Dziś jest
PL EN DE UK LT

„Chciałem kupić konia a sprzedałem mamę”…Witamy w Chinach. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Uniwersystet Trzeciego Wieku w Orzyszu

"Nie sztuka coś dostać, kupić, przysposobić. Sztuka sercem poczuć a rękami zrobić".

Ta idea towarzyszyła słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Orzyszu na warsztatach terapii zajęciowej pod okiem Anny Adamczyk.

 Uczestnicy warsztatów przekonali się, że wystarczy odrobina chęci, kawałki serwetek papierowych i gorąca łyżka aby ze zwykłej świecy zrobić małe arcydzieło. Oczywiście nie obyło się bez wspólnego śpiewu, śmiechu i odrobiny żartów. Na koniec spotkania, już na poważnie, słuchacze UTW wytypowali Panią Janinę Dudę na swoją kandydatkę do Gminnej Rady Seniorów. A żeby nie wyjść z pustymi rękoma wszyscy otrzymali biuletyn informacyjny "Błękitne Mazury" wydawany przez Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami, gdzie jest artykuł na temat projektu "Jesień życia bezśmieciowa", w którym nasi słuchacze aktywnie uczestniczą.
Maja Rostkowska
Koordynator UTW
 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-01-11 09:55 | Maja Rostkowska

"Jesień życia bezśmieciowa" tym razem o tworzywach sztucznych.

20 grudnia, w Bibliotece Miejskiej, odbyły się ostatnie w tym roku warsztaty w ramach projektu "Jesień życia bezśmieciowa".

Tym razem Pani Anna Baranowska przybliżyła uczestnikom temat tworzyw sztucznych, przede wszystkim plastiku. Było o produkcji, o plastiku dobrym i złym a najwięcej o tym, jak ogromną krzywdę wyrządzamy Matce Ziemi i sobie, używając plastików niezgodnie z przeznaczeniem i produkując z niego ogromne góry śmieci. Było też krótkie szkolenie, jak dokonywać rozsądnych zakupów w bezpiecznych opakowaniach. Każdy z uczestników otrzymał ściągę z plastiku ze wszystkimi oznaczeniami widocznymi na opakowaniach. Ale żeby nie było tylko smutno tuż przed Świętami, po warsztatach było słodko - piernikowo - herbaciane spotkanie, życzenia świąteczne, drobne upominki i kolędy.
Dziękujemy za przemiłe spotkanie.
Wesołych Świąt !!!
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-12-21 09:38 | Maja Rostkowska

W poszukiwaniu klimatu Świąt Bożego Narodzenia...

udali się 17 grudnia słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Orzyszu. I znaleźli go w Białymstoku na Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przy Ratuszu Miasta.

A na Jarmarku same cuda... Piękne ozdoby choinkowe, pyszne świąteczne wypieki, rozgrzewające nalewki, smakowite wędliny, a nawet żywa szopka z wiecznie głodnym osiołkiem  Po obejrzeniu wszystkich świątecznych straganów, degustacji pyszności i zakupach studenci udali się na obiad, po którym wyruszyli w drogę powrotną i wieczorem cali i zdrowi wrócili do domów.
Koordynator UTW oraz wszyscy słuchacze życzą Państwu Wesołych Świąt !
Dziękuję Ryszardowi Grygorowiczowi za dokumentację fotograficzną.
Koordynator UTW
Maja Rostkowska
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-12-19 12:42 | Maja Rostkowska

Plastyczne formy rekreacji z Krzysztofem Prokopem na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu.

13 grudnia odbył się kolejny wykład, na którym słuchacze zapoznali się z różnorodnymi formami rekreacji, a potem swoją wiedzę wykorzystali na zajęciach praktycznych, tworząc przyciski do papieru z kamieni polnych.
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-12-17 10:06 | Maja Rostkowska

„Chciałem kupić konia a sprzedałem mamę”…Witamy w Chinach.

To stare chińskie porzekadło wiele mówi o zawiłościach języka chińskiego. Trzeba uważać, na którą zgłoskę kładzie się akcent.

O tym czy trudno nauczyć się języka chińskiego, na wykładzie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, opowiedział nam Pan Kamil Gronek. Dzięki Niemu, wiemy jak podziękować i poprosić po chińsku, a także potrafimy wyznać miłość. Po łamańcach językowych Kamil próbował nauczyć nas posługiwania się pałeczkami. I już wiemy, dlaczego Chińczycy to szczupły naród. Panie Kamilu, dziękujemy za fantastyczne spotkanie z kulturą chińską.

Koordynator UTW

Maja Rostkowska

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-11-30 10:12 | Maja Rostkowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24