Dziś jest
PL EN DE UK LT

Wystawa i koncert w Galerii Sztuki Renesowo - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury
reklama

Wystawa i koncert w Galerii Sztuki Renesowo

23 lipca w Galerii Sztuki Renesowo w Nowych Gutach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy kończącej V Plener Malarski Renesowo 2017. Podczas wernisażu zaprezentowano obrazy Katarzyny Swinarskiej, Zbigniewa Chrostka, Andrzeja Renesa, Grażyny Rigal, Bogusławy Szymkiewicz, Dominiki Małgowskiej i Jakuba Robowskiego. Spotkanie z twórcami i wystawę zorganizowała Fundacja RenesArt przy współpracy z Domem Kultury w Orzyszu.

Licznie przybyłych na wernisaż gości, w tym mieszkańców i turystów, powitał Andrzej Renes – prezes Fundacji RenesArt i znany polski rzeźbiarz, który od kilku lat angażuje się w działalność kulturalną i artystyczną na terenie Orzysza i Nowych Gut. Po prezentacji artystów i obrazów, które powstawały podczas ostatnich tygodni pleneru malarskiego, w Galerii Sztuki Renesowo rozbrzmiała muzyka. Z koncertem wystąpiły Lidia Graczyk (wokal) i Joanna Kamieniecka (gitara). Artystki zagrały znane przeboje w autorskich aranżacjach oraz własne kompozycje z płyty APO a ich występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony widowni. 

            Wernisaż pokazał, że zainteresowanie sztuką jest ciągle żywe i istnieje potrzeba kontynuowania tradycji spotkań artystycznych i koncertów w Galerii Sztuki Renesowo. Impreza z pewnością będzie jedną z atrakcji przyszłorocznego artystycznego lata w gminie Orzysz.

Dominika Małgowska 


Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-07-26 00:57 | Joanna Kamieniecka

Dom Kultury


Dom Kultury

ul. Wojska Polskiego 5
12-250 Orzysz


87 423 70 10

dk@orzysz.pl

www.dk.orzysz.pl

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24