Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu
reklama

Nasza szkoła uczestniczy w innowacyjnym programie „Informatyczne zielone garnizony”

Projekt przewiduje stworzenie w 12 szkołach na terenie kraju innowacyjnych klas mistrzostwa informatycznego, wprowadzenie do szkół nowatorskich rozwiązań w zakresie nauczania informatyki z uwzględnieniem obrony cybernetycznej.
Jacek Góralczyk 2017-03-15 12:46
więcej

Uczniowie klas wojskowych na zajęciach w jednostce

Dnia 23 marca uczniowie doskonalili umiejętności wojskowe w 1 batalionie zmechanizowanym w Orzyszu. Uczniowie ćwiczyli umiejętność celowania na TCW – 97 CYKLOP i zasady wykonywania strzelania. Poznali uzbrojenie i wyposażenie drużyny zmechanizowanej, ćwiczyli podstawowe działania taktyczne, łączność i terenoznawstwo. Przejażdżka BWP-1, pozwoliła poznać smak prawdziwych działań taktycznych żołnierzy.
Jacek Góralczyk 2017-03-27 22:04
więcej

Galeria Żywych Obrazów

W tym roku po raz szósty zaprosiliśmy do Galerii Żywych Obrazów w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu. Po dwóch, latach kiedy to próbowaliśmy zamknąć w kadrze sceny filmowe, powróciliśmy do malarstwa polskiego i światowego.
Krystyna Ziółkowska 2017-03-24 10:29
więcej

O ekonomii społecznej w ZSO w Orzyszu

21 marca 2017 roku w LO w Orzyszu uczniowie klasy IIIa i IIIb uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku p. Marcinem Remanem. Lekcja dotyczyła podstaw ekonomii społecznej oraz spółdzielczości uczniowskiej.Prowadzący z entuzjazmem odniósł się do zjawiska sklepiku szkolnego funkcjonującego w naszej szkole w ramach spółdzielczości uczniowskiej mając porównanie jak słabo temat ten wygląda w innych szkołach regionu.Spotkanie przygotowała Dorota Foszczyńska.
Jacek Foszczyński 2017-03-21 16:41
więcej

Lekcja historii z Katyniem w tle

20 marca 2017 roku uczniowie klasy Ia LO w Orzyszu uczestniczyli w lekcji historii,którą przeprowadził p. dr Waldemar Brenda-naczelnik delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.Tematem lekcji były Dzieje zbrodni katyńskiej.Uczniowie wysłuchali ciekawej narracji oraz oglądali unikatowe materiały prezentacyjne.
Jacek Foszczyński 2017-03-20 21:12
więcej

Uczniowie klas wojskowych ćwiczą strzelanie na trenażerze "Śnieżnik"

Dnia 9 marca uczniowie klas wojskowych doskonalili umiejętności strzeleckie w OSPWL w Bemowie Piskim. Zajęcia zorganizowane były dzięki pomocy 1 Batalionu Zmechanizowanego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Uczniowie ćwiczyli strzelanie, posługiwanie się bronią, poznali wyposażenie drużyny zmechanizowanej i jej działania taktyczne. Czas spędzony w jednostce wojskowej podczas profesjonalnie przygotowanych działań wzbogacił w dużą dawkę wiedzy i umiejętności oraz dostarczył niezapomniane wrażenia.
Jacek Góralczyk 2017-03-13 21:48
więcej

"Bezpieczna i przyjazna szkoła"

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych w ramach programu „ Bezpieczna i przyjazna szkoła”, które poprowadziła podkom. Anna Szczypińska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Serdecznie dziękujemy.
Magdalena Wysocka 2017-03-12 14:13
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24