Dziś jest
PL EN DE UK LT

Za nami wakacyjny weekend w sportowym wydaniu - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz
reklama

Za nami wakacyjny weekend w sportowym wydaniu

Wiatr, Woda i Przygoda – czyli wakacyjny weekend w sportowym, ale także i artystycznym wydaniu, za nami. Od 21 do 23 lipca nie brakowało sportowych emocji i kulturalnych doznań.

Imprezę zainaugurowała I Wędkarska Zasadzka, czyli zawody w wielogodzinnym wędkowaniu. Na stawie w Wężewie najlepszy wśród 19 wędkarzy okazał się Grzegorz Biernat, który jako jedyny przekroczył wynik trzech kilogramów złowionych ryb. Największym okazem - blisko 2-kilogramowym leszczem pochwalić się mógł drugi w klasyfikacji Maciej Król, zaś na najniższym stopniu podium stanął Mirosław Naruszewicz. Jego wynik wyniósł nieco ponad 2 kilogramy. Łącznie złowiono blisko 22-kilogramy ryb, ale jak przyznali sami wędkarze, spodziewali się zdecydowanie większego połowu.
 
W drugim dniu impreza zagościła na Plaży Miejskiej w Orzyszu, gdzie umiejętności żeglowania, pod okiem instruktorów z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu, szlifowali młodzi adepci yachtingu. Do rywalizacji stanęli także miłośnicy gry w siatkówkę plażową. Na starcie zawodów Orzysz Cup 2017 stanęło dziewięć duetów, w tym dwa żeńskie. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się Anna Cybulska i Monika Maciejewska oraz Jan Cylwik i Adam Zaremba. Sobotnią część imprezy zwieńczyła zabawa pod gwiazdami przy muzyce zespołu Kover.
 
W niedzielę Wiatr, Woda i Przygoda przeniosła się do Nowych Gut, gdzie głównym punktem imprezy były Regaty Żeglarskie pod patronatem wioski żeglarskiej Wrota Mazur o Puchar Burmistrza Orzysza.  W zawodach równych nie miała sobie załoga 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Jacht dowodzony przez sternika Konrada Baraszkiewicza wygrał wszystkie trzy wyścigi rozegrane na wodach jeziora Śniardwy. Na podium stanęły ponadto załogi prowadzone przez Sławomira Charubina i Bogdana Dąbrowskiego.
 
W niedzielę niecodziennego wyczynu dokonał Adrian Kociszewski, któremu sportowej krzepy i zapału do realizacji swoich marzeń może mu pozazdrościć niejeden rówieśnik. Pięćdziesięciolatek podjął udaną próbę przepłynięcia jeziora Śniardwy wpław. Pływak, mający w swoim sportowym CV kilkadziesiąt startów w maratonach oraz czterokrotny udział w zawodach Iron Man, w nieco ponad 7 godzin pokonał 18 kilometrowy dystans dzielący Popielno od Nowych Gut.
 
Swoich sił próbowali także kajakarze. W regatach rozegranych na jeziorze Śniardwy trasę najszybciej pokonali Aneta Król i Stanisław Milewski w pokonanym polu zostawiając klan Przybyszewskich. Drugie miejsce wywalczyli Mikołaj i Michał Przybyszewscy, zaś brązowe medale zawisły na szyjach ich rodziców – Anny i Tomasza.
 
Trzydniową imprezę wzbogaciły ponadto spływ kajakowy malowniczą rzeką Orzyszą, szkółka windsurfingu organizowana przez Nowe Guty Fun oraz warsztaty malarskie z Andrzejem Renesem i prezentacja obrazów i rzeźb z pleneru Fundacji RenesArt. Pogoda pokrzyżowała niestety plany części koncertowej, którą organizatorzy, z uwagi na ulewne opady deszczu, zmuszeni byli odwołać.
 
Wiatr, Woda i Przygoda to impreza mająca pokazać, że Orzysz to nie tylko Wojskowa Stolica Polski, ale także piękny, mazurski zakątek Polski, z wieloma atrakcjami tego terenu. W tym roku najważniejsza część wydarzeń gościła nad największym jeziorem w Polsce – jeziorem Śniardwy w Nowych Gutach.
 
Organizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Dom Kultury w Orzyszu, Urząd Miejski w Orzyszu, Marina Śniardwy, Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu, Fundacja Renes Art, Wrota Mazur, Pensjonat Okartówka, Mazurskie Służba Ratownicza, Nowe Guty Fun i Arys – Zbigniew Wandachowicz.
 
Fot. Adam Zaremba, Łukasz Nikołajuk


 

Załączniki

  1. Wyniki zawodów
Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-07-24 21:19 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24