Dziś jest
PL EN DE UK LT

Program „Szklanka mleka” – rok szkolny 2014/2015 - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu » Projekty » Szklanka mleka
reklama

Program „Szklanka mleka” – rok szkolny 2014/2015

Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w programie „Szklanka mleka”. Z programu korzystają wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i wszyscy uczniowie z klas I - VI. Od października w ramach programu „Szklanka mleka” dzieci otrzymują 3 razy w tygodniu białe mleko. Mleko jest dostarczane w kartonikach o pojemności 250 ml, są to kartoniki jednorazowego użytku, zatem bezpieczne i higieniczne w użyciu. Do naszej szkoły mleko dostarcza firma AGROVIS.

Celem programu „Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. Program administrowany jest przez Agencję Rynku Rolnego. Jest dofinansowany w formie: - dopłaty unijnej - obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do wszystkich rodzajów uprawnionych placówek oświatowych, - dopłaty krajowej - obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do szkół podstawowych, - dopłaty z Funduszu Promocji Mleka - obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do przedszkoli i gimnazjów. Regularne spożywanie mleka i jego przetworów ma wpływ na zdrowie. Składniki zawarte w mleku wzmacniają odporność organizmu, dobrze wpływają na zdolność uczenia się i zapamiętywania, wzmacniają nasze kości, zęby i paznokcie a także zapobiegają osteoporozie u dorosłych. Zatem picie mleka to samo zdrowie, a udział w programie „Szklanka mleka” pomaga dzieciom zdrowo się rozwijać. Więcej informacji na temat programu „Szklanka mleka” na stronie: http://www.arr.gov.pl/mleko-w-szkole.

Ciekawe linki do stron związanych z programem:

• Agencja Rynku Rolnego – strona dla wnioskodawców, którzy chcieliby uczestniczyć w programie „Szklanka Mleka”.

• Mleko z klasą – program szkolny mający na celu stworzenie zdrowego zwyczaju codziennego spożywania mleka przez dzieci w Polsce.

• Wszystko o mleku – strona Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka zawierająca obszerne informacje o mleku.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2014-10-02 14:15 | Bogdan Kraszewski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too