Dziś jest
PL EN DE UK LT

Mikołajkowo-Bajkowe Koło Fortuny w Bibliotece Miejskiej. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Biblioteka Miejska

Nowa akcja Kinder w naszej Bibliotece!!!

Drodzy Czytelnicy!
Po raz kolejny nasza Biblioteka bierze udział w akcji organizowanej przez Kinder. Tym razem pomagamy małym bibliotekom.Przynieś książki do wspólnego czytania do naszej biblioteki,a my przekażemy je dalej!

Wspomóż biblioteki i ich małych czytelników.
Przynieś przeczytane przez Twoje dzieci książki do lokalnej biblioteki. Kinder je zbierze, doda nowe książki i przekaże małym bibliotekom, w których brakuje książek do wspólnego czytania z dzieckiem.
Sprawdź listę bibliotek, które czekają na książki od Ciebie na stronie www.kinder.pl
Książki dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat można zostawiać w oznaczonym kartonie w przedsionku przy głównym wejściu Ratusza przy ul. Rynek 3. Po oddaniu książek wpisz się na listę, po uspokojeniu sytuacji epidemicznej wręczymy Ci imienny dyplom. 
W imieniu Bibliotek, z góry dziękujemy!!!!!
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-11-03 10:29 | Maja Rostkowska

Wypożyczalnia Biblioteki Miejskiej otwarta!!!

Drodzy Czytelnicy!
We wtorek 5 maja Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Orzyszu otwiera swoją wypożyczalnię. W związku z restrykcjami wynikającymi z pandemią koronawirusa COVID-19 udostępnimy Państwu możliwość wypożyczania książek w określonych godzinach i po uprzedniej telefonicznej rezerwacji terminu i godziny spotkania.
Na skorzystanie z wypożyczalni książek należy umówić się wcześniej nr. tel.: 533 564 991.

W bibliotece jednocześnie będą mogły przebywać 2 osoby + personel.
Czas wizyty 15 minut. Każdy z Czytelników po odstawieniu wypożyczonej książki na miejsce wskazane przez pracownika biblioteki będzie mógł wypożyczyć do 10 książek.
Zwrócone książki odstawione zostaną na okres dwutygodniowej kwarantanny do wydzielonego pomieszczenia.
Za wszelkie niedogodności z góry Państwa przepraszamy, ale wynikają one tylko z troski o Wasze i Nasze zdrowie!
Godziny otwarcia wypożyczalni:
poniedziałek - wypożyczalnia nieczynna, prace wewnętrzne biblioteki
wtorek - 14:00- 18:00
środa - 10:00 - 14:00
czwartek - 14:00 - 18:00
piątek - 10:00 -14:00
Nr. tel.: 533 564 991.
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-05-05 18:33 | Maja Rostkowska

Przedświąteczny haft matematyczny na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu.

12 grudnia odbyły się ostatnie, w tym roku kalendarzowym, zajęcia na UTW w Orzyszu. Tym razem słuchacze zmierzyli się z trudną sztuką – haftem matematycznym.

Tajniki tej formy artystycznej zdradziła słuchaczom Pani Ania Adamczyk, z którą mieliśmy okazję poznać się w zeszłym roku, przy produkcji świec. W rezultacie naszych zajęć powstały piękne kartki świąteczne, które być może ktoś z Państwa znajdzie w swojej skrzynce pocztowej z najlepszymi życzeniami. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-12-13 13:40 | Maja Rostkowska

Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Miejskiej.

25 listopada to dzień wyjątkowy. Dlaczego? Bo to Dzień Pluszowego Misia!!! I z tej okazji w naszej Bibliotece mieliśmy wizytę wyjątkowych gości. Odwiedziły nas dzieci z grupy 0B, z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu.

