Dziś jest
PL EN DE UK LT

Pobiegli na cześć niepodległej Polski - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz
reklama

Pobiegli na cześć niepodległej Polski

Święto Niepodległości obchodzić można na wiele rożnych sposobów – biorąc udział w apelach, patriotycznych marszach, czy też na sportowo, jak uczynili to choćby uczestnicy II Biegu Nocy Listopadowej.

10 listopada, w przededniu 99. rocznicy powrotu Polski na mapę świata, na starcie patriotycznego biegu stanęło przeszło 200 zawodników z całego regionu. Do pokonania mieli leśną trasę o 2 lub 5-kilometrowym dystansie, rozświetlaną nieco ogniem pochodni i blaskiem latarek. Nie brakowało podniosłej, patriotycznej atmosfery, szczerych uśmiechów na twarzach biegaczy i przede wszystkim świetnej zabawy.

Uczestnicy trasę przemierzali często całymi rodzinami, inni biegli indywidualnie, jeszcze inni licznymi grupami, jak choćby żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, na czele z płk. Leszkiem Flisem – dowódcą 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich czy też międzynarodowa ekipa z Batalionowej Grupy Bojowej NATO, której przewodził jej dowódca płk Scott Cheney.

Trud każdego biegacza nagrodzony został pamiątkowym medalem, a wielu startujących wylosowało także dodatkowe nagrody między innymi w postaci okazjonalnych koszulek. Nie mogło zabraknąć także tradycyjnej wojskowej grochówki.

Głównymi organizatorami biegu byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Starostwo Powiatowe w Piszu i Nadleśnictwo Giżycko, ale wydarzenie to wsparło także wiele innych osób i instytucji jak Pani Elżbieta Mroczkowska, Pan Jarosław Rakowski, Dom Kultury w Orzyszu, Ochotnicza Straż Pożarna w Orzyszu i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu.

Więcej zdjęć z biegu

Fotogaleria 1                      Fotogaleria 2

Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-11-12 14:50 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24