Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Drodzy Rodzice! Mamy możliwość wygrać 25.000zl dla naszego orzyskiego gimnazjum !

Szkoła Waszego dziecka zwraca się z prośbą o głosowanie na naszą placówkę w konkursie sms-owym ,,Nowoczesna szkoła”. Należy wysłać sms pod nr 72240, w treści wpisując: NAU.034. Koszt sms-a 2,46 zł ( z vat.) Dzięki Państwa głosom mamy możliwość wygrać 25.000zł, 15.000 lub 10.000 zł na poprawienie bazy dydaktycznej naszego Gimnazjum. Wyniki można śledzić na bieżąco na stronie internetowej www.konkurs.nau.pl Jeżeli będą Państwo łaskawi, bardzo prosimy o pomoc w głosowaniu.

Wizyta partnerska

W miniony piątek ( 20.09.2013 r.) mieliśmy przyjemność gościć w naszym Urzędzie mieszkańców partnerskiej gminy Kropp. Odwiedziła nas Pani Whilma Kröger i Pan Johann Schäfer.

Gminne eliminacje Turnieju Orlika

Sześć zespołów stanęło na starcie rywalizacji w gminnych eliminacjach IV Turnieju Orlika, które rozegrane zostały w piątek 13 września na orzyskim Orliku. Wśród 10 i 11-latków triumfowała drużyna Bomir Junior, zaś w kategorii przeznaczonej dla zawodników w przedziale wieku 12-13 lat wygrał Orzysz Naturalnie.

KOMUNIKAT

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 21-27 września 2013 r., na terenie tutejszego województwa przeprowadzone będzie szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęty zawierające blister ze szczepionką zostaną zrzucone z samolotów, na obszary bytowania dzikich zwierząt. Więcej informacji w załączonym komunikacie.

Zawody spinningowe zakończyły Wędkarskie Grand Prix

Sporo zmian do klasyfikacji generalnej I Wędkarskiego Grand Prix Orzysza wniosły Spinningowe Zawody Wędkarskie, rozegrane w niedzielę 15 września w Zatoce Wierzbińskiej. W kończących cykl zawodach triumfował orzyszanin Krzysztof Bańkowski, który okazał się również najlepszy w „generalce”.

Kolejne Dożynki Gminne już za nami…

Dożynki, inaczej nazywane Świętem Plonów lub Wieńcami, to tradycyjne ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie zbiorów i prac polowych. Współczesne uroczystości dożynkowe mają zarówno religijny, jak i ludowy charakter powiązany z zabawą z okazji ukończenia żniw.

Święto Jednostki Wojskowej w Bemowie Piskim

5 września 2013r. Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz po raz kolejny obchodził swoje święto.

Harmonogram odbioru odpadów z terenu Miasta i Gminy Orzysz

Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami przedstawia harmonogram odbioru odpadów z terenu Miasta i Gminy Orzysz.

Międzynarodowe ćwiczenia strażaków

W piątek 6 września na terenie Szkoły Podstawowej w Orzyszu odbyły się międzynarodowe ćwiczenia, w których uczestniczyli strażacy OSP z terenu gminy Orzysz, JRG Pisz oraz z litewskiego obwodu Alytus - łącznie w ćwiczeniach wzięło udział 50 strażaków, 6 samochodów pożarniczych, podnośnik hydrauliczny oraz samochód operacyjno - rozpoznawczy OSP Orzysz.

Dożynki 2013 juz za nami!

Już od wielu lat dożynki są tradycyjnym świętem, podczas którego rolnicy dziękują za zebrane plony. Są też okazją do wypoczynku i dobrej zabawy po pełnej wysiłku pracy na roli. W niedzielę 8 września br. obchodziliśmy święto plonów, tym razem w Mikoszach-Osadzie.

I miejsce- Zofia i Czesław Janczewscy- Mikosze

Ogłoszenie wyników Konkursu na "Najładniejszą zagrodę w Gminie Orzysz edycja 2013.

Komisja w składzie: 1. Władysław Pszczółkowski - Przewodniczący 2. Wiesław Kosiorek - Członek, 3. Dariusz Chojnowski - Członek, 4. Halina Masłowska - Członek, 5. Aldona Mataj - Członek, oceniła zagrody wiejskie zgłoszone do konkursu "Na najładniejszą zagrodę w Gminie Orzysz”.

Bóg wojny strzela

Na poligonie w Drawsku Pomorskim wciąż szkolą się żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

« · «« · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24