Ale nie przyszły same, tylko w towarzystwie swoich ukochanych pluszowych przyjaciół. Były misie, świeżaki, truskawka, nietoperz, konik, hipopotam, zając, piesek i wiele innych. Pan Edzio, Gangster, Roxy, Bartek, Kajtuś – to imiona miękkich, pluszowych zabawek, które dziś dotrzymują dzieciom towarzystwa. Po gromkim przywitaniu i krótkim zwiedzaniu Biblioteki, dzieci obejrzały książeczki o misiach dostępne w naszej Bibliotece i wybrały do przeczytania arktyczne opowiadanie „Lekcja pływania” pochodzące z książki Anieli Cholewińskiej – Szkolik pt. „Bajki o misiach z czterech stron świata”. Po przeczytaniu ciekawej historii o misiu Płatku, Pomponie i Kuleczce dzieci żwawo przystąpiły do kolorowania ilustracji z misiami. Wystawę prac można obejrzeć w Bibliotece. Zapraszamy !!!

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-11-25 15:09 | Maja Rostkowska

Hurraaaaa!!!! Mamy to !!!!!

Mamy oficjalne potwierdzenie,że nasza Biblioteka otrzymała 1744 głosy i zdobyła 162 miejsce w konkursie organizowanym przez firmę Kinder. A co za tym idzie? Otrzymamy dwie pufy do wspólnego czytania oraz książki o wartości 300 zł z Wydawnictwa Znak.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na naszą Bibliotekę!!!!!

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-11-13 12:05 | Maja Rostkowska

ODDAJ SWÓJ GŁOS NA ORZYSKĄ BIBLIOTEKĘ!

Pomóżcie naszej orzyskiej Bibliotece zostać jedna z 300 bibliotek w kraju, które wygrają nagrody w akcji KINDER "Przerwa na wspólne czytanie"!

Możemy wygrać 5000 zł na książki dla dzieci oraz dwa pufy do naszej czytelni!
Można oddać jeden głos dziennie do dnia 04.11.2019r.
Na razie jestesmy na 890 miejscu a musimy być na co najmniej 300!
Będziemy ogromnie wdzięczni za Waszą pomoc <3
https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/glosowanie…
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-10-15 15:13 | Maja Rostkowska

"O królestwie i złocie". Ferie w Bibliotece!

To tytuł baśni, która powstała z obrazków na warsztatach teatralnych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Wyobraźnia dzieci nie ma granic, dlatego też w baśni było wszystko co możliwe.

I król z królową, i ufoludek, i rabuś. Jaś i Małgosia w piernikowym domku również mieli swoją rolę. Babcia z dziadkiem łapali rabusia, nie pozwolili mu ukraść skrzyni pełnej złota, pilnowanej przez śpiącego smoka, którego gonił wilk z Czerwonym Kapturkiem. Królewicz z Królewną na rowerze i deskorolce udali się na wycieczkę do Nowego Jorku a wylądowali na bezludnej wyspie. Na koniec tej mrożącej krew w żyłach historii przyjechała straż pożarna, Czerwony Kapturek wziął ślub z rycerzem na białym koniu, pod drzewem i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Fascynująca historia, prawda? Andersenowi się nie śniło.... Po ułożeniu scenariusza odbyły się próby generalne pod czujnym okiem reżyserki Pauliny a następnie przedstawienie dla publiczności. Występ uzyskał aprobatę widzów i został nagrodzony gromkim brawami. Po ciężkiej pracy aktorzy zasłużyli na odpoczynek i odrobinę słodyczy. Brawa dla nich.
 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-01-28 14:18 | Maja Rostkowska

Mikołajkowo-Bajkowe Koło Fortuny w Bibliotece Miejskiej.

Bitwa na kule śnieżne, Bajkowe Koło Fortuny, spotkanie z Mikołajem i Bałwankiem, mnóstwo słodkości i upominków oraz wiele innych atrakcji, to prezent, jaki Biblioteka Miejska zrobiła dzieciom z okazji Mikołajek. Było wesoło, było śmiesznie, było SUPER! Dziękujemy Paniom Dominice Dudko i Patrycji Jach za pomoc w opanowaniu bandy rozbrykanych dzieciaków :)

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-12-07 11:47 | Maja Rostkowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too