Grad goli na inaugurację ligi halowej - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Grad goli na inaugurację ligi halowej

Sypnęło bramkami na inaugurację X Orzyskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W sześciu meczach padło blisko pięćdziesiąt bramek. Pierwszym liderem został DS Beniaminek, a po trzy punkty sięgnęły także Bomir-Orzysz, Makro Team, Promil, Gaudynki i Orkan Drygały.

W niedzielę do walki w kolejnej edycji piłkarskich rozgrywek o puchar Burmistrza Orzysza stanęło 12 zespołów. Nim jednak padły pierwsze gole zawodnicy  minutą ciszy uczcili pamięć swojego zmarłego kolegi - Patryka Łatacza.

W imieniu wszystkich drużyn uczynili to zawodnicy Dekady 70 i Gaudynek, którzy już chwilę później zaserwowali kibicom ciekawe widowisko, trzymające w napięciu do ostatnich sekund. Rzutem na taśmę trzy punkty wywalczyli reprezentanci Gaudynek, wygrywając 3:2, po bramce zdobytej niemalże równo z końcową syreną.

Emocji nie brakowało także w starciu Promilu z Na Bojowo. Typowany na jednego z faworytów ligi zespół Promilu już po kilku minutach gry musiał odrabiać jednobramkową stratę. Długo im się to nie udawało, głównie za sprawą twardej defensywy zespołu rywali. Zmieniło się to dopiero na początku drugiej połowy, za sprawą czerwonej kartka przyznanej bramkarzowi Na Bojowo. Gra w osłabieniu przyniosła najgorsze z możliwych konsekwencji, bo Promil zaledwie w ciągu kilku minut zdołał wypracować dwubramkową przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Nie zawiódł także zapowiadany jako najciekawszy mecz inauguracyjnej kolejki pojedynek Bomiru Orzysz z 15 Batalionem Saperów. Drużyny aspirujące do podium jubileuszowej edycji ligi, zaprezentowały próbkę ciekawego futbolu, okraszonego ośmioma golami. Sześciokrotnie uczynili to zawodnicy Bomiru i to oni  sięgnęli po komplet punktów.

Mniej emocji było w pozostałych meczach, ale za to nie można było w nich narzekać na brak goli. Najwyższą wygraną w pierwszej kolejce odniósł DS Beniaminek, który rozprawił się z Monarem Gaudynki (12:0). Dwa gole mniej, przy zachowanym czystym koncie po stronie straconych goli, zdobył z kolei obrońca tytułu – Orkan Drygały. Pełną pulę punktów wywalczył także Makro Team, który w pokonanym polu zostawił Strażaków OSP (5:0).

Blisko połowa bramek zdobytych w trakcie pierwszej kolejki była dziełem czterech zawodników. Najwięcej ustrzelił Paweł Witkowski z DS Beniaminek, który bramkarza rywali pokonał pięć razy. Jedno trafienie mniej zanotował jego kolega z drużyny – Dawid Grądziel oraz Krystian Kondracki reprezentujący Orkan Drygały. Hattrickiem popisał się Kamil Stawiecki, który przyłożył swoją cegiełkę do zwycięstwa Bomiru.

Następna kolejka rozegrana zostanie już w najbliższą sobotę. Pierwszy mecz zaplanowany jest na godz. 16.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-11-27 17:08 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24