Dziś jest
PL EN DE UK LT

II nagroda Starosty Powiatu Olsztyńskiego dla ORZYSZANEK - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury

II nagroda Starosty Powiatu Olsztyńskiego dla ORZYSZANEK

Zespół Śpiewaczy ORZYSZANKI wrócił z Jezioran z XXXIV Przeglądu Kapel i Zespołów Śpiewaczych bogatszy nie tylko o 1000 zł, ale o całe tony komplementów, słów uznania i szacunku ze strony profesjonalistów z dziedziny muzyki ludowej.

Przegląd odbył się w dniach 23-24 czerwca. Jest imprezą cykliczną, organizowaną co roku od 34 lat, o charakterze konkursu, podczas którego prezentują swój dorobek artystyczny najlepsze kapele, zespoły oraz po raz pierwszy soliści z regionu Warmii i Mazur. Prezentacje ocenia profesjonalne jury, które kierując się wypracowanymi kryteriami, wyłania zwycięzcę – zdobywcę Grand Prix Przeglądu oraz nagradza wyróżniających się wykonawców.

Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych jest dla naszego województwa prawdziwym świętem folkloru i muzyki ludowej, które na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń kulturalnych całego województwa. Zespół Śpiewaczy ORZYSZANKI jest natomiast autentycznym i cennym nosnikiem wartości kulturowych, z którego my orzyszanie, od 31 lat jesteśmy dumni.

J.Kamieniecka

fot. M. Mikusek 

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-06-24 16:13 | Joanna Kamieniecka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24