Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Gimnazjum w Orzyszu

Sukces gimnazjalistów w eliminacjach Mistrzostw Województwa WMZ LZS Szkół Gminnych w halowej piłce

W piątek 17 lutego reprezentacja naszego Gimnazjum wzięła udział w eliminacjach gminnych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gminnych. W rozgrywkach wzięły również udział drużyny z ZS-P w Dąbrówce oraz ZS-P z Orzysza. Po rozegraniu meczu z drużyną z Dąbrówki nasi gimnazjaliści uzyskali awans do rozgrywek na szczeblu rejonowym.
Agnieszka Chaberska 2017-02-22 19:43
więcej

Saperzy i policjanci w Gimnazjum w Orzyszu

Żołnierze z 12 Patrolu Rozminowania w Orzyszu i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu odwiedzili uczniów Gimnazjum w Orzyszu. Spotkanie to odbyło się na zaproszenie pani dyrektor, która poprosiła, aby porozmawiać z młodzieżą na temat posiadania oraz postępowania z materiałami niebezpiecznymi.
Agnieszka Chaberska 2017-02-22 10:55
więcej

Ciekawa inicjatywa Samorządu Szkolnego Gimnazjum

Samorząd Szkolny Gimnazjum w Orzyszu pod przewodnictwem Kasi Ferenc działa bardzo prężnie. Niedawno po spotkaniu z Panią Dyrektor Agnieszką Chaberską i opiekunem samorządu Panem Mirosławem Maik, samorząd podjął decyzję o większym zaangażowaniu się w poprawę efektów kształcenia w szkole. W wyniku ,,burzy mózgów” przedstawiciele klas zadecydowali, aby w ramach dbałości o wyniki w nauce poszczególnych klas przeprowadzić plebiscyt na najlepszą klasę ,, Klasa na 5”.
Agnieszka Chaberska 2017-02-21 21:36
więcej

Etap szkolny Konkursu wiedzy o Orzyszu i Ziemi Orzyskiej rozstrzygnięty!!!

21 uczniów Gimnazjum im.A. Mickiewicza w Orzyszu wzięło udział w szkolnym etapie Konkursu Wiedzy o Orzyszu i Ziemi Orzyskiej. Rozwiązywali test, w którym znalazły się zagadnienia z dziejów naszej Małej Ojczyzny, walorów przyrodniczych oraz atrakcji turystycznych . Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym i wyrównanym poziomem wiedzy. Aby wyłonić drużynę reprezentacyjną do finału trzeba było przeprowadzić "dogrywkę".
Agnieszka Chaberska 2017-02-21 19:02
więcej

Z kopyta kulig rwie….

Tegoroczna zima, śnieżna i mroźna, zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Doskonałym na to sposobem są kuligi, w których ostatnio wzięli udział gimnazjaliści klas III b i II b wraz z wychowawczyniami z Gimnazjum w Orzyszu.
Justyna Brożek 2017-02-18 20:55
więcej

W WALENTYNKOWYM NASTROJU

„Kochajmy się!” – do tego zachęcał już patron naszej szkoły Adam Mickiewicz. Dlatego uczniowie z orzyskiego gimnazjum, które dumnie nosi imię wielkiego wieszcza, nie mogli zapomnieć o świętowaniu walentynek, najbardziej "kochliwego" ze świąt.
Justyna Brożek 2017-02-15 22:27
więcej

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa„ - ale bez wulgaryzmów

„ Motyla noga, kurczę blaszka” – dla niektórych dużym wyzwaniem bywa wyartykułowanie jednej wypowiedzi bez przekleństw, nie mówiąc już o powstrzymaniu się na cały dzień od bogatego repertuaru tzw. „brzydkich wyrazów”. Stąd pomysł akcji „Gimnazjum bez Przekleństw” przeprowadzonej w Gimnazjum w Orzyszu, której celem było zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy niepotrzebującej wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać emocje. Bo właśnie w celu zredukowania napięcia ludzie przeklinają najczęściej.
Justyna Brożek 2017-02-15 07:20
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24