Dziś jest
PL EN DE UK LT

Piłkarze z Bemowa Piskiego w mistrzowskiej koronie - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz
reklama

Piłkarze z Bemowa Piskiego w mistrzowskiej koronie

W piątek (23 czerwca) dobiegły końca amatorskie rozgrywki piłkarskie rozgrywane na orzyskim Orliku. Czternastą edycję zmagań o puchar Burmistrza Orzysza wygrał przysłowiowy rodzynek, bo jedyny zespół w stawce spoza gminy Orzysz – Bemowo Piskie.

Zespół z Bemowa Piskiego, posiadający w swoich szeregach najlepszego zawodnika ligi – Arkadiusza Szymanowskiego, wygrał w pełni zasłużenie. W siedmiu meczach żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć recepty na jego pokonanie. Najbliżej tego były Dekada 70 i Makro Team, które z późniejszym mistrzem zdołały wywalczyć po jednym punkcie.

Emocji do ostatniej kolejki nie brakowało w walce o srebrne i brązowe medale. Najbardziej niepocieszeni po końcowych rozstrzygnięciach byli gracze TV-Orzysz, których porażka z Makro Team kosztowała spadek z drugiej aż na piątą lokatę. Punkty wywalczone w tym pojedynku dały z kolei zawodnikom Makro Team srebrne krążki. Trofea z brązowego kruszcu zawisły na szyjach reprezentantów 15 Batalionu Saperów. Dodatkową nagrodą mógł pochwalić się golkiper „wojskowych” – Nikodem Kutnik, który otrzymał wyróżnienie dla najlepszego bramkarza.

Na najbardziej nielubianym przez sportowców czwartym miejscu uplasowali się Gaudyniacy. Największą niespodzianką ligi okazała się natomiast dopiero szósta lokata Bomiru, czyli triumfatora ubiegłorocznych rozgrywek. Tuż za nim rywalizację ukończyli zawodnicy Dekady 70, z królem strzelców w składzie, zdobywcą piętnastu goli – Mateuszem Kalinowskim. Ostatnia lokata przypadła reprezentantom Monaru Gaudynki, którzy choć nie zdobyli żadnego punktu, ich postawa i wola walki w każdym meczu zostały przez zawodników pozostałych drużyn nagrodzone ogromnymi brawami.

Na kolejną porcję sportowej rywalizacji zawodnicy nie będą musieli szczególnie długo czekać. W ostatnią sobotę sierpnia odbędzie się bowiem IX Nocy Turniej Piłki Nożnej. Kolejne rozgrywki ligowe, wystartują natomiast w połowie listopada, a zawodnicy z Boiska Orlik przeniosą się do orzyskiej hali.  

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-06-26 14:14 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24