Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pomóż Śniardwom zagrać w V lidze

Po 13 latach Śniardwy wywalczyły upragniony awans. W rozpoczynającym się na początku sierpnia sezonie, drużyna seniorów orzyskiego klubu występować będzie w rozgrywkach V Ligi.

Obchody 760-lecia Miasta Skuodas na Litwie odbyły się w dniach 12-14 lipca 2013 roku

Piękny jubileusz 760-lecia Miasto Skuodas na Litwie, jego władze i mieszkańcy obchodzili bardzo uroczyście. Na obchody święta przybyły delegacje miast partnerskich z Pucka i Orzysza oraz z Włodarska Wołyńskiego na Ukrainie. Delegacji z Orzysza przewodziła Zastępca Burmistrza Pani Ewa Polkowska-Krupa.

II turniej Grand Prix przełożony na 21 lipca

Pogoda tego lata nie sprzyja organizatorom i zawodnikom rywalizującym w IV Grand Prix Orzysza w Siatkówce Plażowej. O ile przed dwoma tygodniami mimo niesprzyjającej aury udało się rozegrać inauguracyjne zawody, o tyle zaplanowany na minioną niedzielę drugi turniej musiał zostać odwołany.

Kolejna czołówka na 16 - osiem osób odwiezionych do szpitali

W piątek, 12 lipca doszło do kolejnego groźnego wypadku na krajowej 16 - tym razem na trasie Orzysz - Mikołajki. Dwa samochody, w których podróżowało łącznie 8 osób zderzyły się czołowo. Na miejsce zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej ( 2 z Orzysza, 2 z Pisza oraz OSP Okartowo i OSP Góra), trzy karetki (Orzysz, Pisz, Biała Piska), śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz trzy patrole Policji.

PARAPIKNIK 2013

Stowarzyszenie Gekon Glide Club oraz Gmina Orzysz zaprasza na Mazurski Piknik Paralotniowy - Parapiknik 2013.

"Śladem ryby z mazurskich jezior"

Weekend 6-7 lipca br. to także realizacja projektu pn: „ Śladem ryby z mazurskich jezior”, ” realizowanego w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi, objętego PROW 2007-2013.

Najtwardsi rywalizowali na szlaku Tygrysa

Przez dwa dni grupa zapaleńców z wielu regionów Polski mierzyła się z terenem orzyskiego poligonu i własnymi słabościami by uzyskać miano Tygrysa. Maszerowali, strzelali, rzucali granatami, transportowali na noszach rannego, pokonywali rzekę Orzyszę na linie rozwieszonej pomiędzy dwoma brzegami.

Dni Orzysza 2013 za nami

Zakończyło się dwudniowe święto miasta Dni Orzysza 2013. Tegoroczny program, przygotowany został z myślą o mieszkańcach w różnym wieku, gustujących w różnych gatunkach muzycznych i artystycznych.

IX Orzyskie Spotkania Folklorystyczne za nami...

Długim, barwnym, rozśpiewanym korowodem, prowadzonym przez Burmistrza Orzysza Tomasza Jakuba Sulimę i Kapelę „Klika” z Białej Piskiej, rozpoczęły się 7 lipca 2013 roku IX Orzyskie Spotkania Folklorystyczne. W naszym mieście zagościło prawie 300 muzyków i śpiewaków ludowych z terenu województwa warmińsko – mazurskiego, z Kurpii, Suwalszczyzny i Podlasia, którzy zaprezentowali najpiękniejsze pieśni i muzykę wyrosłą z dziedzictwa wielowiekowej tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Orzysza bardziej przyjazna dla kajakarzy

W poniedziałek, 8 lipca strażacy z OSP Orzysz po raz kolejny zabrali się za oczyszczanie rzeki Orzyszy. Tym razem na prośbę turystów pragnących przemierzyć kajakiem szlak Kajki usuwali drzewa tarasujące trasę. Prace utrudniała głębokość wody, która w tym miejscu (okolice wsi Mikosze) dochodzi do dwóch metrów.

Rewolucja śmieciowa

Mieszkańców Gminy Orzysz nurtują pytania i wątpliwości związane z nowym systemem gospodarki odpadami. Najwięcej pytań dotyczy terminu dostarczenia pojemników do zbierania odpadów i zapłaty za usługę ich wywożenia.

Duże zmiany w Grand Prix po zawodach spławikowych

Jak co roku jedną ze sportowych imprez towarzyszących obchodom Dni Orzysza były spławikowe zawody wędkarskie. W niedzielny poranek 7 lipca, wędkarze stawili się na Kanale Orzyskim nie tylko by walczyć o największy połów, ale także o punkty do klasyfikacji generalnej I Wędkarskiego Grand Prix Orzysza.

« · «« · 172 · 173 · 174 · 175 · 176 · 177 · 178 · 179 · 180 · 181 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too