Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Wizyta partnerska

W miniony piątek ( 20.09.2013 r.) mieliśmy przyjemność gościć w naszym Urzędzie mieszkańców partnerskiej gminy Kropp. Odwiedziła nas Pani Whilma Kröger i Pan Johann Schäfer.

Gminne eliminacje Turnieju Orlika

Sześć zespołów stanęło na starcie rywalizacji w gminnych eliminacjach IV Turnieju Orlika, które rozegrane zostały w piątek 13 września na orzyskim Orliku. Wśród 10 i 11-latków triumfowała drużyna Bomir Junior, zaś w kategorii przeznaczonej dla zawodników w przedziale wieku 12-13 lat wygrał Orzysz Naturalnie.

KOMUNIKAT

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 21-27 września 2013 r., na terenie tutejszego województwa przeprowadzone będzie szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęty zawierające blister ze szczepionką zostaną zrzucone z samolotów, na obszary bytowania dzikich zwierząt. Więcej informacji w załączonym komunikacie.

Zawody spinningowe zakończyły Wędkarskie Grand Prix

Sporo zmian do klasyfikacji generalnej I Wędkarskiego Grand Prix Orzysza wniosły Spinningowe Zawody Wędkarskie, rozegrane w niedzielę 15 września w Zatoce Wierzbińskiej. W kończących cykl zawodach triumfował orzyszanin Krzysztof Bańkowski, który okazał się również najlepszy w „generalce”.

Kolejne Dożynki Gminne już za nami…

Dożynki, inaczej nazywane Świętem Plonów lub Wieńcami, to tradycyjne ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie zbiorów i prac polowych. Współczesne uroczystości dożynkowe mają zarówno religijny, jak i ludowy charakter powiązany z zabawą z okazji ukończenia żniw.

Święto Jednostki Wojskowej w Bemowie Piskim

5 września 2013r. Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz po raz kolejny obchodził swoje święto.

Harmonogram odbioru odpadów z terenu Miasta i Gminy Orzysz

Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami przedstawia harmonogram odbioru odpadów z terenu Miasta i Gminy Orzysz.

Międzynarodowe ćwiczenia strażaków

W piątek 6 września na terenie Szkoły Podstawowej w Orzyszu odbyły się międzynarodowe ćwiczenia, w których uczestniczyli strażacy OSP z terenu gminy Orzysz, JRG Pisz oraz z litewskiego obwodu Alytus - łącznie w ćwiczeniach wzięło udział 50 strażaków, 6 samochodów pożarniczych, podnośnik hydrauliczny oraz samochód operacyjno - rozpoznawczy OSP Orzysz.

Dożynki 2013 juz za nami!

Już od wielu lat dożynki są tradycyjnym świętem, podczas którego rolnicy dziękują za zebrane plony. Są też okazją do wypoczynku i dobrej zabawy po pełnej wysiłku pracy na roli. W niedzielę 8 września br. obchodziliśmy święto plonów, tym razem w Mikoszach-Osadzie.

I miejsce- Zofia i Czesław Janczewscy- Mikosze

Ogłoszenie wyników Konkursu na "Najładniejszą zagrodę w Gminie Orzysz edycja 2013.

Komisja w składzie: 1. Władysław Pszczółkowski - Przewodniczący 2. Wiesław Kosiorek - Członek, 3. Dariusz Chojnowski - Członek, 4. Halina Masłowska - Członek, 5. Aldona Mataj - Członek, oceniła zagrody wiejskie zgłoszone do konkursu "Na najładniejszą zagrodę w Gminie Orzysz”.

Bóg wojny strzela

Na poligonie w Drawsku Pomorskim wciąż szkolą się żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

Harmonogram zajęć w Sali widowiskowo-sportowej

Przedstawiamy harmonogram korzystania z Sali widowiskowo-sportowej. Ze względu na trwające w obiekcie prace związane z remontami gwarancyjnymi, harmonogram zacznie obowiązywać od 16 września br.

« · «« · 179 · 180 · 181 · 182 · 183 · 184 · 185 · 186 · 187 · 188 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too