Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Szczegółowy sposób selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów

Szanowni Państwo! Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami z siedzibą w Giżycku prowadzi akcję edukacyjną dotyczącą wcielenia w życie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia29 grudnia 2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów.

XIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki

Dom Kultury w Orzyszu i Muzeum Michała Kajki w Ogródku – Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu ogłaszają XIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki pod patronatem Burmistrza Orzysza, Dwumiesięcznika Literackiego „Topos”, „Gazety Olsztyńskiej”.

Sukces Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w ogólnopolskim Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orzyszu zajął 3 miejsce w etapie krajowym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności w edycji 2016/2017. W rywalizacji ogólnopolskiej pokonał blisko 500 placówek z całej Polski. W ramach konkursu szkoła przygotowała elektroniczną prezentację, w której zamieściła działania związane z ideą SKO zrealizowane w roku szkolnym 2016/2017.

Czad- Cichy Zabójca!

Rozpoczął się sezon grzewczy 2017/2018. W owym czasie nasilają się przypadki zatrucia osób tlenkiem węgla (czadem). Przyczyny tragedii są zazwyczaj podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Burmistrz Orzysza apeluje do mieszkańców gminy Orzysz o bezpieczne postępowanie z urządzeniami grzewczymi w celu uniknięcia zaczadzenia.


Drugie robocze spotkanie harcerzy

Drugie robocze spotkanie harcerzy w ramach projektu „Bo harcerz taki gapa, że aż na scenę wlazł” oraz „Płonie ognisko i szumią knieje” współfinansowanego w ramach Programu Działaj Lokalnie 10 ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Burmistrza Orzysza.

Projekt „Mali i duzi sygnaliści”

Dnia 10 października 2017 r. uczniowie klasy 6c Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Ekologiczną Grupę dla Lasu w ramach projektu „Mali i duzi sygnaliści”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem – Nidzie.

Uroczyste otwarcie drogi w miejscowości Drozdowo

Długo oczekiwana przebudowa drogi w miejscowości Drozdowo doczekała się finiszu!

Zapraszamy do współtworzenia Galerii...

Jeśli chcielibyście Państwo podzielić się swoją wrażliwością i efektami pracy twórczej, zachęcamy do przyniesienia obrazów do naszej galerii.

Centrum Integracji w Klusach

W dniu wczorajszym ( 18.10.2017 r.) Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski przy kontrasygnacie Skarbnika Anny Kamińskiej uroczyście podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie umowę dotyczącą realizacji projektu pn: „ Modernizacja budynku na potrzeby Wiejskiego Centrum Integracji w oraz montaż zbiornika na nieczystości i udrożnienie studni”.

Kolejne unijne dofinansowanie

W dniu wczorajszym ( 18.10.2017 r.) Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski przy kontrasygnacie Skarbnika Anny Kamińskiej uroczyście podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie umowę dotyczącą realizacji projektu pn: „ Orzyski Ratusz- głęboka modernizacja energetyczna, remont i adaptacja budynku przy ul. Rynek w Orzyszu”

„Linie papilarne opowieści”….

Intrygujące? Owszem… „Linie papilarne opowieści” to autorski projekt Mariusza Sieniewicza - poety, prozaika, dramaturga, autora 8 książek. To kurs kreatywnego pisania skierowany do użytkowników bibliotek województwa warmińsko – mazurskiego, przede wszystkim młodzieży w wieku 13 – 18 lat.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24