Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

ORZYSZ - GUSIEW (POLSKA - ROSJA - INTERREG)

Kolejny etap uzgodnień z samorządowcami z Gusiewa naszego partnera projektowego w ramach unijnego programu INTERREG POLSKA - ROSJA. Sfinalizowaliśmy skonkretyzowaliśmy uzgodnienia co do rodzaju wspólnych inwestycji. Zwiedziliśmy muzeum, prezes ZUK zapoznał się z systemem wod - kan Gusiewa. Po naszej stronie zaproponowaliśmy następujące inwestycje:

Kampania "Biała Wstążka"

W ramach tegorocznej kampanii 08 grudnia o godz. 12.00 odbył się happening uliczny, który zapoczątkował przemarsz od pomnika upamiętniającego żołnierzy polskich internowanych 1920, skierował się chodnikiem w stronę ulicy Rynek, mostem na ulicę Ogrodową i zakończył się w punkcie wyjścia.

Zadziało się u nas...

12.12.2017r. w hali MOSiR odbyła się uroczysta Gala podsumowująca "Orzysz - zadziałaj lokalnie" podczas której dokonano prezentacji zrealizowanych w Orzyszu projektów "Działaj lokalnie" oraz "Wspólne podwórko 2017".

Orzysz nowa segregacja odpadów

ILE ZAPŁACIMY ZA ODPADY W 2018 ROKU? Od 1 stycznia Orzysz i okoliczne miejscowości będą realizowały tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów ((WSSO) – jednolite dla całego kraju zasady segregacji ustanowione przez Ministerstwo Środowiska.

NASZE ODPADY – WAŻNE INFORMACJE

Od stycznia 2018 r. segregujemy dokładniej. Odpady suche rozdzielimy na trzy frakcje: pierwsza- plastik i metale, druga- szkło, trzecia-papier. Tak jak dotychczas zbierać jeszcze będziemy odpady biodegradowalne oraz zamieszane.

W Orzyszu pokazali najpiękniejsze okazy regionu

W miniony weekend miłośnicy gołębi tłumnie zjawili się w Orzyszu. Magnesem przyciągającym ich do Sali widowiskowo-sportowej była 31. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych.

Maxing Break z Orzysza w półfinale Hip-Hop Christmas Party

"Świąteczny Turniej Tańca Ulicznego HIP HOP CHRISTMAS PARTY" odbył się w Kętrzynie 9 grudnia i nie zabrakło na nim orzyskich talentów. Byliśmy godnie reprezentowani przez grupę Maxing Break w składzie Daniel i Wanesa Bańka, Szymon Mankiewicz, Emil Migdał i Patryk Wróblewski.

Jesienne szkolenie klas wojskowych naszego liceum

Klasy wojskowe doskonaliły umiejętności w 1 Batalionie Zmechanizowanym i w OSPWL w Orzyszu. Uczniowie zapoznali się z różną bronią strzelecką, ćwiczyli umiejętność celowania i zasady wykonywania strzelania. Poznali budowę karabinu szturmowego Beryl, doskonalili jego obsługę, rozkładanie i składanie.

Mikołajkowe kino w Domu Kultury z Fundacją Legalna Kultura

ZALEŻY MI NA KULTURZE to hasło, które nam przyświecało 6 grudnia w Mikołajki. To zarazem motyw przewodni kampanii medialnej Fundacji Legalna Kultura, w którą zaangażowali się najwybitniejsi, współcześni polscy twórcy i która dzisiaj dotarła także do nas, do Orzysza.

Scena Pasjonatów już jest!

Scena Pasjonatów oficjalnie zaistniała w architekturze Orzysza. Przy tej okazji podsumowaliśmy realizację 3 projektów zainicjowanych przez MOPS i przygotowanych przez Grupy Nieformalne.

Renowacja grobu zakończona

Miejsce spoczynku mazurskiego poety Michała Kajki i jego żony Wilhelminy w Ogródku poddane zostało gruntownej renowacji. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Piskiego (kwota 10.000 zł) oraz zaangażowaniu środków Gminy Orzysz (kwota 10.000 zł).

Faworyci pogubili punkty, inni zdobyli je po raz pierwszy

Już tylko dwa zespoły legitymują się kompletem punktów w Orzyskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. W minioną sobotę (2 grudnia) punkty zgubił między innymi Bomir, którego porażka w meczu z DS Beniaminek była największą sensacją 2. kolejki.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24