Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu

Nowa oferta ZSO w Orzyszu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły na rok szkolny 2021/2022. Ulotka w załączniku. W zakładce Rekrutacja umieściliśmy wzory podań do klasy I Liceum Ogólnokształcącego, Technikum, Szkoły Branżowej, Oddziału Przygotowania Wojskowego. Serdecznie zapraszamy. Zapraszamy również na spacer po naszej szkole. Poniżej link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=qrzkSQ1UokQ
Krystyna Ziółkowska 2021-04-07 12:08
więcej

Źródło: pixabay.com

O Katyniu w Okartowie.

16 kwietnia 2021 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Okartowie zaprezentowaliśmy dla uczniów klasy VIII wystawę Instytutu Pamięci Narodowej Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada polskich elit. Prezentacja odbyła się online przez Orzyską Platformę Edukacyjną. Okazją do spotkania i popularyzowania historii był, przypadający na dzień 13 kwietnia, Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Bardzo dziękujemy p. Jolancie Żuber- dyrektorce ZSP w Okartowie oraz p. Renacie Rainko- wychowawczyni klasy VIII za pomoc w realizacji spotkania.
Jacek Foszczyński 2021-04-16 11:58
więcej

Źródło: Wikipedia.

Spotkanie online z Burmistrzem Orzysza

14 kwietnia 2021 roku uczniowie ZSO w Orzyszu realizujący przedmiot wiedza o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym uczestniczyli w spotkaniu z Burmistrzem Orzysza p. Zbigniewem Włodkowskim. Spotkanie było praktyczną lekcją wiedzy o społeczeństwie związaną z tematyką samorządu terytorialnego. Wśród poruszanych tematów znalazły się sprawy związane z budżetem Gminy Orzysz na rok 2021 (dochody i wydatki) oraz informacje dotyczące zrealizowanych i realizowanych na bieżąco inwestycji, a także przykłady realizowanych projektów, w tym skierowanych wprost do młodzieży. Bardzo dziękujemy za to merytoryczne spotkanie p. Burmistrzowi, a p. Monice Łępickiej- Gij - sekretarz Gminy Orzysz za jego przygotowanie.
Jacek Foszczyński 2021-04-14 12:38
więcej

Źródło: gdansk.ipn.gov.pl

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 2021

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W ramach upamiętnienia tego dnia uczniowie ZSO w Orzyszu uczestniczyli online w prezentacji wystawy Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowanej Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada polskich elit. Prezentacja wystawy odbyła się 13 kwietnia 2021.
Jacek Foszczyński 2021-04-13 14:18
więcej

Źródło: pixabay.com

Na Wielkanoc 2021...

Zdrowych, spokojnych i dobrych Świąt Wielkanocnych wśród, pandemicznie nielicznego, ale zawsze, grona najbliższych życzą: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu.
Jacek Foszczyński 2021-03-31 13:50
więcej

Źródło: pixabay.com

O wielkanocnych zwyczajach...

W okolicznościach zbliżającej się wiosennej przerwy świątecznej uczniowie LO w Orzyszu, w dniach 29-31 marca 2021 roku, uczestniczyli online w wykładzie zatytułowanym Święto, obrzęd, zabawa- Post, Wielkanoc i wiosenne świętowanie. Wykład udostępniło Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje ludowe, które towarzyszyły ludziom w słowiańskim kręgu kulturowym dawniej, a bardzo często są obecne wśród nas również do dzisiaj.
Jacek Foszczyński 2021-03-31 13:40
więcej

Świąteczne rękodzieło- warsztaty w LO

Mimo pandemii staramy się nie tracić nic z ducha Świąt Wielkanocnych. W ścisłym reżimie sanitarnym bibliotekarka szkolna zorganizowała warsztaty, na których zrobiliśmy wieńce na świąteczny stół. W ten sposób chcielibyśmy zachęcić także Was do wykonania własnej ozdoby. Z powodu obostrzeń dużo czasu spędzamy w domu, wykorzystajmy ten czas na zrobienie czegoś, na co do tej pory nie mieliśmy czasu. W galerii zdjęć znajdziecie państwo instruktaż jak krok po kroku powstawały nasze wianki. Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości.😉
Krystyna Ziółkowska 2021-03-23 11:35
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too