Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz-Varena. Intensywne szkolenie wolontariuszy - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Interreg Litwa Polska » II NABÓR » LT-PL-2S-125

Orzysz-Varena. Intensywne szkolenie wolontariuszy

Intensywne szkolenie przeszli w litewskiej Varenie wolontariusze z Orzysza, którzy zgłosili chęć udziału w projekcie LT-PL-2S-125 „Aktywne i zdrowe transgraniczne społeczeństwo”, realizowanego w ramach programu Interreg Litwa – Polska.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, pracownicy Placówki Wsparcia Dziennego Środowiskowej Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Orzyszu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Orzyszu, przedsiębiorcy wspólnie z litewskimi wolontariuszami zaznajomieni zostali z tematyką realizacji programu sportowego oraz metodami upowszechniania sportu wśród rodzin narażonych na wykluczenie społeczne, doświadczających trudności ekonomicznych. Tematyka, którą przybliżyli trenerzy i specjaliści, obejmowała następujące zagadnienia :
-jak ćwiczyć we właściwy sposób, komunikacja i budowanie kompetencji w zakresie integracji społecznej.
-zarządzanie sprawami i metody w pracy z zagrożonymi dziećmi.
-jak przygotować indywidualny program sportowy, znaczenie fitnessu, zadowolenie dziecka, satysfakcja z pracy zawodowej.
-„Rozwój dziecka w szkole” - jak włączyć się w aktywne i zdrowe zajęcia, zwiększenie możliwości fizycznych poprzez udział w sporcie i aktywności fizycznej dla rodzin doświadczających trudności społecznych i ekonomicznych.
Wspólne szkolenie wolontariuszy było również okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji nt. problemów, które dotykają lokalne  społeczności Orzysza i Vareny w tym zakresie, oraz metod przeciwdziałania tym zjawiskom przez upowszechnianie działalności sportowej wśród społeczeństwa.
Dwudniowe szkolenie było pierwszym elementem realizowanego projektu, przed nami jeszcze trzy duże przedsięwzięcia: udział orzyskiej młodzieży w  obozie sportowym w Varenie, organizacja obozu sportowego w Orzyszu oraz podsumowanie projektu u litewskiego partnera.
Przypominamy, że wspólna realizacja operacji jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu  projektu LT-PL-2S-125 „Aktywne i zdrowe transgraniczne społeczeństwo”   ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Litwa 2014-2020.
Wartość projektu ogółem 49.684,25 euro, dofinansowanie UE 42.231,61euro


   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-03-26 13:13 | Iwona Borzymowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too