Dziś jest
PL EN DE UK LT

Święto przedszkola - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja
reklama

Święto przedszkola

15 maja 2014 roku Przedszkole Miejskie w Orzyszu świętowało 5-lecie nadania imienia „Niezapominajki”.
Program uroczystości zaczął się od przemarszu z ulicy 22 Lipca i Cierniaka. Dzieci maszerowały w pięknych przebraniach w asyście dyrektor przedszkola Pani Bożeny Stankiewicz, Pana Burmistrza oraz orzyskiej maskotki Pana Wiewióra, a wszystko pod czujnym okiem policji . Nie zabrakło absolwentów przedszkola ze Szkoły Podstawowej w Orzyszu i gimnazjum. Truchtem wszyscy przeszli chodnikami do przedszkola na ulicy Wojska Polskiego, gdzie był pięknie przygotowany plac wraz z wieloma atrakcjami.

Brama wejściowa udekorowana była kolorowymi balonikami. Uroczystość poprowadziła Pani dyrektor  Bożena Stankiewicz. Na początku wystąpienia Pani dyrektor, było krótkie podsumowanie 5 lat, przywitanie ogromnego grona przyjaciół i sponsorów przedszkola. Słowa otuchy oraz gratulacje złożył m.in. Burmistrz Orzysza Pan Tomasz Jakub Sulima.

Na szczęście pogoda dopisała, dzięki czemu można było na świeżym powietrzu kontynuować program uroczystości. Wszystkie dzieci odśpiewały hymn swojej placówki w obecności  zgromadzonych gości i rodziców. Następnie odbyły się pokazy artystyczne przygotowane przez dzieci i ich opiekunów. Uroczystość uświetniła również obecność sygnalistów z Rucianego-Nidy

Pani Dyrektor przedszkola wręczyła podziękowania dla wszystkich tych, którzy wspierają przedszkole finansowo, rzeczowo oraz duchowo. Podziękowania zostały skierowane m.in. do byłej dyrektor Pani Bożeny Szewczyk za której kadencji, w 2009 roku uroczyście nadano imię przedszkolu.

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również czasu na zabawę. Na placu czekała moc atrakcji. Dzięki uprzejmości właścicieli restauracji „Panorama” na placu pojawiła się wielka dmuchana zjeżdżalnia. Jedną z najbardziej obleganych przez dzieci atrakcją stał się nowy wóź strażacki OSP Orzysz, w którym maluchy mogły posiedzieć i poczuć się jak prawdziwi strażacy. Tuż obok była równie ciekawa atrakcja- karetka pogotowia. Dzięki uprzejmości ratowników medycznych dzieci mogły zerknąć na wnętrze samochodu. Nie zabrakło także nowinek technologicznych takich jak wielka multimedialna tablica edukacyjna zaprezentowana przez  jedno z zaproszonych internetowych wydawnictw.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2014-05-16 09:10 | Karolina Karwowska
Pokrewne (tag): edukacja przedszkole

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24