Dziś jest
PL EN DE UK LT

Spotkanie Burmistrza Orzysza z lokalnymi przedsiębiorcami - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Gospodarka

Spotkanie Burmistrza Orzysza z lokalnymi przedsiębiorcami

W dniu 16 lutego br. w hali widowiskowo-sportowej w Orzyszu z inicjatywy Burmistrza Orzysza odbyło się spotkanie z orzyskimi przedsiębiorcami. Było to pierwsze z cyklu zaplanowanych przez Burmistrza spotkań, będące jedną z form dialogu między władzą samorządową a lokalnym środowiskiem. Spotkanie ma posłużyć wymianie doświadczeń i zdobyciu wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju orzyskich firm oraz małej, średniej i dużej przedsiębiorczości na naszym terenie.

Burmistrz Zbigniew Włodkowski podziękował kilkunastu orzyskim przedsiębiorcom, którzy w sposób osobisty zaangażowali się w organizację Gminnej Wieczerzy Wigilijnej ‘2014. Poruszył na spotkaniu m.in. zagadnienia związane z lokalnym rynkiem pracy oraz perspektywami jego rozwoju. Powiedział, że „bezrobocie możemy rozwiązać tylko w pewien sposób, kształtując świadomość o tym, że na terenie powiatu jest firma, która nazywa się mała i średnia przedsiębiorczość.” Burmistrz nawiązał też do kwestii związanych z zagospodarowaniem terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej, stworzeniu lokalnego systemu zachęt  dla przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów. Ponadto podjął kilka znaczących tematów, takich jak: oczyszczenie rzeki Orzyszy i zagospodarowanie terenów wzdłuż cieku, stworzenie możliwości odkupieniu Hotelu Mazury, utworzenie środowiskowego domu samopomocy dla osób starszych czy stworzenie nowej oferty imprez kulturalno – sportowych na sezon letni ‘2015. Poruszył też kwestie funkcjonowania gminy, wprowadzenia zmian do Regulaminu Organizacyjnego Urzędu i systemu oszczędnościowego w oświacie poprzez utworzenie zespołów szkolno – przedszkolnych.

Celem poniedziałkowego spotkania było głównie wyłonienie kierunków rozwoju gospodarczego naszej gminy oraz współpracy w tym zakresie. Liczny udział w spotkaniu przedsiębiorców oraz zaangażowanie w dyskusji, świadczą o żywym zainteresowaniu stworzenia nowej formy współpracy z samorządem gminy Orzysz. Na zakończenie spotkania odbyło się zebranie założycielskie orzyskich przedsiębiorców, którzy podjęli decyzję o utworzeniu stowarzyszenia.

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2015-02-18 09:24 | Admin
Pokrewne (tag): gospodarka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too