Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Święto 15GBZ

ORZYSZ WOJSKOWA STOLICA POLSKI Składa najserdeczniejsze życzenia Panu generałowi, żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska z okazji święta15GBZ

Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki

Protokół z obrad Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki obradujące w składzie: Przewodniczący: Krzysztof Kuczkowski oraz członkowie: Wojciech Gawłowski Wojciech Kass, po zapoznaniu się z pracami konkursowymi postanowiło przyznać:

Detonacja bomby na poligonie w Orzyszu

Dwumetrowa, ważąca 500 kg niemiecka bomba lotnicza z czasów II wojny światowej znaleziona w Białymstoku została zniszczona na poligonie w Orzyszu. Akcję usunięcia i przewiezienia na poligon w Orzyszu niewybuchu pochodzącego z czasów II wojny światowej realizował 16. Patrol Rozminowywania w Białymstoku, zabezpieczany przez Żandarmerię Wojskową i Policję.

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza

Zapraszamy serdecznie do Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 5. Centrum jest do dyspozycji mieszkańców i turystów od wtorku do soboty w godzinach od 9:00 do 17:00. Oprócz możliwości zasięgnięcia niezbędnych dla turysty informacji, w ofercie posiadamy: materiały reklamowe, promocyjne oraz wydawnicze, promujące również markę turystyczną – „Orzysz Wojskowa Stolica Polski”. Zapraszamy do zakupu: koszulek, opasek, długopisów, kubków ….

Orzysz w mediach

Kolejny raz w tym roku Orzysz w obiektywie kamer telewizyjnych, bowiem ponownie nagrywaliśmy audycję: Prognoza Pogody z Orzysza, którą emitowaliśmy w dniu 10 lipca w TVP 3 Olsztyn. Zachęcamy do obejrzenia tego odcinka. Już dziś zapraszamy do oglądania kolejnej Prognozy Pogody w dniu 17 lipca br., tym razem znad Jeziora Śniardwy.

Ludowizna źródłowa i inspirowana czyli relacja z XIII Orzyskich Spotkań Folklorystycznych

2 lipca Ogródek Jordanowski od południa aż do wieczora rozbrzmiewał muzyką ludową. Na nasz orzyski konkurs muzyczny, który odbył się już po raz trzynasty, przyjechało 205 osób z różnych miejscowości. Gościliśmy muzyków z Mazuchówki, Myszyńca, Ełku, Nowej Wsi Ełckiej, Stradun, Biskupca, Pisza, Czarni, Łysych, Dubeninek, Rozóg, Kowal Oleckich oraz Budr. Nasze miasto było reprezentowane przez niezawodne Panie Orzyszanki.

Wspólne szkolenie w ramach projektu Litwa-Polska

W ramach projektu LT-PL-1R-012 „Strenghtening families-building cross border communities” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej V-A Litwa-Polska 2014-2020 w dniach 20-21 czerwca 2017r. odbyło się dwudniowe szkolenie 20 uczestników projektu tj. 10 z Polski oraz 10 z Litwy. Czterech profesjonalnych wykładowców przeprowadziło szkolenie w tematach: jak aktywnie spędzać czas wolny, zaburzenia wagi i odżywiania, jak moje dziecko rozwiązuje problemy z rówieśnikami, jak wspólnie osiągać cele – rozwiązywanie konfliktów dzieci – rodzice, napięcia i sytuacje stresowe, zapobieganie i kontrola., aktywność fizyczna wzmacniająca zdrowie, edukacja poprzez sport.

Ankieta "Akcelerator"

Szanowni Państwo, w związku z planowanym wdrożeniem nowego Systemu w zakresie świadczenia usług publicznych, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Wyniki posłużą do rzetelnej analizy i dostarczą niezbędnych danych w zakresie oczekiwań mieszkańców naszej Gminy.

Wiadomości z Gminy Orzysz CZERWIEC 2017 + "Dni Orzysza"

Wiadomości z Gminy Orzysz - Wojskowej Stolicy Polski: 1. "Dzień Dziecka" w Podstawówce, 2. Koniec Sezonu w "Okręgówce", 3. Gminne Zawody Strażacko - Pożarnicze, 4. Jubileusz 90-latków, 5. "Złote Gody", 6. Mazurskie Tropy, 7. "Primus Inter Pares" w Okartowie, 8. I Orzyskie Spotkanie Środowiskowych Domów Samopomocy, 9. Zakończenie Roku Szkolnego w Gimnazjum, 10. Sesja Absolutoryjna, 11. Zakończenie Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej, 12. Noc Świętojańska na Plaży Miejskiej, 13. Ogólnopolskie Grand Prix w Wędkarstwie Spinningowym, 14. Projekt: "Orzyski Senior... i może", 15. "Dni Orzysz".

Dni Orzysza 2017 – sportowo, koncertowo, rajdowo

Z wielką pompą rozpoczęto tegoroczne Dni Orzysza. Koncert gwiazdy Eurowizji - CLEO i odbywający się równocześnie ORLEN 74. Rajd Polski przyciągnęły do Orzysza niezliczone tłumy fanów.

Zmienił się zarządca, warunki korzystania pozostają bez zmian

Od początku wakacji Plaża Miejska w Orzyszu ma nowego dzierżawcę. Przez okres letni jej zarządcą będzie firma Arys, właścicielem której jest Zbigniew Wandachowicz.

Piłkarze z Bemowa Piskiego w mistrzowskiej koronie

W piątek (23 czerwca) dobiegły końca amatorskie rozgrywki piłkarskie rozgrywane na orzyskim Orliku. Czternastą edycję zmagań o puchar Burmistrza Orzysza wygrał przysłowiowy rodzynek, bo jedyny zespół w stawce spoza gminy Orzysz – Bemowo Piskie.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24