Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu

Lekcje z doradztwa zawodowego

4 grudnia 2019 roku w ZSO w Orzyszu odbyły się lekcje z doradztwa zawodowego na temat: 3 kroki do kariery,czyli jak wybrać zawód.Zajęcia odbyły się w klasach I-III LO.Lekcje,na zaproszenie p.Doroty Foszczyńskiej-doradcy zawodowego, przeprowadziła p.Emilia Borowska-specjalista do spraw promocji i administracji Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu,filia w Giżycku-wydział nauk społecznych.
Jacek Foszczyński 2019-12-05 21:01
więcej

Święta tuż, tuż...

W orzyskim liceum mamy już świąteczny nastrój. Stworzyliśmy choinkę i chcemy się z wami podzielić zdjęciami. Nad projektem pracowali uczniowie klasy I B - Nicole Chmielewska, Jakub Dąbrowski, Wiktoria Łubowicz, Jakub Olszewski, Ola Pawłowicz, Szymon Wyrwas, Weronika Malinowska oraz oraz pomysłodawca - bibliotekarka Krystyna Ziółkowska
Krystyna Ziółkowska 2019-12-03 12:59
więcej

Business Game,a więc gramy!

29 listopada 2019 roku w ZSO w Orzyszu odbył się turniej przedsiębiorczości SHOWBIZ:BUSINESS GAME przeprowadzony pod okiem dwóch trenerów przedsiębiorczości w ramach programu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości uczniów.Program realizowany jest na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.W turnieju wzięli udział uczniowie klas II-III LO w Orzyszu.Zwycięska drużyna weźmie udział w rozgrywkach międzyszkolnych,które odbędą się w ramach Dni Przedsiębiorczości na UWM w Olsztynie.Szkołę do projektu zgłosiła p.Dorota Foszczyńska- nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i doradca zawodowy.
Jacek Foszczyński 2019-12-02 21:57
więcej

Szkoła Edukacji Globalnej

29 listopada 2019 roku w WMODN w Olsztynie- Filia w Olecku odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających organizację i prowadzenie działań w zakresie realizacji edukacji globalnej na rzecz zrównoważonego rozwoju zgodnie z założeniami podstawy programowej kształcenia ogólnego MEN oraz Agendą na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030.Taki certyfikat został przyznany również ZSO w Orzyszu oraz liderce Edukacji Globalnej w szkole-p.Dorocie Foszczyńskiej.
Jacek Foszczyński 2019-12-02 20:48
więcej

Tydzień Edukacji Globalnej 2019

W dniach 18-22 listopada 2019 roku w ZSO w Orzyszu odbyła się po raz kolejny ogólnopolska akcja Tydzień Edukacji Globalnej.W tym roku obchodzony był pod hasłem "Obudźmy się!To ostatni dzwonek dla klimatu". Młodzież przygotowała tematyczne gazetki,referaty oraz prezentacje.W szkole odbyły się lekcje dotyczące edukacji globalnej z wykorzystaniem pomocy przygotowanych przez młodzież.Lekcje prowadziła p.Dorota Foszczyńska- lider Edukacji Globalnej w szkole.Uczniowie klasy III LO przygotowali i przeprowadzili również debatę związaną z hasłem TEG w tym roku.Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom,którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg tegorocznej edycji.
Jacek Foszczyński 2019-11-27 22:41
więcej

Wyniki szkolnego Konkursu Fotograficznego - Portret z książką

Szkolny konkurs został zorganizowany przez bibliotekę naszego liceum. Celem było propagowanie czytelnictwa, a prace miały obrazować pasję czytania i miłość do książek. Głównym bohaterem fotografii miała być książka. Komisja konkursowa wyróżniła i nagrodziła trzy prace. Autorki prac: Angelika Wilczewska kl.II A, Aleksandra Pawłowicz kl.I B, Patrycja Ostasz i Oliwia Oszmian kl. I A Gratulujemy i umieszczamy nagrodzone zdjęcia poniżej
Krystyna Ziółkowska 2019-11-26 08:23
więcej

Rzeźby z książek- warsztaty w bibliotece LO w Orzyszu

Po raz kolejny postaraliśmy się podarować drugie życie książkom przeznaczonym na makulaturę. Warsztaty w bibliotece szkolnej prowadzone przez bibliotekarkę Krystynę Ziółkowską zaowocowały rzeźbami widocznymi na załączonych zdjęciach. Pracy (a nie było to łatwe zadanie) podjęli się Nicole Chmielewska, Jakub Dąbrowski, Wiktoria Łubowicz, Jakub Olszewski, Ola Pawłowicz i Szymon Wyrwas- uczniowie z klasy IB naszego liceum. Tym razem zainspirowały nas: fortepian, akordeon i laptop (oczywiście nowej generacji i nie ulega wątpliwości, że z dostępem do internetu)
Krystyna Ziółkowska 2019-11-20 08:24
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too