Dziś jest
PL EN DE UK LT

Święto Seniorów w międzynarodowej odsłonie - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Święto Seniorów w międzynarodowej odsłonie

9 czerwca odbył się III Gminny Dzień Seniora ph. „Zdrowy, aktywny, szczęśliwy…SENIOR”. Rada Seniorów Gminy Orzysz zainspirowana potrzebą mobilizacji seniorów i osób starszych, w planie pracy, jako jedną z form działania, postanowiła uczcić Seniorów organizując obchody Dnia Seniora z udziałem młodego pokolenia. W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele władz Powiatu Piskiego: Starosta Andrzej Nowicki i Wicestarosta Marek Wysocki, przedstawiciele władz miasta w osobach Pana Burmistrza Zbigniewa Włodkowskiego i z-cy Przewodniczącego Rady Miejskiej – Pani Haliny Mikuckiej, radni, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy i innych instytucji.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu Orzysza przez wszystkich zgromadzonych w Ogródku Jordanowskim. Ważnym punktem w programie tego święta była promocja Piskiej Karty Seniora oraz Koperty Życia. Pan Starosta Powiatu Piskiego przedstawił najważniejsze założenia w zakresie wprowadzenia w życie wspólnej dla całego powiatu karty. Na terenie naszej gminy, 15 przedsiębiorców przystąpiło do programu Karta Seniora, co zostało mocno docenione przez Burmistrza Orzysza, który wraz ze Starostą Powiatu Piskiego wręczył pamiątkowe podziękowania. Podczas uroczystości rozdawane były także Koperty Życia, wydawane przez pracowników MOPS w Orzyszu.
W ramach nawiązanych kontaktów z miastami partnerskimi, z miasta Alytus na Litwie i miasta Zgierz, gościliśmy grupy seniorów podczas naszego święta.
Program dnia był bardzo urozmaicony. Słowa uznania za występy i śpiewy młodego pokolenia ze świetlicy Kajak, młodzieży z zespołu Lavenders, harcerzom oraz najmłodszym, przesympatycznym dzieciakom z Przedszkola Miejskiego w Orzyszu, które opowiadały dowcipnie o wieku starszym. Wystąpili też seniorzy, niezawodne panie Orzyszanki, grupa taneczna ze Zgierza i Chór Seniorów z Alytusa. Były śpiewy oraz „Mazurskie wesele”. Nie zabrakło też rywalizacji na niwie sportowej. Drużyny seniorów reprezentujących gospodarzy, miasto Alytus, Zgierza, pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz młodzieży, zmierzyły się w konkurencjach sportowych, które wyzwoliły u zawodników chęć rywalizacji. Startujące zespoły wzajemnie się dopingowały podczas poszczególnych konkurencji: rzut lotką, wbijanie gwoździa na czas, rzut ringo, kopniecie piłki do bramek. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzcę. Pierwsze miejsce i największy puchar przypadł seniorom z miasta Alytus. Pozostałe zespoły tez zostały uhonorowane pucharami, a zawodnicy z rąk Burmistrza i zastępcy Rady Seniorów odebrali piękne okolicznościowe medale.
Dzień Seniora obfitował też w ciekawe i godne naśladowania propozycje typu:  profilaktyka prozdrowotna, zdrowe odżywianie, które zapewnił nam Samodzielny Publiczny Miejsko – Gminny Ośrodek Zdrowia w Orzyszu. Mieliśmy również możliwość skosztowania pysznych i zdrowych potraw. O słodkie wypieki zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Pani Elżbieta Mroczkowska. Ponadto można było obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego i wystawę wozów bojowych i sprzętu OSP Orzysz.
Wspaniała pogoda i dobry humor towarzyszyły nam przez cały czas trwania imprezy.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim życzliwym ludziom, zaangażowanym instytucjom, sponsorom, bez pomocy których nie byłoby możliwe zorganizowanie i przeprowadzenie tego wspaniałego dnia.
   

Ryszard Grygorowicz

Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-06-14 16:12 | Jadwiga Gryncewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24