Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

WOŚP ZAWSZE W MODZIE - szczególnie w Orzyszu!

Mieszkańcy gminy Orzysz uzbierali w trakcie 26 Finału rekordową w całym powiecie kwotę 32 743,11 zł! Imponująca hojność i 100 % oddanie w słusznej dla nas wszystkich sprawie - lepszego startu dla noworodków.

Mamy drukarkę 3d!

W ramach projektu "informatyczne zielone garnizony" doktorant UWM Wojciech Kiński szkolił nas w obsłudze drukarki 3d, którą zakupiliśmy od firmy Graften z Olsztyna. Uczniowie naszej szkoły będą uczyć się drukowania 3d na lekcjach informatyki.

Zapraszamy na ferie w muzeum!!

Serdecznie zapraszamy dzieci od 6- go roku życia do udziału w feriach w muzeum. Zajęcia w ramach ferii trwać odbywać się będą od 22 do 26 stycznia 2017 roku, w godzinach 10:00-14:00. Zajęcia będą płatne- 25zł od uczestnika (cena obejmuje posiłek). Każdy blok tematyczny podzielony będzie na części: - teoretyczną- opowiadanie i rozmowa z dziećmi oraz zabawy dotyczące danego zagadnienia, - warsztatową- wykonywanie prac związanych z tematem spotkania. Poniżej załączamy plakat z programem ferii oraz zgodę rodzica na udział dziecka w zajęciach

Koncert Kolęd i pastorałek wyśpiewany na dwa chóry

Piski Chór Kameralny oraz orzyski Klub Spotkań Artystycznych wykonali wspólnie poruszający koncert, który odbył się w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu 7 stycznia.


200 mln złotych w programie "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka"

Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące zasad obowiązujących w systemie rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w 2018r. oraz możliwości pozyskiwania środków na rozwój turystyki przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące swoją działalność na terenie Polski Wschodniej.

Wiadomości z Orzysza - Grudzień 2017

1. Otwarcie sceny Pasjonatów 2. Legalna Kultura w Orzyszu 3. Asfaltowa droga do cmentarza 4. Wigilia w Świetlicy Środowiskowej 5. Halowa Liga po czwartej kolejce 6. Akcja ubierania orzyskich iglaków 7. Kampania "Biała Wstążka" 8. II Publiczne Czytanie Orzyszan 9. 31 Okręgowa Wystawa Gołębi 10. Gala "Działaj Lokalnie" 11. Warsztaty rękodzieła ozdób świątecznyvh 12. Konkurs kolęd w Gimnazjum 13. 36 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce 14. Wieczerza Wigilijna w Świetlicy "Kajak" 15. Gminne Spotkanie Opłatkowe 16. Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy 17. Sesja Rady Miejskiej 18. Sylwester w Ogródku Jordanowskim

Powitanie Nowego Roku 2018

Refleksyjne i radosne przejście ze starego w nowe, ze znanego w kolejną niewiadomą, z charakterystycznym dla Orzyszan entuzjazmem! Powitaliśmy kolejny rok razem!

Nowa publikacja muzealna

„I wojna światowa - cmentarze i pomniki” pod redakcją dr Jerzego Marka Łapo - nowa pozycja książkowa wydana przez Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu to skatalogowane miejsca pochówków żołnierzy poległych w Wielkiej Wojnie w latach 1914-1915 oraz wykaz pomników poświęconych bohaterom tamtego okresu, znajdujących się w obecnych granicach administracyjnych gminy Orzysz. Pozycja ta jest tym bardziej ciekawa i bliska naszym sercom ponieważ jej współautorem jest Adam Rajkiewicz - orzyszanin, tafofil zajmujący się od wielu lat tematyką cmentarzy, głównie mazurskich, w tym z terenu Ziemi Orzyskiej. Dzięki jego „mrówczej pracy inwentaryzacyjnej” możemy poznać szczegółowe inskrypcje nagrobne i historie cmentarzy, na których pochowano ofiary I wojny światowej. Opisy uzupełniają nie tylko współczesne fotografie ale również historyczne, pochodzące z kolekcji innego orzyszanina – Marka Olendra. Książka „I wojna światowa- cmentarze i pomniki” jest pierwszą z pozycji w planowanej serii pt. Krajobraz kulturowy Ziemi Orzyskiej. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami tej wyjątkowej publikacji, które odbędzie się 17 stycznia 2018 roku w siedzibie muzeum przy ul. Giżyckiej 9, o godzinie 17.00. Realizacja publikacji była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Orzyszu podaje informację o lokalach, w których usytuowane są punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz harmonogram wskazujący dni i godziny, w których jest udzielana nieodpłatna pomoc prawna w 2018 roku (patrz załącznik).

Gradem goli uczcili nadejście nowego roku

Kiedy jedni odsypiali po tanecznych trudach sylwestrowej nocy inni na sportowo witali się z 2018 rokiem. W pierwszy dzień stycznia na Boisku Orlik doszło bowiem do piłkarskiej konfrontacji orzyskich Śniardw z reprezentacją Gminy Orzysz.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24