Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzyski sposób na NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury

Orzyski sposób na NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ

Noc Kupały czy Palinocka to inne określenia Nocy Świętojańskiej czyli słowiańskich Walentynek, które społeczność orzyska obchodziła barwnie i radośnie na plaży miejskiej 23 czerwca.

      Na scenie wybrzmiały pieśni ludowe w wykonaniu zespołu śpiewaczego ORZYSZANKI oraz składu młodzieżowego Lavenders. Publiczność miała okazję obejrzeć spektakl "Wesele Mazurskie" w całości mówione gwarą w wykonaniu młodzieży ze świetlicy KAJAK. Koncertowała także Magdalena Giebień oraz Michał Maćkowski. Na scenie wybrzmiały pieśni ludowe w wykonaniu zespołu śpiewaczego ORZYSZANKI oraz składu młodzieżowego Lavenders. Publiczność miała okazję obejrzeć spektakl "Wesele Mazurskie" w całości mówione gwarą w wykonaniu młodzieży ze świetlicy KAJAK. Koncertowała także Magdalena Giebień oraz Michał Maćkowski. Pracownicy i Dyrekcja Środowiskowego Domu Samopomocy w Orzyszu zorganizowali warsztaty plecenia wianków, które zakończyły się konkursem z nagrodami.

     Nie mogło zabraknąć puszczania wianków na wodę ani ogniska z pysznymi kiełbaskami. Towarzyszyły nam wróżki: wróżka Alina układająca Runy i wróżka Irenka przepowiadająca z kart i kuli. Organizatorami wydarzenia był Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Orzyszu, Dom Kultury oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

J. Kamieniecka

fot. J. Kamieniecka, K. Kizling

Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-06-24 15:40 | Joanna Kamieniecka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24