Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Blisko 200 biegaczy na XX Orzyskim Biegu Ulicznym

198 osób stanęło na starcie Orzyskiego Biegu Ulicznego ph. Żyj bez nałogów, który w miniony piątek wystartował ulicami Orzysza. W tym roku najstarsza i największa orzyska impreza dla amatorów biegania miała swój jubileusz, bowiem zorganizowana została już po raz 20.

Gminny etap konkursu pn: " Śladem ryby z mazurskich jezior”

W dniu dzisiejszym ( 17.06.2013 r.) na hali widowiskowo-sportowej w Orzyszu odbył się gminny etap konkursu wiedzy na temat mazurskich jezior i ryb. Konkurs był jednym z etapów projektu pn: " Śladem ryby z mazurskich jezior” realizowanego w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi, objętego PROW 2007-2013.

Połączenie jezior

Dnia 14.06.2013 nad jeziorem Buwełno doszło do spotkania grup uczniów ze szkoły Podstawowej w Staświnach(Gmina Miłki) oraz Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Orzyszu.

IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. M. Kajki rozstrzygnięty!

15 czerwca 2013r. w Orzyszu obradowało Jury IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki w następującym składzie:Janusz Drzewucki- poeta, krytyk literacki, wydawca, dziennikarz Członek Polskiego PEN Clubu, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich;Wojciech Gawłowski- poeta, krytyk literacki ,juror wielu konkursów poetyckich; Krzysztof Kuczkowski -poeta, autor szkiców, recenzji muzycznych i literackich, juror wielu konkursów poetyckich, redaktor naczelny dwumiesiecznika literackiego „Topos” oraz Anna Nowaczyńska-poetka. Jury omówiło i oceniło1161 wierszy nadesłanych przez 387 autorów z całej Polski i zagranicy. Wysoki poziom artystyczny utworów, rekordowa ilość nadesłanych wierszy nie były sprzymierzeńcami przy wyborze czołówki poetów w tegorocznej edycji. Obrady trwały długo, ale udało się, werdykt zapadł!

Wypoczywając poznają Orzysz

Dnia 11.06.2013 do Orzysza przybyła grupa młodzieży, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Giżycku, która jest placówką zajmującą się edukacją i wychowaniem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, autystycznej oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością.

Trzy kroki do awansu

Takiej okazji seniorzy orzyskich Śniardw nie mieli od ponad 10 lat. Za sprawą doskonałych występów w rundzie wiosennej „zielono-niebiescy” są o krok od awansu do klasy okręgowej.

X Festyn Rodzinny

W sobotnie popołudnie, 8 czerwca br. odbył się jubileuszowy X Festyn Rodzinny, który okazał się wydarzeniem barwnym i radosnym, a rywalizacja rodzin „O Puchar dla Najaktywniejszej Rodziny” przebiegała w naprawdę gorącej atmosferze. Do turnieju zgłosiło się 20 rodzinnych drużyn, które zmierzyły się w dziewięciu obowiązkowych konkurencjach (strzał z łuku, sztafeta z chochlą, rzutki, skoki przez linę, naszyjnik z makaronu i inne).

Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu 29.05.2013r.

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z Sesji Rady Miejskiej w Orzyszu z dnia 29.05.2013r.

Czwarta ofiara wody

W sobotę, 8 czerwca strażacy po raz kolejny prowadzili działania na wodzie. Tym razem zostali wezwani do zdarzenia na jeziorze Tyrkło w Okartowie. Kajak, którym płynęło dwóch młodych mężczyzn w pewnym momencie wywrócił się i mężczyźni wpadli do wody.

„Tych lat nie odda nikt….”

Te słowa znanej wszystkim piosenki śpiewnej przez Irenę Santor rozbrzmiewały i to często 30 maja 2013 roku w świetlicy wiejskiej w Ogródku.

Dzik na Drawsku

Prawie 2000 żołnierzy oraz kilkaset pojazdów 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczęło szkolenie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Europejski Tydzień Sportu podsumowany

W dniach od 26 maja do 1 czerwca br. Gmina Orzysz po raz kolejny przyłączyła się do organizowanego przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich Europejskiego Tygodnia Sportu. Z tej też okazji Orzysz wziął udział w rywalizacji w ramach XIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2013.

« · «« · 175 · 176 · 177 · 178 · 179 · 180 · 181 · 182 · 183 · 184 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too