Dziś jest
PL EN DE UK LT

IV Przegląd piosenki żołnierskiej i patriotycznej o statuetkę TYTANOWEGO TYGRYSA - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury

Hymn Orzysza w nowej odsłonie

W efekcie konkursu "Muzyczna Kwarantanna" powstała nowa interpretacja Hymnu Orzysza w wykonaniu lokalnej młodzieży. Prace zarejestrowano w studio nagrań przy Domu Kultury a aranżacją zajęli się instruktorzy muzyczni DK.


Finał konkursu "Muzyczna kwarantanna" na wykonanie Hymnu Orzysza odbył się 8 czerwca 2020 w Pawilonie Brzozowym. Konkurs odbył się on-line i cieszymy się, że nagrody mogliśmy już wręczyć osobiście.
Hymn Orzysza, który powstał w 2005 roku do słów P.Tadeusza Charmuszko z Suwałk i muzyki P. Jolanty Żuber z Orzysza, obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia. W wykonaniu orzyskich dzieci i młodzieży wybrzmiał szczególnie pięknie. Jury w osobach instruktorów muzycznych Domu Kultury, Krzysztofa Roszko i Kamila Szejdy zadecydowało o przydzieleniu nagród w sposób następujący:
I miejsce - Monika Zawadzka
II miejsce - Agnieszka Kuźmicka
III miejsce - Patrycja Biedrzycka
wyróżnienie - Zuzanna Zajkowska
wyróżnienie - Gabriela Radzikowska
wyróżnienie - Filip Adamski

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział w inicjatywie i za nowe wykonanie Hymnu.

 

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-07-01 22:26 | Joanna Kamieniecka

Lekcja 15-To co wygląda na koniec może być nowym początkiem! Finał projektu Młodzieżowa Pozytywka

Kilka dni temu dzieci i młodzież zakończyły kolejny rok szkolny, tym samym rozpoczynając letnie wakacje. Z końcem czerwca również uczestnicy Młodzieżowej Pozytywki uroczyście zakończyli realizację projektu dofinansowanego z regionalnego konkursu grantowego Równać Szanse 2019. Pożegnania z osobami, z którymi przeżyliśmy wspaniałe chwile są zazwyczaj bardzo trudne. Tym razem nasze spotkanie było pełne radości, ciepła i wspaniałej atmosfery.

Powodem takiego stanu rzeczy nie był jednak brak zżycia uczestników projektu. Wręcz przeciwnie. Młodzież znalazła w Domu Kultury i wśród uczestników projektu swoje miejsce, swoich przyjaciół, nowe pasje i chęci do działania! Mimo formalnego zakończenia projektu postanowiliśmy dalej spotykać się i wspólnie pracować, zwłaszcza, że ostatnio było to możliwe tylko w formie on-line.

Zakończenie projektu to czas podsumowań i refleksji na temat wykonania planu i efektów jakie przyniosły zrealizowane działania. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, w jaki sposób i na kogo w największym stopniu mamy oddziaływanie. Często okazuje się to dopiero z perspektywy czasu.

Pół roku to sporo czasu zarówno, by się wzajemnie poznać jak i zrealizować wspólnie wiele fajnych rzeczy. W naszym projekcie liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Tę radość chcemy przekazać naszej lokalnej społeczności. Dzięki warsztatom kuglarskim i samodzielnej pracy nauczyliśmy się bardzo ciekawych wizualnie układów z POI, kijami i wachlarzami ledowymi. Oczywiście początkowo ćwiczyliśmy na specjalnych przyrządach treningowych. Części z nas udało się nawet spróbować akrobacji z prawdziwym ogniem. Mieliśmy okazję nawiązać kontakt z grupą Kasai z Pisza, zajmującą się Fireshow. Nasz trening nadzorowali instruktorzy Patrycja i Bartek. To właśnie dzięki nim i grupie Kasai mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o różnorodnym sprzęcie kuglarskim, w tym ogniowym, obejrzeć wspaniałe pokazy Fireshow w ich wykonaniu oraz samodzielnie spróbować swoich sił z ogniem. Atmosfera ogniska, fireshow, ledshow i bębnów na długi czas zapadnie nam w pamięci i właśnie dlatego 21 sierpnia postanowiliśmy powtórzyć tamte chwile!, organizując na terenie Domu Kultury w Orzyszu kolejne warsztaty kuglarsko-bębniarskie przy ognisku.

