Dziś jest
PL EN DE UK LT

Koncert Kameralnego Chóru Piskiego z okazji 11 Listopada - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury
reklama

Koncert Kameralnego Chóru Piskiego z okazji 11 Listopada

Uroczystą mszę święta z okazji 11 Listopada, która odbyła się w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej, zakończył koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych w wykonaniu Piskiego Chóru Kameralnego, który działa przy Społecznym Ognisku Muzycznym w Piszu pod dyrygenturą Lecha Ostrowskiego od 1993 roku. Członkami chóru jest młodzież oraz dorośli mieszkańcy Pisza.

Zespół, w swojej 25 letnie karierze scenicznej, wyśpiewał imponującą ilość nagród i koncertował w wielu miejscach. W 1999 r. chór śpiewał na uroczystej mszy świętej celebrowanej przez Papieża Jana Pawła II w Ełku, w 2001r. uczestniczył w II Przeglądzie Chórów Polski Północno – Wschodniej w Ełku, w 2005r. brał udział w Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr w Licheniu i w I Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych „O Warmio moja miła” w Olsztynie. Chór w dniu 5 kwietnia 2005r. śpiewał na Mszy Św. w intencji zmarłego Papieża Jana Pawła II, która odbyła się na Placu Daszyńskiego w Piszu. W 2006r. brał udział w I Ogólnopolskim Turnieju Chórów o Miecz Juranda w Spychowie. W 2008 i 2011r. Piski Chór Kameralny brał udział w IV i VII Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych „O Warmio moja miła” w Olsztynie. W 2009r. koncertował na Litwie a w 2010r. uczestniczył w Krakowie w uroczystościach z okazji stu lat "Roty" i Pomnika Grunwaldzkiego. W 2012r. zespół śpiewał na Mszy Św. w Katedrze Łacińskiej we Lwowie a w 2014r. w Druskiennikach na Litwie. W 2014r. w Spychowie na IX Turnieju Chórów o Miecz Juranda zespół zdobył nagrodę za obowiązkowy utwór o tematyce przyrodniczej opiewający piękno Mazur. W 2015r. Chór w I Wojewódzkim Przeglądzie Chórów w Morągu otrzymał srebrny mikrofon, II nagrodę Konkursu. W 2017r. na XIII Orzyskich spotkaniach folklorystycznych Piski Chór Kameralny otrzymał nagrodę specjalną.

Dziękujemy za koncert pieśni żołnierskich, legionowych i patriotycznych, jakiego orzyszanie mieli okazję wysłuchać w Święto Odzyskania Niepodległości.

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-11-14 08:09 | Joanna Kamieniecka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24