Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Wierszowisko - przesłuchania powiatowe

11 maja 2017 r. laureaci eliminacji miejsko-gminnych XXI Wierszowiska stanęli w szranki z 20 innymi uczestnikami na szczeblu powiatowym.

Książkowa Biblioteka Małego Człowieka.

„Jak wyglądała pierwsza książka? Czy wydrukowano ją, czy też odręcznie napisano? Czy była zrobiona z papieru, czy z jakiegoś innego materiału? I w jakiej bibliotece można ją znaleźć, jeżeli dotychczas istnieje? Pierwsza książka w niczym nie przypominała naszych książek. Miała ręce i nogi, nie leżała nigdy na półce, umiała mówić i nawet śpiewać. Była to żywa książka: człowiek – książka”.

Perfekcyjny melancholik czy energiczny choleryk?

Towarzyski sangwinik czy spokojny flegmatyk? Jaki jestem? Jaki mam profil osobowości? Odpowiedzi na te pytania mogliśmy uzyskać na kolejnych zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zgierscy seniorzy poznają Gminę Orzysz

Do wyjątkowych spotkań doszło 4 i 5 maja w sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu. W tych dniach naszą gminę odwiedziły dwie grupy mieszkańców 60+ miasta partnerskiego Zgierz z którym Orzysz od 2001 roku prowadzi współpracę.

„Orzyski Senior … i może!” – dzięki wsparciu Burmistrza Orzysza.

21 maja w Ogródku Jordanowskim odbędzie się II Gminny Dzień Seniora. W tym roku hasłem przewodnim Senioriady jest „Zdrowy, aktywny, szczęśliwy … SENIOR” , a cała akcja kładzie nacisk na zdrowy, aktywny tryb życia i profilaktykę prozdrowotną.

Wiadomości z Gminy Orzysz 15-30/04/2017

W Orzyszu - Wojskowej Stolicy Polski - nakręciliśmy: 1. Środowiskowy Dom Samopomocy tętniący życiem, 2. Podwójne Święto 15 Mazurskiego Batalionu Saperów, 3. Dekanalne Spotkanie Młodzieży w Orzyszu, 4. XVIII Sesję Rady Miejskiej, 5. II Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Orzysza, 6. Otwarcie Sezonu Turystycznego w Gminie Orzysz, 7. Ligowe potyczki KS Śniardw.

Ogłoszenie konkursu dotacyjnego

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży/Ośrodek "Działaj Lokalnie" wraz z Burmistrzem Miasta Orzysz, Zbigniewem Włodkowskim ogłaszają konkurs dotacyjny na małe granty „Orzyskie Zadziałaj Lokalnie 2017”.

Piszanie zdominowali rywalizację na spinning

Tylko jedenastu z dwudziestu siedmiu wędkarzy punktowało w Spinningowych Zawodach Wędkarskich, które w niedzielę 7 maja odbyły się na jeziorze Orzysz. Łupem wędkarzy padły jedynie trzy wymiarowe szczupaki, z których największy mierzył 58 centymetrów.

XXI Gminne Wierszowisko za nami!!!

Znamy zwycięzców Gminnych eliminacji Konkursu Recytatorskiego „XXI Wierszowisko”. 5 maja 2017 roku w Pawilonie Artystycznym odbyły się przesłuchania konkursowe, w których wzięło udział 18 młodych recytatorów.

Puchary w badmintonie rozdane

Blisko trzydzieścioro zawodniczek i zawodników stanęło na starcie II Mistrzostw Orzysza w Badmintonie. W zawodach rozegranych w sobotę 29 kwietnia w hali MOSiR po najcenniejsze puchary sięgnęli Zuzanna Dyguda, Mateusz Błachowicz, Małgorzata Lewczyk i Mariusz Kraśnicki.

Prognoza Pogody w Gminie Orzysz

Zapraszamy do obejrzenia Prognozy Pogody z Gminy Orzysz, tym razem z Nowych Gut w Marinie nad Jeziorem Śniardwy, emitowanej w dniu 27 kwietnia 2017r.

Ogłoszenie „Wspólne podwórko 2017”

w sprawie otwartego konkursu ofert na wybór operatora konkursu na realizację Programu „Wspólne podwórko 2017” w ramach regrantingu na realizację zadania publicznego Gminy Orzysz w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnej w 2017 roku. Zarządzenie Nr 46/4/2017 Burmistrza Orzysza http://www.bip.orzysz.pl/index.php?wiad=6733

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24