Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Amerykańscy żołnierze z wizytą w Orzyszu

W związku z planowanym rozlokowaniem w okolicach Orzysza personelu i sprzętu wojskowego państw NATO, w dniu dzisiejszym (7 lutego 2017r.) w Urzędzie Miejskim w Orzyszu odbyło się spotkanie burmistrza z żołnierzami amerykańskimi biorącymi udział w operacji „Enhanced Forward Presence”. Koordynatorem spotkania był mjr Wojciech Zaborowski Przedstawiciel Centrum Zarządzania Kryzysowego- Grupy Integracji Sił NATO w Polsce. Spotkanie dotyczyło wymiany informacji związanych z wpływem obecności zagranicznych żołnierzy na życie i funkcjonowanie naszego miasta.

Specjalista od spławika „wykiwał” resztę stawki

Ponad 40 kilogramów ryb, głównie płoci, złowili w ciągu czterech godzin wędkarze rywalizujący w I Mazurskich Zawodach w Wędkarstwie Podlodowym. Głównym trofeum zmagań rozegranych 5 lutego na jeziorze Orzysz był Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Spotkania wiejskie

W styczniu w 27 sołectwach, odbyły się spotkania mieszkańców z terenów wiejskich Gminy Orzysz z Burmistrzem Orzysza Zbigniewem Włodkowskim, w których uczestniczyli również wicestarosta Marek Wysocki, przewodniczący Rady Miejskiej w Orzyszu Adam Myka i radni.

SLEEVEFACE w Domu Kultury czyli jak ubrać się w książkę?

W ramach MEGA FERII z pasjonatami w Bibliotece Miejskiej odbyły się zajęcia nową i atrakcyjną metodą twórczego upowszechniania czytelnictwa zwaną "sleeveface". Celem zajęć była promocja czytelnictwa i książki w niekonwencjonalny sposób, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci a także upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki. W zajęciach wzięły udział przedszkolaki i ich wychowawczynie.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2017 r.

Stosownie do postanowień Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 września 2016 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2017 r. (Dz.U. z 2016 r., poz. 1657), kwalifikacja wojskowa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzona w dniach od 30 stycznia do 28 kwietnia 2017 r. Na terenie Gminy Orzysz odbędzie się w okresie od 13 marca do 15 marca.

Konkurs ofert

Burmistrz Orzysza ogłasza konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu w Gminie Orzysz w 2017 roku.

Ferie spędzają na sportowo

Od początku ferii Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu realizuje szóstą edycję Orzyskiej Akademii Sportów Zimowych. W zajęciach uczestniczy ponad 20-osobowa grupa dzieci i młodzieży, która zimową przerwę w nauce postanowiła spędzić na sportowo.

Krwiodawcy rozpoczęli akcję w nowym roku

W dniu 21 stycznia 2017r. na Hali Widowiskowo – Sportowej odbyła się pierwsza z zaplanowanych na ten rok, akcja poboru krwi, przeprowadzona przez ekipę z Giżycka. Pomimo złej pogody oraz przeziębień nękających nawet krwiodawców, krew oddało 20 dawców. Cieszy fakt, że większość stanowią ludzie młodzi rozpoczynający swoją przygodę z krwiodawstwem. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Orzysza również biorą udział w akcjach.

Babciu i Dziadku - pamiętamy o Was!

Dom Kultury wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Orzyszu uczcili święto Babci i Dziadka we współpracy z proboszczami orzyskich parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa dając koncerty w trakcie mszy oraz rozdając niespodzianki.

ORZYSZANKI na piskich Herodach i na przeglądzie w Budrach

Nowy Rok rozpoczął się aktywnie pod względem artystycznym. Panie Orzyszanki kultywują tradycję i obrzędowość dzieląc się kolędą także poza granicami Orzysza. W styczniu 2017 wzięły udział w piskich HERODACH oraz w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Budrach, gdzie otrzymały wyróżnienie specjalne.

Orzyska halówka na finiszu

Coraz bliżej rozstrzygnięć w Orzyskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii rozgrywek mistrzowski puchar trafi do drużyny spoza Orzysza. Na najlepszej drodze do triumfu jest bowiem OSK PN & Orkan Drygały.

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki

Dom Kultury w Orzyszu i Muzeum Michała Kajki w Ogródku – Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu ogłaszają XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki pod patronatem Burmistrza Orzysza, Dwumiesięcznika Literackiego „Topos”, „Gazety Olsztyńskiej”.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24