 Patrycja i Bartek wprowadzili nas także w tajniki sztuki bodypaintingu. Dowiedzieliśmy się, że poza talentem plastycznym, wyobraźnią i kreatywnością liczą się przede wszystkim dobre materiały na których pracujemy i czas. Mając już pewne podstawy, udało nam się zrealizować wiele pomysłów zarówno na bodypainting jak i tatuaże w zaciszu domowym. Do dyspozycji mieliśmy nie tylko profesjonalne farby, lecz także neonowe spraye, brokat i różnorodne naklejane brylanciki. Raj dla wyobraźni!

Wzięliśmy także udział w spotkaniach na temat animacji gier i zabaw. Nauczyliśmy się skręcać balonikowe zwierzami i różnorodne kształty. Samodzielnie napisaliśmy scenariusz imprezy. Wzięliśmy także udział w WOŚP w Orzyszu, obsługując kilka stanowisk artystycznych, w tym stoisko z balonami, malowaniem włosów, paznokci, tatuaży i bodypaintingu, witając i animując czas wolny dla dzieci.

Podczas realizacji projektu udało nam się zgromadzić sporo zdjęć i nagrań muzycznych, napisać artykuł, zaprojektować nasze logo, nagrać audycję radiową, nakręcić krótkie filmiki instruktażowe. Nagraliśmy wspólnie audiobooka dla dzieci „Król Lew”. Zaprezentowaliśmy swoje umiejętności kuglarskie przed Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem. Była też pizza, wizyta w restauracji i pogawędki do rana na Messengerze, zdjęcia z dzieciństwa i nagrywanie #pozytywkachallenge. Mieliśmy również okazję do spotkania z prawdziwym youtuberem Kapitanem Przyczepą, który przeprowadził z nami warsztaty.

 

Co nam się nie udało, jakie bariery i przeszkody spotkaliśmy na drodze?

Ostatnie kilka miesięcy nie były czasem łatwym, pod wieloma względami. Najpierw wśród naszej ekipy panowała epidemia grypy. Niespodziewanie pojawiła się również pandemia koronawirusa, która pokrzyżowała wiele planów, w tym również nasze -projektowe. I tak jak reszta naszej społeczności, również i my musieliśmy dostosować się do nowej sytuacji. Początki były trudne. Szczególnie ciężką barierą do pokonania był czas, którego teoretycznie mieli wszyscy więcej niż zazwyczaj. W praktyce okazało się jednak, iż obowiązki szkolne i praca przy komputerze zajmowały znacznie więcej czasu i pochłaniały znacznie więcej energii. Musieliśmy dostosować nasze metody pracy do możliwości uczniów. Świetnym rozwiązaniem okazały się konkursy z nagrodami. Młodzież realizując cotygodniowe wyzwania, w dogodnym dla siebie czasie, mogła wysyłać efekty wykonanej pracy w formie zdjęcia lub filmiku.

Koniec nowym Początkiem. Na zakończenie projektu udało nam się spotkać w „realu” w niewielkim gronie uczestników projektu.  Obejrzeliśmy przygotowaną prezentację z działań projektowych, były również gratulacje, podziękowania, dyplomy i nagrody. W podsumowaniu naszych działań uczestniczyła również Joanna Kamieniecka, która po ponadrocznej nieobecności powróciła do pełnienia swoich obowiązków na stanowisku Dyrektora Domu Kultury w Orzyszu. Młodzież została doceniona i zaproszona do dalszej współpracy oraz zastanowienia się nad propozycjami kolejnego projektu, w którego napisaniu i realizacji pracownicy jednostki chętnie udzielą niezbędnego wsparcia.

