Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Orlik wraca po zimowej przerwie

Od poniedziałku 19 marca br. funkcjonowanie po zimowej przerwie wznawia Boisko Orlik 2012. Czynne ono będzie od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-21:30.

Orzyskie zespoły awansowały do półfinałów

Pierwszy etap rywalizacji w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Halowej Piłce Nożnej mają za sobą zespoły reprezentujące gminę Orzysz. Zapewniony awans do półfinałów mają już Bomir Orzysz i ZSP Orzysz.

Aktywizacja zawodowa osób powyżej 30 roku życia

Powiatowy Urząd Pracy w Piszu informuje, iż podpisał umowę na realizację projektu pn.: „Aktywizacja zawodowa osób powyżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie piskim (IV)", który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

KOMUNIKAT

Komunikat dotyczący opłat z tytułu zmniejszenia retencji

Samorządowy Dzień Sołtysa w Ostródzie

9 marca 2018 r. w Centrum Targowo - Konferencyjnym Exspo Mazury w Ostródzie na zaproszenie marszałka województwa warm. – maz. Gustawa Marka Brzezina odbyły się uroczystości z okazji Samorządowego Dnia Sołtysa. Zaproszenie przyjęło ponad 1300 sołtysów.

Więcej niż koncert na Dzień Kobiet - A. Osiecka w słowie, muzyce, obrazie i na fotografii.

8 marca wszystkie kobiety z naszej gminy zostały zaproszone przez Burmistrza Orzysza, Wicestarostę Powiatu Piskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej na recital o dość przewrotnym tytule: "Byle nie o miłości".

Wiadomości z Gminy Orzysz - Luty 2018

Informacja z Wojskowej Stolicy Polski: 1. Zakończenie ferii zimowych, 2. Obrady Rady Seniorów, 3. ASF w Gminie Orzysz, 4. Zakończenie Halowej Ligi Piłki Nożnej, 5. "Orzyski Pałac Kultury", 6. Walentynki w Oasis, 7. Zbiórka Harcerzy, 8. Sukcesy w Unihokeju, 9. Strażacy - "Ludzie z Pasją", 10. Fragmenty Sesji Rady Miejskiej.

fot. Jakub Bieniek

Z pochodniami w dłoniach, ku czci Żołnierzy Wyklętych

Organizowany w Orzyszu Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych z roku na rok rośnie w siłę. Tegoroczna edycja patriotycznego wydarzenia na starcie zgromadziła już blisko 200 osób, chcących w sportowy sposób oddać hołd Żołnierzom Niezłomnym.

Patriotyczny wykład

W ramach obchodów w gminie Orzysz Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości, w dniu 1 marca br. w sali MOSiR-u, zorganizowano projekcję filmu „Z dala od orkiestry”, w którym uczestniczyli nie tylko słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale także zainteresowani mieszkańcy Orzysza.

Prelekcja w muzeum

Na zaproszenie Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu, w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2018r, prelekcję pt. „Czy rzeczywiście Żołnierze Wyklęci?- żołnierze podziemia antykomunistycznego w północno-wschodniej Polsce” wygłosił Paweł Kalisz z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za udział w prelekcji.

Orzysz pamięta- Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2018 roku obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe, dedykowane pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia zostało ustanowione 3 lutego 2011 r. Orzyszanie także pamiętają o Żołnierzach Niezłomnych.

Konkurs "Pamiątka regionu Warmii i Mazur"

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w konkursie "Pamiątka regionu Warmii i Mazur" Celem konkursu jest pozyskanie pamiątki turystycznej służącej promocji regionu.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24