Dziś jest
PL EN DE UK LT

Najlepszych piłkarzy ma OSP Odoje - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Najlepszych piłkarzy ma OSP Odoje

Na co dzień gaszą pożary i śpieszą na ratunek potrzebującym. Tym razem swoje atrybuty postanowili odstawić jednak w kąt i ruszyli nie do pożaru, a sportowej rywalizacji. Mowa oczywiście o strażakach, którzy w sobotę (17 marca) rywalizowali w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Jednostek OSP.

Na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu, która wyszła z inicjatywą organizacji zawodów piłkarskich dedykowanych jednostkom OSP z gminy Orzysz, odpowiedziało pięć drużyn. W Sali widowiskowo-sportowej oprócz orzyskiej OSP swoich sił postanowiły spróbować jednostki z Drozdowa, Ogródka, Dąbrówki, Odoj i Cierzpiąt, a gościnnie do rywalizacji stanęli także strażacy z Wiartla.

- Pokazaliśmy swoją obecnością, że możemy fajnie się bawić. Taki cel nam przyświecał i taki też  udało nam się zrealizować – mówił podczas zakończenia zmagań Mariusz Semenowicz. Prezes OSP Orzysz, którego jednostka choć w finale uległa drużynie z Odoj, nie ukrywał radości ze wspólnej integracji środowiska orzyskich druhów.

Najwięcej uśmiechów dało się jednak zauważyć na twarzach strażaków z Odoj, którzy w finałowym pojedynku, dość niespodziewanie pokonali faworyzowaną drużynę z Orzysza. W regulaminowym czasie gry obie ekipy zdobyły po dwie bramki i o tym w czyje ręce trafi Puchar Burmistrza Orzysza, zadecydowała seria rzutów karnych. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Drozdowa, pokonując w meczu o przysłowiowy brąz jedynego rodzynka spoza gminy Orzysz – OSP Wiartel.

Kolejne miejsca zajęły natomiast jednostki z Cierzpiąt, Dąbrówki i Ogródka, zaś nagrody indywidualne wywalczyli Kamil Dubliński (OSP Orzysz), Mariusz Cwalina (OSP Wiartel) i Kacper Statkiewicz (OSP Odoje). Pierwszy wywalczył tytuł króla strzelców, zaś dwaj następni zostali wybrani odpowiednio najlepszym bramkarzem i najlepszym zawodnikiem turnieju.

- Mam nadzieję, że jest to pierwszy taki turniej, ale nie ostatni. Wierzę, że jeszcze w większym gronie spotkamy się za rok. – dodał na zakończenie Mariusz Semenowicz.

Oprócz OSP Orzysz w organizację zawodów zaangażował się także Zarząd Oddziału Miejsko—Gminnego OSP w Orzyszu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-03-19 21:29 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24