Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Pobiegli na cześć niepodległej Polski

Święto Niepodległości obchodzić można na wiele rożnych sposobów – biorąc udział w apelach, patriotycznych marszach, czy też na sportowo, jak uczynili to choćby uczestnicy II Biegu Nocy Listopadowej.

Zarządzenie Starosty Piskiego

Zarządzenie Nr 25/2017 Starosty Piskiego z dnia 19 października 2017 r. w sprawie określenia powiatowych lokali, w których będą usytuowane punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz harmonogramu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Piskim.

Projekt „Mali i duzi sygnaliści” - Scena Pasjonatów

Zgodnie z harmonogramem projektu „Mali i duzi sygnaliści” realizowanego przez Grupę Nieformalną i Dom Kultury w Orzyszu współfinansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży oraz Burmistrza Orzysza w ramach Programu Działaj Lokalnie zakończyliśmy zasadniczy etap prac.

Orzysz w Październiku 2017

Wiadomości z Gminy Orzysz - Październik 2017: 1. Mateusz Łabuda w Stun Bicycle 2. Jesienne Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Orzysza 3. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku 4. Wizyta delegacji z partnerskiego miasta Zgierz 5. Kolejne projekty na Osiedlu Słonecznym 6. Spotkanie Społecznej Rady Ośrodka Zdrowia 7. Spotkanie Przedsiębiorców i Pracodawców z Burmistrzem 8. Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów 9. Dzień Edukacji Narodowej 10. "Mazurskie spotkania z historią Mazury - Mazurzy" w Muzeum Michała Kajki w Ogródku 11. UKS Jedynka rozpoczyna sezon 12. Remont drogi w Drozdowie zakończony 13. Młodzież z Gruzji w Orzyszu oraz wykład Sofii Rezrichenko o kulturze Gruzińskiej 14. Piknik międzypokoleniowy w Gimnazjum 15. KS Śniardwy - DKS Dobre Miasto w Lidze Okręgowej 16. Fragmenty Sesji Rady Miejskiej w Orzyszu - Wojskowej Stolicy Polski.

Ewa Ostrowska w nas

Zaduszki Literackie z Ewą Ostrowską były spotkaniem z całym bogactwem misternie tkanych wspomnień i spuścizny po wybitnej pisarce. Zorganizowaliśmy je dzięki współpracy z rodziną P. Ewy, córką Katarzyną Kizling i synem, Witoldem Wysmułkiem.

Dnia 24.10 odbyła się lekcja otwarta na temat: Kto nas śledzi w sieci?

Lekcja obejmowała tematykę cyberbezpieczeństwa. Celem lekcji było uświadomienie uczniom, że ich aktywność w sieci jest śledzona przez różne podmioty oraz nauczenie jak ograniczyć ten proceder. Nauczyli się sprawdzać za pomocą wtyczki do przeglądarki Lightbeam, kto zbiera na ich temat informacje, gdy odwiedzają strony internetowe. Potrafią zainstalować wtyczki do przeglądarek internetowych zwiększające prywatność w sieci i opisać ich działanie. W lekcji otwartej uczestniczyła Pani Dyrektor naszej szkoły oraz nauczyciele.

O programie „Informatyczne zielone garnizony”

Pod patronatem Ministerstwo Obrony Narodowej W 12 szkołach na terenie kraju stworzono innowacyjne klasy mistrzostwa informatycznego, wprowadzono do szkół nowatorskie rozwiązania w zakresie nauczania informatyki z uwzględnieniem obrony cybernetycznej. Celem projektu w naszej szkole jest przygotowanie informatyków - specjalistów na potrzeby wojska oraz środowiska cywilnego zakresie obrony cybernetycznej, robotyki i automatyki. Ministerstwo Obrony narodowej wyposażyło szkoły w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie, przeszkoliło nauczycieli. Starostwo powiatowe sfinansuje zajęcia, wycieczki i dodatkowe materiały. W naszej szkole odbywają się zajęcia z cyberbezpieczeństwa oraz robotyki z automatyką dla klas pierwszych.

Nowy rok szkolny z muzyką!

20 października 2017 r. uczniowie ZS-P w Okartowie rozpoczęli spotkania z muzyką od koncertu szant.

Iteatr TVP dla szkół

Rozpoczęliśmy nowy sezon spotkań z teatrem na żywo. Uczniowie naszej szkoły oglądają transmisję spektaklu przeprowadzaną na żywo poprzez łącze internetowe.

Międzynarodowa wymiana młodzieży

W ramach projektu Międzynarodowa wymiana młodzieży „Sport, historia i zabawa to młodzieży wspólna sprawa” dofinansowanego z Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwocie 37800,00zł mieliśmy okazję wspólnie spędzić niezapomniane chwile. Głównym celem projektu było poszanowanie idei tożsamości narodowej, kulturowej, przezwyciężania barier, stereotypów i uprzedzeń zakorzenionych w mentalności i kulturze. Poprzez poznawanie kultur krajów wymiany partnerskiej pogłębiło się wzajemne zrozumienie młodzieży z różnych środowisk. Młodzież poprzez zabawy, wycieczki, sport poznawała kraj swoich przyjaciół z Polski i Gruzji. Następnym etapem projektu będzie pobyt w Gruzji w terminie od 17 listopada do 24 listopada br. 14 osobowej delegacji młodzież wraz z opiekunami.

Goście z Gruzji w Rec.Live Studio Domu Kultury

Z przyjemnością dzielimy się z Państwem efektami twórczej, muzycznej współpracy polsko-gruzińskiej. W nagraniach udział wzięła młodzież oraz wychowawcy realizujący projekt wymiany młodzieżowej pn. „Międzynarodowa wymiana polsko - gruzińska - Sport, historia i zabawa to młodzieży wspólna sprawa" finansowanego przez polskie Ministerstwo Edukacji i realizowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego.

Konsultacje społeczne zakończone

26 października w Urzędzie Miejskim w Orzyszu odbyła się Konferencja „Orzysz Działa Lokalnie 2017”, w czasie której przedstawiono projekt „Programu Współpracy Gminy Orzysz z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok” oraz informację o 17 projektach realizowanych dzięki pozyskanym mikrograntom, na które Gmina Orzysz przeznaczyła 60.000zł.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24