Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pierwszy start mają już za sobą

Ponad 200 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie Jesiennych Biegów Przełajowych, które odbyły się w czwartek 26 września w Okartowie. W ten sposób uczniowie ze szkół z Gminy Orzysz zainaugurowali sportową rywalizacje w nowym roku szkolnym.

Sportowy weekend z Radiem Olsztyn!

Serdecznie zapraszamy Państwa do posłuchania audycji radiowej Radia Olsztyn nagrywanej podczas sierpniowego weekendu w naszej gminie.

04-05 października 2013 r. Jesienna Zbiórka Żywności "Podziel się Posiłkiem"

W dniach 04-05 października 2013 r. Szkoła Podstawowa w Orzyszu kolejny raz włącza się w coroczną, ogólnopolską Zbiórkę Żywności "Podziel się posiłkiem” organizowaną na terenie województwa warmińsko-mazurskiego przez Bank Żywności w Olsztynie. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Orzyszu przeprowadzą zbiórkę w dwóch orzyskich sklepach: Biedronce i Polo. Zebrana żywność zostanie przekazana do Świetlicy Środowiskowej ,,Kajak” w Orzyszu oraz Szkoły Podstawowej w Orzyszu.

Informacja Burmistrza

Informacja Nr 9/2013 z działalności Burmistrza Orzysza za okres pomiędzy sesjami Rady Miejskiej w Orzyszu (27 sierpnia 2013 – 24 września 2013)

WIZYTA ORZYSKICH GIMNAZJALISTÓW W KROPP

Od 16 do 20 września 2013r. grupa orzyskich gimnazjalistów przebywała w niemieckim mieście partnerskim Kropp. Wyjazd ten był integralną częścią trwającej od 9 lat współpracy pomiędzy Orzyszem i Kropp.

Zapraszamy Państwa do udziału w III Edycji akcji promocyjnej „Mazury za pół ceny”!

Do udziału w przedsięwzięciu zachęcamy przedstawicieli: - branży turystycznej (właścicieli hoteli, pensjonatów, agroturystyki, gastronomii, usług turystycznych np. wypożyczalnie sprzętu, organizacja imprez turystycznych, itp.), - branży okołoturystycznej (instytucje kulturalne, naukowe, rozrywkowe, sportowe, sklepy, usługi transportowe, salony odnowy biologicznej, itp.)

Drodzy Rodzice! Mamy możliwość wygrać 25.000zl dla naszego orzyskiego gimnazjum !

Szkoła Waszego dziecka zwraca się z prośbą o głosowanie na naszą placówkę w konkursie sms-owym ,,Nowoczesna szkoła”. Należy wysłać sms pod nr 72240, w treści wpisując: NAU.034. Koszt sms-a 2,46 zł ( z vat.) Dzięki Państwa głosom mamy możliwość wygrać 25.000zł, 15.000 lub 10.000 zł na poprawienie bazy dydaktycznej naszego Gimnazjum. Wyniki można śledzić na bieżąco na stronie internetowej www.konkurs.nau.pl Jeżeli będą Państwo łaskawi, bardzo prosimy o pomoc w głosowaniu.

Wizyta partnerska

W miniony piątek ( 20.09.2013 r.) mieliśmy przyjemność gościć w naszym Urzędzie mieszkańców partnerskiej gminy Kropp. Odwiedziła nas Pani Whilma Kröger i Pan Johann Schäfer.

Gminne eliminacje Turnieju Orlika

Sześć zespołów stanęło na starcie rywalizacji w gminnych eliminacjach IV Turnieju Orlika, które rozegrane zostały w piątek 13 września na orzyskim Orliku. Wśród 10 i 11-latków triumfowała drużyna Bomir Junior, zaś w kategorii przeznaczonej dla zawodników w przedziale wieku 12-13 lat wygrał Orzysz Naturalnie.

KOMUNIKAT

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 21-27 września 2013 r., na terenie tutejszego województwa przeprowadzone będzie szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęty zawierające blister ze szczepionką zostaną zrzucone z samolotów, na obszary bytowania dzikich zwierząt. Więcej informacji w załączonym komunikacie.

Zawody spinningowe zakończyły Wędkarskie Grand Prix

Sporo zmian do klasyfikacji generalnej I Wędkarskiego Grand Prix Orzysza wniosły Spinningowe Zawody Wędkarskie, rozegrane w niedzielę 15 września w Zatoce Wierzbińskiej. W kończących cykl zawodach triumfował orzyszanin Krzysztof Bańkowski, który okazał się również najlepszy w „generalce”.

Kolejne Dożynki Gminne już za nami…

Dożynki, inaczej nazywane Świętem Plonów lub Wieńcami, to tradycyjne ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie zbiorów i prac polowych. Współczesne uroczystości dożynkowe mają zarówno religijny, jak i ludowy charakter powiązany z zabawą z okazji ukończenia żniw.

« · «« · 180 · 181 · 182 · 183 · 184 · 185 · 186 · 187 · 188 · 189 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too