Dziś jest
PL EN DE UK LT

Nie będzie przejścia dla pieszych na ulicy Giżyckiej - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Gospodarka

Nie będzie przejścia dla pieszych na ulicy Giżyckiej

  • źródło: google.pl

Z inicjatywy kilku przedsiębiorców i mieszkańców Orzysza, Burmistrz podjął działania aby odtworzyć istniejące kiedyś przejście dla pieszych przy ul. Giżyckiej. Miało ono być usytuowane w centrum obok wjazdu do kościoła i banku. Urząd Miejski w Orzyszu poprosił o opinie w tej sprawie Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i uzyskaliśmy pozytywną decyzję, co do lokalizacji tego przejścia w tym miejscu. GDDKiA miała tylko jedno zastrzeżenie, że aby przejście mogło powstać trzeba będzie zlikwidować łącznie 6 stanowisk postojowych w zatoczkach parkingowych po 3 z każdej strony ulicy Giżyckiej.

Przedstawiliśmy koncepcję GDDKiA przedsiębiorcom prowadzącym działalność przy ul. Giżyckiej. W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo, że nie wyrażają oni zgody na lokalizację tego przejścia kosztem miejsc parkingowych.

Szanując wolę naszych przedsiębiorców odstąpiliśmy od procedury powstania przejścia dla pieszych przy ul. Giżyckiej. To sami zainteresowani mieli zdecydować, czy chcą tego przejścia czy nie. My jako Gmina zrobiliśmy wszystko co było konieczne, aby to przejście powstało.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w opracowanie koncepcji tego przejścia.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2015-09-24 11:46 | Monika Łępicka-Gij
Pokrewne (tag): gospodarka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too