Dziś jest
PL EN DE UK LT

Rozpoczynamy nabór wolontariuszy - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Interreg Litwa Polska » II NABÓR » LT-PL-2S-125

Rozpoczynamy nabór wolontariuszy

Od stycznia wspólnie z litewskim partnerem Centrum Sportowym w Varenie rozpoczęliśmy realizację projektu „Aktywne i zdrowe transgraniczne społeczeństwo” w ramach Programu Interreg Litwa-Polska. Głównym celem projektu jest stworzenie nowego, aktywnego i zdrowego środowiska życia społeczności i rozwiązanie wspólnego problemu partnerów, m.in. brak wiedzy na temat metod realizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, sposobów angażowania w aktywne i zdrowe zajęcia, rodzin doświadczających trudności społecznych i ekonomicznych.

Podczas trwania projektu zrealizowane zostaną przeróżne działania: lokalne imprezy sportowe, wyjazdy studyjne, wspólne obozy dla dzieci i młodzieży a całość projektu podsumowana zostanie konferencją w Varenie. Duży nacisk w projekcie kładzie się na zaangażowanie wolontariuszy w realizację działań. Orzyscy wolontariusze oraz wolontariusze z Vareny  wezmą udział w szkoleniu, które odbędzie się w dniach 24-25 marca 2018r. w Varenie, a pozyskaną wiedzę wykorzystają do stworzenia wspólnego programu sportowego „Dzieci i młodzież z grupy ryzyka aktywne sportowo”, realizacji lokalnych imprez sportowych.

Czas trwania projektu: 01.01.2018- 31.12.2018
Wartość projektu ogółem 49684,25  euro, dofinansowanie UE 42231,61 euro
Partnerzy: Gmina Orzysz oraz Centrum Sportowe w Varenie.

Jeśli jesteś członkiem organizacji społecznej, przedsiębiorcą, członkiem stowarzyszenia i chcesz aktywnie włączyć się w realizację projektu i zrobić coś pożytecznego na rzecz lokalnej społeczności czekamy na twoje zgłoszenie.

W szkoleniu przewidziany jest udział 15 wolontariuszy z Orzysza. Koszty transportu i pobytu w Varenie zostaną sfinansowane ze środków projektu LT-PL-2S-125 „Active and health cross border communities” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Litwa 2014-2020.
 

Informacji w zakresie projektu udziela : Iwona Borzymowska Tel. 87/424 15 77

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-01-30 14:33 | Iwona Borzymowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24