ERROR: integer out of range Orzyscy seniorzy z partnerską wizytą w Zgierzu - Orzysz.pl
Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzyscy seniorzy z partnerską wizytą w Zgierzu - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Miasta Partnerskie » Zgierz - Polska
reklama

Orzyscy seniorzy z partnerską wizytą w Zgierzu

We wczesnych godzinach rannych 9 czerwca wyruszyła 50-osobowa grupa seniorów z Orzysza z partnerską rewizytą do Zgierza. W składzie orzyskiej delegacji znaleźli się przedstawiciele wszystkich organizacji senioralnych gminy Orzysz, które aktywnie działają na naszym terenie m.in. Rady Seniorów Gminy Orzysz, Zespołu Śpiewaczego „Orzyszanki”, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła w Orzyszu, Kół Gospodyń Wiejskich, Mazurskiego Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Klubu Seniora, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koła w Orzyszu, Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podczas jednodniowej wizyty nasi  zgierscy partnerzy prezentowali dobre praktyki realizowanej w mieście polityki senioralnej, przedstawiciele zgierskich organizacji senioralnych przybliżali zakres prowadzonej działalności oraz przekazali swoje bogate doświadczenie w tym zakresie.  W trakcie  kilkugodzinnej wizyty w Zgierzu grupa Orzyszan w towarzystwie Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego, miała okazję zapoznać się z historią miasta, zwiedzając Zgierski Park Kulturowy - Miasto Tkaczy czyli  jedyne w swoim rodzaju skupisko tzw. domów tkaczy związane z początkiem rozwoju przemysłu włókienniczego i z przybyciem do Zgierza osadników – sukienników. Mieli okazję obejrzeć  wystawę stałą „Kruszówka – wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX wieku” w Muzeum Miasta Zgierza oraz działające w Zgierzu Centrum Konserwacji Drewna.
Zwieńczeniem bogatego programu wizyty było spotkanie w Dziennym Domu Opieki „Senior – Vigor”, gdzie w przemiłej atmosferze w towarzystwie podopiecznych jednostki nastąpiła wymiana doświadczeń między seniorami. Było to bardzo cenne spotkanie, obrazujące kierunki dobrego modelu polityki senioralnej. Ta owocna wizyta nakreśliła nowe możliwości współpracy między naszymi samorządami w zakresie polityki senioralnej.
Piątkowy wyjazd był realizowany w ramach zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia pn. „Zdrowy, aktywny, szczęśliwy … SENIOR” dofinansowanego przez Samorząd Gminy Orzysz, którego realizatorem jest Stowarzyszenie „Marudy” w Dąbrówce.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-06-12 10:03 | Iwona Borzymowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24