Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu

Lekcje o funduszach europejskich. Przedsiębiorczość III.

W dniach 24-30 października 2019 roku uczniowie klasy II a i III a ZSO w Orzyszu uczestniczyli w lekcjach o funduszach europejskich prowadzonych przez Dorotę Foszczyńską- nauczyciela ZSO w Orzyszu. To działanie z Programu Polska Wschodnia, które w naszej szkole odbywa się już kolejny raz. Celem lekcji było przekazanie uczniom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania funduszy europejskich na przykładzie Programu Polska Wschodnia z uwzględnieniem platform startowych dla nowych pomysłów, pobudzanie postaw przedsiębiorczych i trening kompetencji miękkich u uczniów oraz zdobycie przez uczniów wiedzy z zakresu podstaw przedsiębiorczości, a także zachęcenie do jej samodzielnego zgłębiania i wykorzystania w praktyce.
Jacek Foszczyński 2019-11-06 00:35
więcej

Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery 2019

W dniach 21-30 października 2019 roku ZSO w Orzyszu włączył się w obchody Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery. Hasło tego tygodnia to „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”. W naszej szkole tydzień ten przebiegał pod znakiem spotkań i różnorodnych działań uczniowskich. Uczniowie szkoły uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym z PPPP w Piszu p. M. Sulewską oraz z przedstawicielami Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim.W czasie zajęć szkolnych uczniowie przygotowywali i prezentowali prace związane z tegoroczną tematyką akcji. Organizatorem działań szkolnych była p.Dorota Foszczyńska-doradca zawodowy w ZSO w Orzyszu.
Jacek Foszczyński 2019-11-06 00:20
więcej

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Uczniowie naszego liceum, jak co roku, wzięli udział w akcji modlitewnej za zmarłych pracowników naszej szkoły. Refleksyjny spacer na cmentarz był okazją do zadumy nad życiem wiecznym, wartościami, którymi warto kierować się w swoim życiu. Uczniowie zapalili znicze i oddali hołd zmarłym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Opiekunem grupy był ks. Michał Hańczyc.
Krystyna Ziółkowska 2019-11-04 07:55
więcej

Źródło:salon24.pl

Zapraszamy do konkursu!

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości zapraszamy,już tradycyjnie,uczniów ZSO w Orzyszu do świątecznego konkursu z nagrodami.Tegoroczna edycja to druga odsłona projektu Sfotografuj Niepodległość (zainscenizuj lub odszukaj wokół siebie).Na prace czekamy do 7 listopada (czwartek) 2019 roku.Gotowe zdjęcia przesyłamy na adres jflo@wp.pl lub dostarczamy w formie papierowej wywołane według własnego formatu.
Jacek Foszczyński 2019-10-30 19:03
więcej

Nasze sposoby na jesienne smutki i chandrę

Na dodatkowych zajęciach z kreatywności zrobiliśmy parasol na jesienną chandrę🙂☂️ Nasze nastroje się poprawiły. Namawiamy do naśladowania. Dołączamy zdjęcia z cyklu: Wariacje z parasolem. Grupa uczniów z klasy IB i opiekun Krystyna Ziółkowska
Krystyna Ziółkowska 2019-10-22 08:50
więcej

Młodzi Głosują 2019 w LO w Orzyszu

11.10.2019 roku w ZSO w Orzyszu odbyła się symulacja wyborów parlamentarnych w ramach ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzi Głosują.Celem akcji jest popularyzowanie wyborów jako ważnego narzędzia demokracji pośredniej.Uczniowie oddawali swoje głosy na komitety wyborcze,które zarejestrowały swoje listy w prawdziwych wyborach parlamentarnych.
Jacek Foszczyński 2019-10-11 15:51
więcej

Jesienny pokaz mody orzyskich licealistów- druga odsłona

Zaproponowaliśmy sesję plenerową i w ten sposób namówiliśmy „ niecodzienne modele” do współpracy. Mamy nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania. Efekty na zdjęciach. Projekt realizowała grupa uczniów z klasy IB i n-l bibliotekarz Krystyna Ziółkowska
Krystyna Ziółkowska 2019-10-09 08:27
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too