Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury
reklama

Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki

Protokół z obrad Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki obradujące w składzie: Przewodniczący: Krzysztof Kuczkowski oraz członkowie: Wojciech Gawłowski Wojciech Kass, po zapoznaniu się z pracami konkursowymi postanowiło przyznać:
Joanna Kamieniecka 2017-07-13 15:30
więcej

Ludowizna źródłowa i inspirowana czyli relacja z XIII Orzyskich Spotkań Folklorystycznych

2 lipca Ogródek Jordanowski od południa aż do wieczora rozbrzmiewał muzyką ludową. Na nasz orzyski konkurs muzyczny, który odbył się już po raz trzynasty, przyjechało 205 osób z różnych miejscowości. Gościliśmy muzyków z Mazuchówki, Myszyńca, Ełku, Nowej Wsi Ełckiej, Stradun, Biskupca, Pisza, Czarni, Łysych, Dubeninek, Rozóg, Kowal Oleckich oraz Budr. Nasze miasto było reprezentowane przez niezawodne Panie Orzyszanki.
Joanna Kamieniecka 2017-07-06 17:46
więcej

Łukasz Dąbkowski zaproszony na V jubileusz do Osieckiej

Piąte, jubileuszowe wydanie Festiwalu Piosenki Agnieszki Osieckiej "Na Mazurach wszyscy śpiewają Osiecką", organizowane przez Zespół Szkół Samorządowych w Rucianem-Nidzie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się w uroczystej formule - koncertu dotychczasowych laureatów tego muzycznego święta. Nie mogło więc zabraknąć Łukasza Dąbkowskiego, dwukrotnego laureata konkursu.
Joanna Kamieniecka 2017-06-16 21:41
więcej

"Pielęgnujemy więzi" - Dzień Działacza Kultury 2017

Dzień Działacza Kultury to święto co roku obchodzone z końcem maja przez osoby zawodowo związane z rozmaitymi obszarami kultury. W tym roku odwróciliśmy obiektyw i przełożyliśmy punkt ciężkości, by podkreślić bezcenną rolę osób, które z potrzeby wewnętrznej, z nadmiaru energii twórczej angażują się w działania Domu Kultury w Orzyszu. Kultura ich dotyczy a przede wszystkim dotyka. To właśnie ONI są naturalnymi, charyzmatycznymi działaczami kultury. Żywymi nośnikami jej wartości.
Joanna Kamieniecka 2017-06-04 23:50
więcej

Zapraszamy na XIII Orzyskie Spotkania Folklorystyczne

Dom Kultury w Orzyszu serdecznie zaprasza zespoły śpiewacze, zespoły śpiewaczo - taneczne, kapele i solistów oraz twórców ludowych do wzięcia udziału w "XIII Orzyskich Spotkaniach Folklorystycznych", które odbędą się 2 lipca 2017r. w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu.
Sebastian Kwiatkowski 2017-05-29 09:15
więcej

Wizyta na Litwie "zaprojektowana" perspektywicznie

Zakończył się drugi nabór wniosków do Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska, w którym gmina Orzysz aplikowała o 3 projekty, dwa z litewskim miastem Varena i jeden z miastem Alytus. Obecnie rozpoczęły sie przygotowania do pozyskania dotacji w tzw. projektach twardych czyli inwestycyjnych z rejonem Wilno.
Joanna Kamieniecka 2017-05-22 06:43
więcej

Wierszowisko - przesłuchania powiatowe

11 maja 2017 r. laureaci eliminacji miejsko-gminnych XXI Wierszowiska stanęli w szranki z 20 innymi uczestnikami na szczeblu powiatowym.
Sebastian Kwiatkowski 2017-05-12 16:19
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24