Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ostatnie lokalne spotkanie Seniorów w ramach realizacji projektu „Forget me not” za nami.

Październikowe warsztaty poprowadziła Psycholog – P. Karolina Duchnowska, a temat brzmiał: „z dala od depresji-pora dla Seniora”. Prowadząca uczuliła seniorów, jakie symptomy mogą świadczyć o depresji, a także w jaki sposób pomóc osobie starszej , cierpiącej na tę chorobę. W depresji ogromne znaczenie ma kontakt chorego z otoczeniem: zabierzmy Seniora na spacer, zakupy, pomóżmy w porządkach. Cierpliwie wysłuchajmy tego, co ma do powiedzenia, okażmy empatię. To niby niewiele, a czasem tak wiele.

Orzyscy Seniorzy na międzynarodowej konferencji naukowej na Litwie

23 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Forget me not” PL–LT–2S-116 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Litwa 2014-2020 Konferencja odbyła się w mieście Alytus, uczestniczyło w niej 30 orzyskich Seniorów, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy - Kamila Sokołowska oraz pracownik Domu Kultury w Orzyszu – Maja Rostkowska.

Dofinansowanie zakupu wyposażenia dla OSP z Ministerstwa Sprawiedliwości

W dniu 5 listopada 2018 r. Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski uroczyście przekazał jednostkom OSP funkcjonującym na terenie naszej Gminy zakupiony sprzęt w postaci defibrylatorów, pił łańcuchowych, butli powietrznych, szyn Kramera, agregatów i latarek akumulatorowych.

Wieczór autorski z Grażyną Ochenkowską

Sukces debiutującej pisarki, wielowymiarowość jej zainteresowań oraz pozytywne usposobienie sprawiły, że wieczór autorski, który odbył się 30 października 2018 r. w Domu Kultury w Orzyszu był inspirującym wydarzeniem.

Dr Jan Olejnik na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu.

O sensie istnienia, różnych obliczach nauki, o Wszechświecie... Skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy? O tym dyskutowaliśmy z dr Janem Olejnikiem na wykładzie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Orzyszu. Powitaliśmy w naszych szeregach 5 nowych słuchaczek, którym uroczyście wręczono indeksy. Po wykładzie Przewodniczący Zarządu Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarki Odpadami Wojciech Ogłuszka oraz Pani Anna Baranowska przedstawili idee oraz zaprosili do udziału w projekcie pn. "Jesień życia bezśmieciowa". Projekt dotyczy edukacji z zakresu racjonalnego gospodarowania odpadami komunalnymi oraz obniżenia ilości produkowanych odpadów, w tym tworzyw sztucznych. Realizacja projektu rozpocznie się w listopadzie. Koordynator UTW Maja Rostkowska

Złote Gody

W dniu 25 października 2018 r. w sali MOSiR w Orzyszu odbyła się uroczystość ,,Złotych Godów” par małżeńskich zamieszkałych na terenie naszej Gminy, które związek małżeński zawarły w 1967 roku. Dzień ten stał się okazją do wręczenia przez Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego Jubilatom ,,Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. „Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości i zgodzie” – mówił podczas uroczystości Burmistrz, gratulując małżonkom pięknego święta życząc również wszystkiego, co najpiękniejsze, spełnienia marzeń, spokoju i dobrego zdrowia.

Szanowni mieszkańcy, drodzy wyborcy

Wynik, który osiągnąłem w tych wyborach to znak, że mieszkańcy Orzysza w znamienitej większości akceptują mój pomysł na rozwój miasta i całej Gminy Orzysz. Widzą i doceniają pracę moją i całego mojego zespołu złożonego z radnych i pracowników, nasze inwestycje, działania społeczne, rozwój szkół i sołectw na terenach wiejskich. Bardzo mnie to cieszy i satysfakcjonuje. To dla mnie najlepsza nagroda za 4 lata ciężkiej pracy.

Zapraszamy na Wieczór Autorski z Grażyną Ochenkowską

Koniecznie przeczytaj „Zapach czerwonych róż”, jeśli brakuje Ci wiary w siebie, jeśli potrzebujesz motywacji, jeśli chcesz sięgnąć w życiu po więcej… To książka od kobiety dla kobiet. Dzięki niej poznasz drogę – jedną z wielu – do szczęścia, ale także do sprawności. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak cennym darem jest zdrowie. Chcę Ci to pokazać i nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób możesz poprawić jakość swojego życia. Nieważne ile masz lat, gdzie mieszkasz, co robisz. Poczuj zapach czerwonych róż i natchnij się do zmiany.

Zapomniane mazurskie cmentarze

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. Dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas… Odwiedzając groby bliskich często napotykamy groby zapomniane, opuszczone, takie o które nie ma już kto zadbać. Czasem wystarczy dobra wola, nieco czasu, by choć troszkę to zmienić… Taką dobrą wolę okazała część mieszkańców Szwejkówka, która przy skromnym udziale pracowników muzeum, pasjonata historii Adam Rajkiewicza, od lat zajmującego się tematyką cmentarzy, głównie mazurskich, w tym z terenu Ziemi Orzyskiej, prowadziła prace porządkowe na starym, wiejskim cmentarzu.

Wiadomości z Gminy Orzysz - Wrzesień 2018

Wiadomości z Gminy Orzysz - Wojskowej Stolicy Polski, w których powiemy o: 1. Międzynarodowych zawodach wędkarskich żołnierzy sił NATO 2. Konferencji naukowej w Muzeum im. Michała Kajki w Ogródku 3. Piłkarskich potyczkach KS Śniardw 4. Kolejnych wspólnotach korzystających z miejskich grantów 5. Mazurskim Stowarzyszeniu Aktywności Lokalnej i Kartach Seniora 6. Obchodach patrona szkoły w Dąbrówce 7. oraz edukacyjnych projektach w Przedszkolu Niezapominajka w Orzyszu.

Akcja poboru krwi

Sobota 13 października 2018r. była czwartym w tym roku poborem krwi. Ekipa ze Stacji Krwiodawstwa z Giżycka pobrała krew od 15 dawców. Chociaż chętnych było więcej, to z różnych przyczyn nie zostali zakwalifikowani do oddania krwi. Pobór odbył się w Sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

Wybory 2018

Harmonogram dojazdów autobusów na wybory samorządowe 21.10.2018r.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" mazurskiwedkarz.pl" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24