Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Serdecznie gratulujemy laureatom XXII gminnego Wierszowiska!

24 kwietnia w Domu Kultury miały miejsce miejsko-gminne eliminacje do XXII Wierszowiska. Jest to impreza otwarta o charakterze konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu piskiego. Celem konkursu jest wyłonienie utalentowanych dzieci młodzieży oraz umożliwienie wszechstronnego zaprezentowania ich uzdolnień. Ponadto konkurs stwarza możliwość wymiany artystycznej młodych talentów oraz uwrażliwia na piękno słowa.

Ferma drobiu informacja

Informacje: Ferma drobiu informacja od 4:30min

Nowa pompa na cmentarzu

Właśnie ruszyły prace związane z budową przyłącza energetycznego do ujęcia wody na starym cmentarzu w Orzyszu. Zostanie zamontowana pompa elektryczna na którą czekali mieszkańcy Orzysza od wielu lat. W ramach prac zostanie również postawiona lampa oświetleniowa przy krzyżu.

Sukces strzelecki uczniów naszego liceum

W Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Strzeleckich z broni palnej - kal. 5,6 mm "Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej - 2018", Mateusz Miłek, Fabian Fiertek, Kacper Kraszewski i Norbert Kozioł zajęli 3 miejsce. Sukces jest większy, ponieważ wzięliśmy udział po raz pierwszy i pokonaliśmy wszystkie klasy mundurowe z naszego województwa. Ulegliśmy tylko drużynom strzeleckim LOK, które ćwiczą od wielu lat. Dzięki Stowarzyszeniu Kolekcjonerów Broni Palnej i Pasjonatów Strzelectwa Sportowego ZAWISZA, z którym nasze liceum zawarło porozumienie o współpracy i uruchomieniu strzelnicy sportowej przy ulicy Wierzbińskiej mogliśmy przygotować się do zawodów. Fachowe wsparcie otrzymaliśmy od instruktora strzelectwa sportowego Zygmunta Jurka z koła LOK w Mrągowie, bez którego nie udało by nam się osiągnąć tego sukcesu i z którego drużyną przegraliśmy :). Dziękujemy i planujemy dalsze wspólne działania szkoleniowe i występy w zawodach, a młodych pasjonatów strzelectwa zapraszamy do naszego liceum.

Karta Seniora w Powiecie Piskim

Już niedługo seniorzy z Powiatu Piskiego będą mieli możliwość korzystania z ulg, zniżek i bonusów. Będzie to możliwe za sprawą wprowadzanej obecnie i wdrażanej w życie Powiatowej Karty Seniora. Pierwsze karty trafią do uprawnionych mieszkańców prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

Kalendarz imprez Lato 2018 już w dystrybucji

Rozpoczęliśmy dystrybucję letniego kalendarza naszych wiodących imprez, na które serdecznie wszystkich zapraszamy! Dysponujemy jeszcze częścią nakładu ulotek, którą chętnie przekażemy dla zainteresowanych. Zapraszamy do Wydziału Kultury, Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Orzyszu do bezpłatnego odbioru (pokój 31,32,33).

Kolejne fundusze na rozwój kultury w Orzyszu

Kolejny sukces w pozyskiwaniu funduszy unijnych na rozwój naszego miasta i gminy. W dniu 25 kwietnia Burmistrz Orzysza wraz Panią dyrektor Domu Kultury Joanną Kamieniecką podpisali umowę o dofinansowaniu projektu „POLANA KULTURY - nowa przestrzeń i nowe możliwości dla rozwoju artystycznego w Orzyszu”. Blisko milion złotych przeznaczone zostanie na remont czterech pawilonów przy pałacyku POLANA KULTURY. Gratulujemy Pani dyrektor i pracownikom DK znakomitego pomysłu i skuteczności w działaniu.

Bezpiecznie nad wodą - warsztaty dla najmłodszych przed sezonem letnim

Rośnie świadomość orzyskich dzieci w materii bezpiecznego zachowania się nad wodą i udzielania pierwszej pomocy. Wszystko dzięki ciekawym warsztatom, jakie przeprowadził kapitan żeglugi śródlądowej P. Grzegorz Gajewski z Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie. Zajęcia przeprowadzone były w ramach realizacji projektu "TYLKO RYBA NIE WYPOCZYWA - centrum wypoczynku i rekreacji na mobilnej scenie w Orzyszu", Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" 2014-2020 wspófinanoswanego z Funduszy Europejskich i realizowanego w roku 2018 przez Dom Kultury oraz Mazurską Służbę Ratowniczą w Okartowie.

Zespół do spraw statusu zawodowego nauczycieli

Nasza gmina jest członkiem Związku Gmin Wiejskich RP. Decyzją Zarządu Związku burmistrz Orzysza został przedstawicielem tej organizacji samorządowej w Zespole ds. statusu zawodowego nauczycieli przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Orzyska debata w sprawie budowy kurników

W dniu 18.04.2018 r. w sali widowiskowo – sportowej w Orzyszu, odbyło się spotkanie dotyczące planowanej inwestycji polegającej na „Budowie sześciu budynków inwentarskich – kurników o łącznej obsadzie 1 320 DJP wraz z infrastrukturą towarzyszącą na działce o nr ewid. 200/1 w miejscowości Sumki, gmina Orzysz”

Wizyta u Generała

W dniu 17 kwietnia 2018 r. Burmistrz Orzysza wspólnie z Panią dyrektor Muzeum Wojska Wojskowości i Ziemi Orzyskiej Beatą Szymankiewicz , koordynatorką WALKI CZOŁGÓW odbył spotkanie z Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych Panem gen. broni Jarosławem Miką.

Gminny Konkurs Plastyczny „Orzysz – Wojskowa Stolica Polski”

Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym „Orzysz – Wojskowa Stolica Polski”

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24