Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Orzyski przedsiębiorco – i Ty przyłącz się do Programu SENIOR 60 PLUS W POWIECIE PISKIM

Seniorzy z Powiatu Piskiego już mogą stać się posiadaczami Karty Seniora, która uprawnia do ulg, zniżek i bonusów w różnych instytucjach, sklepach, restauracjach, kinach, muzeach itd. Pierwsze karty już trafiają do uprawnionych mieszkańców.

Pierwsze działania za nami!

W dniach 19-20 maja br. odbyła się w Orzyszu wizyta studyjna w ramach projektu LT-PL-2S-126 Szlak turystyczno-krajoznawczy kluczem do wymiany doświadczeń transgranicznych.

Puchar Wicemarszałka pojechał do Pisza

15 szczupaków i 36 okoni – to wynik pięciogodzinnej rywalizacji ponad 30 zawodników, którzy wzięli udział w I Mazurskich Zawodach w Wędkarstwie Spinningowym o puchar Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Autor: Kamil Kierzkowski

ZAWODY SPORTOWO- POŻARNICZE 2018 r.

W niedzielę 20 maja na Stadionie Miejskim w Orzyszu odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze. Główne uroczystości poprzedziła Msza Święta w Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu, w której udziały wzięły poczty sztandarowe, Burmistrz Orzysza, zaproszeni goście, radni, strażacy i mieszkańcy gminy Orzysz.

LGD zaprasza do składania wniosków

Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” w dniach od 14 do 28 maja zaprasza do składania wniosków o powierzenie grantu. Granty mogą dotyczyć zachowania dziedzictwa lokalnego, promocji obszaru objętego LSR, w tym produktów i usług lokalnych, a także wzmocnienia kapitału społecznego, w tym poprzez podnoszenie wiedzy społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Szczegółowe informacje o grantach można znaleźć na stronie internetowej LGD „Mazurskie Morze: http://www.lgd.mazurskiemorze.pl/index.php?start=6 lub też pod numerem telefonu: 874238520, a także w siedzibie LGD: ulica Leśna 22, 12-250 Orzysz.

Realizacja projektów trwa

Trwa realizacja 3 inwestycji realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

OGŁOSZENIE

przetarg ustny nieograniczony - dz. Nr 24/93, Orzysz, ul. Osiedle Robotnicze 5a (budynek biurowo-handlowy)

Piknik z KSIĄŻKĄ sposobem na świętowanie Orzyskiego Tygodnia Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzimy w Orzyszu tłumnie i radośnie, czego przykładem jest Piknik z Książką, który odbył się na POLANIE KULTURY w sobotnie popołudnie 12 kwietnia. Był doskonałą okazją by spotkać się w rodzinnej, serdecznej i słonecznej atmosferze w otoczeniu książek i postaci bajkowych.

"Kandydatki na żonę" - spektakl teatralny w ramach Orzyskiego Tygodnia Bibliotek

DRUGA ODSŁONA to amatorska grupa teatralna, działająca przy Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury w Starych Juchach, która zaprezentowała się orzyskiej publiczności 11 kwietnia w lekkim i pełnym humoru spektaklu pt. "Kandydatki na żonę".

PRACE NA PLACU MUZEALNYM NABRAŁY TEMPA!!!

Trwa realizacja projektu" Budowa terenu rekreacyjnego oraz utworzenie ścieżki dydaktycznej przy Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu wraz z infrastrukturą towarzyszącą-elementem aktywności szlaku turystycznego po Wojskowej Stolicy Polski" dofinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.Realizatorem działania jest Gmina Orzysz. W ramach zagospodarowania terenu powstanie m.in.historyczna ścieżka dydaktyczna z tablicami informacyjnymi, mini poligon -plac zabaw dla dzieci- obiekt sprawności fizycznej wzorowany na urządzeniach wojskowych,plac apelowy, wykonane zostaną transzeje z okresu I wojny światowej. Zabezpieczenie terenu m.in. poprzez ogrodzenie, oświetlenie otworzy nam drogę do pozyskiwania sprzętów historycznych do naszego "Parku Militarnego". W odtworzenie transzei wojennych zaangażowało się Stowarzyszenie Piska Pozycja Ryglowa, któremu dziękujemy za bezcenne konsultacje!

ZAPRASZAMY NA ORZYSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Gminy Orzysz do skorzystania z oferty przygotowanej przez Bibliotekę Miejską z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Jest to akcja mająca na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Wiadomości z Gminy Orzysz - Kwiecień 2018

Orzysz - Wojskowa Stolica Polski: 1. Turniej Szachowy im. Krzysztofa Kierzkowskiego, 2. Gminny konkurs rowerowy, 3. Powiatowy konkurs ortograficzny, 4. Biegaj z Bartkiem Osiorem, 5. Święto Wojsk Inżynieryjnych oraz przekazanie dowództwa nad Batalionem Saperów, 6. Debata mieszkańców z inwestorem fermy drobiu w Piankach, 7. III Zawody w Badmintonie o Puchar Burmistrza, 8. Zakończenie Orzyskiej Ligi Strzeleckiej, 9. Posiedzenie Rady Seniorów i Karcie Seniora, 10. Konkurs Poezji Angielskiej, 11. Otwarcie nowej sali w Dąbrówce, 12. Orzysz Cup 2018 - Unihokej, 13. Piosenka SKO z 1956 roku w orzyskiej wersji, 14. Śniardwy jeszcze niepokonane.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24