Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Nowa wystawa w Muzeum

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy 15 grudnia o godzinie 11:00 na otwarcie wystawy "Manufaktura Arys", która odbędzie się w siedzibie Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu. Ta ciekawa ekspozycja prezentująca dawny Orzysz została przygotowana przez Stowarzyszenie "Gruss aus Arys".

Wiadomości 16-30.11.2016 Orzysz

1. Uniwersytet III Wieku, Młodzieżowa Rada Gminy, Dariusz Morsztyn, KS Śniardwy Bomir, Dni Profilaktyki Onkologicznej w Orzyszu, Dzień Pracownika Socjalnego, Turniej w 3-5-8 o Puchar Burmistrza Orzysza, Liga Halowa, Miodowy Mistrz Czytania w Okartowie, Władze Miasta obniżają podatki.

Mikołajki w naszym Liceum.

6.12. w naszym Liceum miała miejsce Wielka Przerwa Mikołajkowa. Czas od 10:30 do 11:10 spędziliśmy na zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski quizach, konkursach i loteriach. Quiz dotyczył nazw i wydarzeń związanych ze Świętami. Na loterii można było wygrać paczki "na bogato" (cola, Prince Polo, czekoladowy mikołaj i guma do żucia), czerwone SOS-y ratujące od oceny niedostatecznej oraz los z życzniem: "Wesołych Świąt" powiązany z nagrodą pocieszenia - cukierkiem. Odbył się również konkurs na przebranie świąteczne. A niektórzy ucznowie zaśpiewali nam znane kolędy. Cały dzień spędziliśmy w miłej i świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za udział! WESOŁYCH ŚWIĄT! Samorząd Uczniowski

Mikołajki w Orzyszu

Wczoraj, 6.12. kwartet Mikołajów i Śnieżynek z Liceum Ogólnokształcącego ruszył w miasto z cukierkami i życzeniami. Spotkaliśmy się z mieszkańcami naszego miasteczka. Odwiedziliśmy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Wynikło wiele przemiłych sytuacji i wszyscy cieszyli się na nasz widok; jedni - bo cukierki, inni - bo uniknęli odpowiedzi. Nie zabrakło również takich, którym wywróciliśmy świat "do góry nogami" - do tej pory wierzyli, że Mikołaj jest tylko jeden. Dziękujemy za gościnę i do zobaczenia za rok. Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Nowa siedziba ZUK

Informujemy, że od 02 grudnia Zakład Usług Komunalnych zmienił swoją lokalizację. Nowa siedziba ZUK znajduje się przy ul. Wojska Polskiego 17 na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy (Hotel Garnizonowy). Zmianie uległ również numer telefonu stacjonarnego. Prosimy o kontakt z nami pod numerem : 730 996 700.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy

2 grudnia b.r. w Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu została otwarta wystawa czasowa pt. "Orzysz… stacja kolei żelaznej pomiędzy Olsztynem a Ełkiem", której twórcą jest mieszkaniec Orzysza Jarosław Gardocki. W trakcie spotkania autor wprowadził zebranych w świat kolei i kolejnictwa przedstawiając rys historyczny, zagadnienia dotyczące techniki oraz ciekawostki i anegdoty związane z tematem wystawy.

Kampania „Biała Wstążka”

W ramach kampanii „Biała Wstążka” 3 grudnia 2016r. w Środowiskowej Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej od godziny 10.00 – 13.00 zorganizowaliśmy Dni Otwarte.

Orzysz ma swojego IDOLA!

Producenci IDOLA 2016 docenili talent mieszkanki naszego miasta - Ani Zyzik! Ania oczarowała jurorów swoją autorską twórczością. JURY jednogłośnie było na tak, zapraszając Anię do kolejnego etapu, który na wiosnę emitowany będzie w Polsacie.

Amerykanie w Orzyszu

W przyszłym roku miasto nazwane kiedyś wojskową stolicą Polski stanie się nią znowu, nie tylko z nazwy. Wszystko za sprawą batalionu amerykańskich wojsk, który będzie stacjonował w Orzyszu. W globalnych strategicznych planach NATO ma on wzmocnić tak zwany przesmyk suwalski, a w lokalnych kalkulacjach mieszkańców ma ożywić między innymi handel, rynek usług i legendarnego ducha miasta. (http://www.tvn24.pl)
link: http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-amerykanie-w-orzyszu,695005.html

Twoje zdrowie pod lupą

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwartą I Konferencję z cyklu TWOJE ZDROWIE POD LUPĄ w dniu 13 grudnia 2016r. o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku, przy ul. Armii Krajowej 17B.

Sprzedaż nieruchomości o nr geod. 733/15 w miejscowości Zastrużne

Gmina Orzysz ogłosiła przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem po byłej szkole podstawowej oznaczonej nr geod. 773/15 o pow. 0,5514 ha położonej w miejscowości Zastrużne, w obrębie geod. Drozdowo – Zastrużne, gmina Orzysz. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
http://www.bip.orzysz.pl/index.php?wiad=6435

Grupy zabawowe

Grupy zabawowe to nazwa projektu realizowanego od września przez nieformalną grupę „Polanka” pod parasolem Mazurskiej Fundacji Pogoda Dzieciom w ramach dofinansowania z Programu „Działaj Lokalne 2016” .

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24