Dziś jest
PL EN DE UK LT

ARTYŚCI Z WIZYTĄ W GMINIE ORZYSZ - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia
reklama

ARTYŚCI Z WIZYTĄ W GMINIE ORZYSZ

Plener Malarski Renesowo 2017

W dniach 10 - 23 lipca na terenie Gminy Orzysz gościć będą artyści z różnych regionów Polski, którzy przyjechali tu aby wziąć udział w Plenerze Malarskim Renesowo 2017. Wśród uczestników pleneru są m.in.: Katarzyna Swinarska - znana polska malarka i performerka, Zbigniew Chrostek - autor licznych wystaw i realizacji artystycznych z zakresu malarstwa oraz Andrzej Renes – rzeźbiarz i autor wielu warszawskich pomników.

Plener na terenie Gminy Orzysz zorganizowała Fundacja RenesArt, która już po raz piąty realizuje takie przedsięwzięcie w Domu Pracy Twórczej „Renesowo” w Nowych Gutach. Artyści pracować będą intensywnie przez dwa tygodnie, a owoce ich pracy twórczej zobaczymy podczas wystawy poplenerowej, której wernisaż odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 lipca o godz. 17:00 w Galerii Sztuki „Renesowo” (Nowe Guty Kolonia). Spotkanie z artystami z Fundacji RenesArt oraz uroczyste otwarcie wystawy będą atrakcją tegorocznej edycji imprezy gminnej Wiatr, Woda i Przygoda, którą organizuje MOSiR Orzysz. Zapraszamy serdecznie mieszkańców gminy i turystów na wernisaż wystawy oraz towarzyszący mu koncert Lidii Graczyk i Joanny Kamienieckiej. Dodatkowe informacje: Fundacja RenesArt tel. 513 027 620, renesartbiuro@gmail.com

 

INFORMACJE O ARTYSTACH UCZESTNICZĄCYCH W PLENERZE:

Katarzyna Swinarska
– Studia na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego w 1993 roku. Podejmuje w swojej twórczości problem tożsamości artystycznej, zwłaszcza kobiet. Interesują ją wizerunki kobiet, sposoby ukazywanie rodzinnych oraz relacji międzyludzkich. Przedstawienia te zmuszają do postawienia pytania o znaczenie wizerunku w naszej kulturze oraz o konwencje związane z ukazywaniem ludzkich emocji i lęków.

Zbigniew Chrostek – absolwent Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W latach 1986- 2003 artysta tworzył we Wrocławiu, gdzie w 1989 otworzył na Starym Mieście galerię autorską. Od 2008 uczy malarstwa i rysunku w Liceum Plastycznym w Elblągu. Autor ponad 30 wystaw indywidualnych w znanych galeriach polskich, również w Niemczech i Szwajcarii. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Andrzej Renes  - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych  w  Brukseli  (Académie Royale des Beaux-Arts ). Autor wielu pomników m.in.: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Prezydenta Stefana Starzyńskiego w Warszawie, Studenta na Uniwersytecie Warszawskim. Autor projektów nagród wręczanych corocznie, m.in.: Wiktora - nagrody dla osobowości telewizyjnych; Nagrody Fundacji im. Stefana Kisielewskiego „Kisiela”; Czempiona - nagrody dla 10 najlepszych sportowców roku.

Bogusława Szymkiewicz – absolwentka Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem, Wydziału Sztuki na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Puławskiego. Artystka tworzy prace w technice akrylu. Zajmuje się także projektowaniem i aranżacją wnętrz oraz renowacją rzeźb sakralnych.

Dominika Małgowska – zajmuje się malarstwem, grafiką i projektowaniem wnętrz. Autorka projektów artystycznych i wystaw w Warszawie i na Mazowszu. Animatorka działań z zakresu edukacji artystycznej i kulturalnej dla dzieci i młodzieży. Uczestniczka wystaw m.in: Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki z cyklu „Artyści z Mazowsza”.

Jakub Robowski – artysta malarz, grafik, rysownik, fotografik. Mieszka i tworzy na Mazurach w sercu Puszczy Piskiej. Bliskie są mu kierunki: kubizm, abstrakcjonizm i surrealizm. W swojej twórczości korzysta z dorobku wielkich malarzy, a także własnej wyobraźni i wrażliwości artystycznej.

 

 

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-07-18 15:19 | Jadwiga Gryncewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24