Dziś jest
PL EN DE UK LT

Rozwój bazy noclegowej na potrzeby wojska – szansą dla Orzysza - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Gospodarka

Rozwój bazy noclegowej na potrzeby wojska – szansą dla Orzysza

Prawie 6 tys. żołnierzy, w tym rezerwiści, weźmie w październiku udział w ćwiczeniu DRAGON - największych tegorocznych manewrach Wojska Polskiego. Blisko 500 żołnierzom wojsko zabezpieczyło nocleg głównie w dużych hotelach i ośrodkach w miastach oddalonych od poligonu o nawet kilkadziesiąt kilometrów.

Największe w Polsce ćwiczenia wojskowe to odbywające się co dwa lata manewry ANACONDA organizowane od 2006 roku przez dowództwo operacyjne. W ostatniej edycji, w 2014 roku wzięło udział 12,5 tys. żołnierzy z dziewięciu państw. Kolejne ćwiczenia już w czerwcu przyszłego roku - 2016. Burmistrza Orzysza Zbigniew Włodkowski przedstawił wojsku propozycję zapewnienia żołnierzom noclegów w Orzyszu i najbliższej okolicy, co pozwoli na skrócenie czasu dojazdu oraz obniżenie kosztów transportu. W tym celu przedstawiono wojsku aktualną, prowadzoną przez Urząd Miejski bazę noclegową podmiotów z terenu gminy.

Oczekiwana ilość miejsc noclegowych przez wojsko to co najmniej – 500. To więcej niż nasze obecne zasoby. Wojsko staje się szansą rozwoju bazy noclegowej i otwiera możliwości uzyskania dochodów poza głównym sezonem turystycznym.

Może ta sytuacja zachęci kolejne podmioty do inwestowania w turystykę w naszej gminie.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2015-09-22 09:53 | Monika Łępicka-Gij
Pokrewne (tag): gospodarka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too