Dziś jest
PL EN DE UK LT

Obóz sportowy w Varenie - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Interreg Litwa Polska » II NABÓR » LT-PL-2S-125

Obóz sportowy w Varenie

Pięć aktywnych i ciekawych dni spędziła orzyska młodzież w dniach 11 - 15 czerwca, uczestnicząc w obozie sportowym zorganizowanym przez projektowego partnera Centrum Sportowe w Varenie. Wydarzenie to było jednym z realizowanych elementów projektu LT-PL-2S-125 „Aktywne i zdrowe transgraniczne społeczeństwo”, przeprowadzanego w ramach programu Interreg Litwa – Polska. Zapraszamy do zapoznania z relacją z przedsięwzięcia.

Podróże zawsze kształcą dostarczają nowych wrażeń, obfitują w przeżycia i wzruszenia.

Taki właśnie był pobyt młodzieży z Placówki Wsparcia Dziennego pn. Środowiskowa Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Orzyszu w litewskiej Varenie. Dwanaścioro młodych ludzi w  wieku 14-18 lat oraz troje opiekunów przez 5 fantastycznych, aktywnych dni spędzało czas integrując się i poznając litewskich rówieśników.

Były zajęcia na stadionie miejskim, ćwiczenia, rozgrywki sportowe. Trenerzy i specjaliści przybliżyli uczestnikom następujące zagadnienia: jak ćwiczyć we właściwy sposób, komunikacja i budowanie kompetencji w zakresie integracji społecznej, ogólnorozwojowe gry i zabawy ruchowe, zasady gier zespołowych. Szczególną uwagę zwrócono na przestrzeganie zasad,,fair play’’ w trakcie rywalizacji sportowych.

Bogaty program sportowy wypełniony był również wycieczkami turystyczno-krajoznawczymi oraz  kąpielami w pobliskim jeziorze.  Dla orzyskiej grupy zorganizowano również wyjazd do Wilna, było to szczególne wydarzenie, ponieważ  większość uczestników obozu po raz pierwszy mogła podziwiać  litewską stolicę. Góra Trzech Krzyży, widok na całe Wilno z wieży widokowej przy Uniwersytecie Wileńskim, Starówka, pomnik Adama Mickiewicza, czy choćby spacer nad Wilią wywarły na naszej młodzieży ogromne wrażenie.

Odbyliśmy również wycieczkę do miejscowości Marcinkonys, położonej w Dzukijskim Parku Narodowym, poznaliśmy jego historię i zwiedziliśmy muzeum.

Przez cały pobyt aktywnie towarzyszyła nam grupa młodych Litwinów. Wspólnie graliśmy w pikę, bawiliśmy się, wyjeżdżaliśmy na wycieczki, spożywaliśmy posiłki. Mimo bariery językowej młodzież świetnie porozumiewała się, nawiązując nowe przyjaźnie.

Szybko upłynął czas naszego pobytu, wróciliśmy szczęśliwi i pełni nowych doświadczeń.

 Pobyt na Litwie na długo zostanie w naszej pamięci, a już niedługo kolejne działania i obóz sportowy z udziałem młodzieży z Orzysza i Vareny, który odbędzie się w lipcu w naszej gminie.

Zapraszamy młodzież w  wieku 14-18 lat do udziału w transgranicznym  sportowym przedsięwzięciu.

Dziękujemy naszej orzyskiej młodzieży oraz opiekunom P. Annie Długozima, Wojciechowi Góreckiemu, Barbarze Kaźmierczak za udział w projekcie oraz ogromne zaangażowanie w organizację wyjazdu.

 

 

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-06-19 10:51 | Iwona Borzymowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24