Dziś jest
PL EN DE UK LT

Żołnierze NATO zapolowali na szczupaka - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz
reklama

Żołnierze NATO zapolowali na szczupaka

Wody jeziora Orzysz były w sobotę 15 września areną międzynarodowej rywalizacji w wędkarstwie spinningowym, w której udział wzięli stacjonujący w okolicach Orzysza żołnierze wojsk NATO.

W zawodach wystartowało 15 dwuosobowych zespołów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii. Największą złowioną rybą okazał się 51-centymetrowy szczupak, zaś najdłuższy okoń mierzył 26-centymetrów.

Szczęśliwcem, który złowił największy okaz był Christopher Carter i to on wraz z Nathanem Harrisonem wywalczył pierwsze miejsce w zawodach. Drugie miejsce zajęli Billy Witherspoon i Robert Hulin. Na najniższym stopniu podium stanęli Adam Hendrix i Jana Ballinger, która była jedyną kobietą wśród rywalizujących wędkarzy. W efekcie całe podium zdominowali zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych.

Zawody odbyły się pod patronatem Prezesa Zarządu Głównego PZW – Teodora Rudnika, który po raz kolejny w ostatnim czasie osobiście zawitał do Orzysza i wręczył uczestnikom wspólnie z dowódcą OSPWL płk Jarosławem Wyszeckim i burmistrzem Orzysza Zbigniewem Włodkowskim pamiątkowe puchary. Spotkanie to było także okazją do rozmów na temat wykorzystania potencjału jeziora Orzysz.

Była to pierwsza próba organizacji w naszym kraju międzynarodowych zawodów adresowanych do wojskowych, ale zapewne nie ostatnia. Zgodnie z zapowiedziami prezesa PZW, władz samorządowych i przedstawicieli wojska ma to być najważniejsza i cykliczna impreza wędkarska adresowana do środowiska wojskowego.

Zawody zorganizowane zostały z inicjatywy Koła PZW w Orzyszu, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, Stowarzyszenia Podwodnik, Sklepu Wędkarskiego Pike z Pisza i Agroturystyki Ewelina w Wierzbinach.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-09-17 14:35 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too