Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu

Rzeźby z książek- warsztaty w bibliotece LO w Orzyszu

Po raz kolejny postaraliśmy się podarować drugie życie książkom przeznaczonym na makulaturę. Warsztaty w bibliotece szkolnej prowadzone przez bibliotekarkę Krystynę Ziółkowską zaowocowały rzeźbami widocznymi na załączonych zdjęciach. Pracy (a nie było to łatwe zadanie) podjęli się Nicole Chmielewska, Jakub Dąbrowski, Wiktoria Łubowicz, Jakub Olszewski, Ola Pawłowicz i Szymon Wyrwas- uczniowie z klasy IB naszego liceum. Tym razem zainspirowały nas: fortepian, akordeon i laptop (oczywiście nowej generacji i nie ulega wątpliwości, że z dostępem do internetu)
Krystyna Ziółkowska 2019-11-20 08:24
więcej

Wystawa -Jesienne inspiracje- orzyskich licealistów w Urzędzie Miasta w Orzyszu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia umieszczonej w holu Urzędu Miasta w Orzyszu stworzonej przez nas galerii: "JESIENNE INSPIRACJE". Jest to efekt jesiennych warsztatów plenerowych zorganizowanych przez panią Krystynę Ziółkowską dla grupy uczniów z klasy IB naszego liceum. Wystawa zdjęć będzie dostępna do końca listopada. Serdecznie dziękujemy za możliwość podzielenia się naszą pasją z mieszkańcami Orzysza.
Krystyna Ziółkowska 2019-11-19 08:27
więcej

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

W dniu 13.11.2019r. młodzież z naszego Liceum odwiedziła Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orzyszu oraz Urząd Miasta i Gminy Orzysz, w związku z kampanią 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Każda osoba, która popierała akcję została odznaczona pomarańczową wstążką. Uczniowie z klas IV – VIII dowiedzieli się m.in. czym jest przemoc oraz do kogo mogą zgłosić się o pomoc. A już wkrótce odwiedzimy młodszych uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu. Adriana Piekarska
Krystyna Ziółkowska 2019-11-15 08:03
więcej

Lekcje o funduszach europejskich. Przedsiębiorczość III.

W dniach 24-30 października 2019 roku uczniowie klasy II a i III a ZSO w Orzyszu uczestniczyli w lekcjach o funduszach europejskich prowadzonych przez Dorotę Foszczyńską- nauczyciela ZSO w Orzyszu. To działanie z Programu Polska Wschodnia, które w naszej szkole odbywa się już kolejny raz. Celem lekcji było przekazanie uczniom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania funduszy europejskich na przykładzie Programu Polska Wschodnia z uwzględnieniem platform startowych dla nowych pomysłów, pobudzanie postaw przedsiębiorczych i trening kompetencji miękkich u uczniów oraz zdobycie przez uczniów wiedzy z zakresu podstaw przedsiębiorczości, a także zachęcenie do jej samodzielnego zgłębiania i wykorzystania w praktyce.
Jacek Foszczyński 2019-11-06 00:35
więcej

Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery 2019

W dniach 21-30 października 2019 roku ZSO w Orzyszu włączył się w obchody Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery. Hasło tego tygodnia to „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”. W naszej szkole tydzień ten przebiegał pod znakiem spotkań i różnorodnych działań uczniowskich. Uczniowie szkoły uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym z PPPP w Piszu p. M. Sulewską oraz z przedstawicielami Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim.W czasie zajęć szkolnych uczniowie przygotowywali i prezentowali prace związane z tegoroczną tematyką akcji. Organizatorem działań szkolnych była p.Dorota Foszczyńska-doradca zawodowy w ZSO w Orzyszu.
Jacek Foszczyński 2019-11-06 00:20
więcej

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Uczniowie naszego liceum, jak co roku, wzięli udział w akcji modlitewnej za zmarłych pracowników naszej szkoły. Refleksyjny spacer na cmentarz był okazją do zadumy nad życiem wiecznym, wartościami, którymi warto kierować się w swoim życiu. Uczniowie zapalili znicze i oddali hołd zmarłym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Opiekunem grupy był ks. Michał Hańczyc.
Krystyna Ziółkowska 2019-11-04 07:55
więcej

Źródło:salon24.pl

Zapraszamy do konkursu!

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości zapraszamy,już tradycyjnie,uczniów ZSO w Orzyszu do świątecznego konkursu z nagrodami.Tegoroczna edycja to druga odsłona projektu Sfotografuj Niepodległość (zainscenizuj lub odszukaj wokół siebie).Na prace czekamy do 7 listopada (czwartek) 2019 roku.Gotowe zdjęcia przesyłamy na adres jflo@wp.pl lub dostarczamy w formie papierowej wywołane według własnego formatu.
Jacek Foszczyński 2019-10-30 19:03
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too