Dziś jest
PL EN DE UK LT

Szkolny etap konkursu ,,Znawca Mazurskiego Morza” - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

Szkolny etap konkursu ,,Znawca Mazurskiego Morza”

15 kwietnia 2014 roku odbył się Szkolny etap V edycji Konkursu ,,Znawca Mazurskiego Morza”, w którym wzięło udział 27 uczniów klas IV –VI.

Test konkursowy został przygotowany na bazie pytań zamieszczonych na stronie internetowej  LGD „Mazurskie Morze” z dziedzin: kultura, historia, turystyka, kulinaria, architektura, natura. Każdy z uczestników mógł uczyć się do konkursu korzystając z bazy pytań i odpowiedzi oraz poprzez rozwiązywanie  interaktywnych quizów zamieszczonych na stronie.

Celem konkursu, organizowanego już po raz piąty przez Lokalną Grupę działania „Mazurskie Morze”, jest przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania walorami naszej małej ojczyzny, a tym samym promowanie postawy, którą można nazwać lokalnym patriotyzmem.

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, gminnego i finału, w którym o główne nagrody walczą najlepsi z obszaru sześciu gmin należących do LGD.   Dalsze eliminacje  zapewne będą trudniejsze,  bo zakres materiału do opanowania jest naprawdę duży. Tym bardziej cieszy  zainteresowanie uczniów naszej szkoły tematyką regionalną.  Jest szansa, że to właśnie   oni wyrosną na pasjonatów walorów naszej małej ojczyzny  i będą popularyzować  je wszędzie tam, gdzie się znajdą.

Do eliminacji gminnych, które odbędą się w maju 2014 r. zakwalifikowały się  następujące osoby: Jan Wrzosek kl. IV a, Dawid Lipowiecki kl. VI b, Julia Lemanowicz kl. V b, Alicja Lemańska kl. V b,  Gabriela Grudzińska kl. VI c.

Natomiast Aleksandra Kordaszewska , ucz. klasy VI c, która osiągnęła drugi wynik w szkole, ze względu na zapis w regulaminie konkursu „Znawca Mazurskiego Morza”  mówiący o możliwości dwukrotnego uczestnictwa w poszczególnych edycjach, nie została zakwalifikowana do dalszego etapu. Ola brała udział już po raz trzeci. Jednak za wytrwałość i pasję zostanie nagrodzona nagrodą specjalną  przez LGD „Mazurskie Morze”.

 Zwycięzcom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy  i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu. Katarzyna Kizling, Sylwia Wrzosek 

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2014-04-23 10:12 | Joanna Kosiorek
Pokrewne (tag): edukacja konkursy

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too