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w realizację Młodzieżowej Pozytywki. Cieszymy się na dalsze działania i zachęcamy do dołączenia do nas!

 

Koordynator projektu Młodzieżowa Pozytywka

Ewa Stankiewicz

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-07-01 21:07 | Joanna Kamieniecka

Narodowe Czytanie 2020 w Orzyszu

Orzysz na oficjalnej liście miast Prezydenta RP, które w roku 2020 przystąpią do akcji Narodowego Czytania. Nasz pomysł na BEZPIECZNE, wspólne czytanie uzyskał akceptację. W jego myśl, MY - ORZYSZANIE, zarejestrujemy "Balladynę" Juliusza Słowackiego w studio nagrań przy Domu Kultury w Orzyszu i udostępnimy szerokiej publiczności w Internecie w dniu 5 września o godz. 18:00.

Już teraz zachęcamy do ściągnięcia tekstu dramatu ze strony Prezydenta RP pod adresem:
 
 https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2020/tekst-utworu/?fbclid=IwAR3V1klNbJCwc-V0_lIbPKPZQ9Yrn5gGnQyeMjAS4wYvl02J3dVeV7pjwOw

Sprawdźcie, w jakiej roli czulibyście się komfortowo i zapraszamy do współudziału!!!
Nagrania odbędą się w okresie od 1 lipca do 17 sierpnia.
Czekamy na Was!
Zgłoszenia w orzyskim Domu Kultury pod numerem 87 42 37 010. 
   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-06-19 07:45 | Joanna Kamieniecka

Zapraszamy do współtworzenia Radia Orzysz

Jeśli dysponujesz głębokim, przyjemnym głosem, jeśli masz coś do powiedzenia, jeśli angażuje Cię lokalne życie społeczne - koniecznie dołącz do ekipy Polskiego Radia Orzysz.
Szukamy spikerów, dziennikarzy, głosów do nagrania jingli radiowych.

Skontaktuj się z nami pod numerem: 87 42 37 010 lub osobiście w Domu Kultury w Orzyszu przy ulicy Wojska Polskiego 9 D.

ZAPRASZAMY!

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-06-13 17:35 | Joanna Kamieniecka

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Bądźcie z nami podczas 28 Finału WOŚP już 12 stycznia! Zabierzcie ze sobą rodzinę i znajomych i wspólnie stwórzmy letnią zadymę w środku zimy!

 

W najbliższą niedzielę 12 stycznia 2020 r. po raz kolejny zagramy z całą Polską podczas 28 Finału WOŚP. W tym roku zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Tego dnia będziecie mogli spotkać wolontariuszy kwestujących na terenie naszej gminy. Po czym ich poznać? Każdy wolontariusz posiada specjalny identyfikator, puszkę i oczywiście serduszka.

 

Podczas 28 Finału WOŚP znajdziecie nas nie tylko na ulicach miasta, lecz również na Plaży Miejskiej podczas morsowania, oraz na Hali MOSiR, na której odbędzie się koncert finałowy! Poza częścią artystyczną przygotowaliśmy dla Was przejażdżki quadami, wozem strażackim, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, rozgrzewkę Zumbą, loterię fantową, konkurs na najpiękniejsze przebranie karnawałowe, malowanie twarzy i skręcanie baloników. Podczas koncertu Finałowego odbędą się także licytacje przekazanych przez Was przedmiotów.

Pamiętajcie  W tym roku gramy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji! Otwórzcie swoje serca!

 

Siema!

Szef Sztabu WOŚP w Orzyszu

Ewa Stankiewicz


 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-01-07 14:32 | Ewa Stankiewicz

IV Przegląd piosenki żołnierskiej i patriotycznej o statuetkę TYTANOWEGO TYGRYSA

   

Załączniki

  1. Karta zgłoszenia
  2. Regulamin
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-07-23 13:26 | Ewa Stankiewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too