Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Orzysz

W dniu 18 stycznia 2019r. w sali sesyjnej nowej siedziby Urzędu Miejskiego w Orzyszu, odbyła się uroczysta I Sesja III kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Orzysz, która została powołana Uchwałą Nr XVI/103/15 Rady Miejskiej w Orzyszu. Sesję poprowadziła zgodnie ze Statutem Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Pilarczyk. W obecności Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego, Wicestarosty Powiatu Piskiego Marka Wysockiego oraz dyrektorów szkół, dyrektorów jednostek podległych, nauczycieli uczniowie złożyli ślubowanie. W głosowaniu tajnym wybrano przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz sekretarza Młodzieżowej Rady Gminy Orzysz. Opiekunem nowej rady będzie Pani Katarzyna Napierska. Wszystkim radnym III kadencji gratulujemy i życzymy sukcesów.

W hołdzie dla Prezydenta Gdańska

W dniu 16 stycznia o godz. 20.00 przed budynkiem Ratusza spotkaliśmy się wspólnie, aby oddać hołd dla tragicznie zamordowanego Pawła Adamowicza.

Kolejny rekord pobity - 37.675,69 zł dla WOŚP

13 stycznia o godz. 22.40 Sztab WOŚP w Orzyszu zakończył granie! Pomimo zmęczenia nastroje były wręcz szampańskie. Orzysz po raz kolejny stanął na wysokości zadania, przekazując Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy kwotę 37.675,69 zł. na na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobiliśmy zeszłoroczny rekord o prawie 5 tys. zł. Zagraliśmy o prawie 6 tys. zł głośniej niż Sztab w Piszu! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu! Po raz kolejny nie zawiedliście. Wielkie SIE MA dla Was!

Kolejne duże zawody wędkarskie nad jeziorem Orzysz

Po zawodach z cyklu Grand Prix Polski orzyskie jezioro będzie areną zmagań w kolejnej dużej imprezie wędkarskiej. Od 17 do 19 maja do Orzysza zawitają wędkarze rywalizujący w zawodach w ramach Garmin Fishing League.

Orzysz Solidarny z Gdańskiem

Przed budynkiem Ratusza przy wystawionym zdjęciu ś.p. Pawła Adamowicza Prezydenta Miasta Gdańska zapłonęły znicze. Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu Anna Pilarczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Książek oraz pracownicy Urzędu Miejskiego zapalili światełko pamięci dla zamordowanego tragicznie Prezydenta Gdańska. W środę 16 stycznia o godz. 20.00 na znak solidarności z Gdańskiem spotkajmy się w tym miejscu i chwilą zadumy, refleksji, milczenia uczcijmy pamięć Pawła Adamowicza. Flagi przed budynkiem Ratusza zostały opuszczone, a flaga Orzysza okryła się kirem.

Na mammografię czas...

Serdecznie zapraszamy w dniu 18 lutego 2019r. na bezpłatne badania mammograficzne Panie w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały takich badań. Mammografię można będzie wykonać w mammobusie przy Ośrodku Zdrowia w Orzyszu ul. Ogrodowa 12. Zapisy pod nr tel. 42 254 6410 lub 517 544 004.

Ogłoszenie

Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Stowarzyszenie Kobieta na PLUS wraz Partnerem Piska Spółdzielnią Socjalna DIAROZ, rozpoczyna od miesiąca lutego do marca 2019 r. nabór uczestniczek i uczestników do udziału w projekcie "Akademia dobrej zmiany - aktywizujemy siebie"

Już wkrótce ferie zimowe⛄️

Zachęcamy do udziału w zajęciach w niezwykłym otoczeniu, gdzie historia, tradycja łączy się ze współczesnością. W tym roku odwiedzą nas rycerze z Bractwa Rycerskiego, którzy dokonają prezentacji rynsztunku rycerskiego , zademonstrują pokaz walki i poprowadzą średniowieczne zabawy, a więc zapraszamy na spotkanie ze średniowieczem na wesoło.

Informacja

Zapraszam na posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Orzyszu , gdzie będzie miała miejsce otwarta debata nt.,, Rolnictwo zrównoważone a przemysłowe fermy hodowlane". Spotkanie odbędzie się 22 stycznia 2019 r. o godz. 14:00 sali 113 Urzędu Miejskiego w Orzyszu przy ul. Rynek 3. Przewodniczący Komisji: /-/ Dariusz Kizling

OKARTOWSKI FINAŁ WOŚP

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Okartowie granie z WOŚP rozpoczął już w czwartek. Tego dnia rodzice z Rady Rodziców zorganizowali kawiarenkę, w której można było skosztować świeżo upieczonych gofrów. Najważniejsze wydarzenie odbyło się w piątek 11 stycznia. Na szkolnej Sali gimnastycznej zorganizowaliśmy okartowski finał WOŚP a koordynatorem działań był nauczyciel Hubert Makowski.

Walentynkowy Bal Karnawałowy

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić już po raz drugi na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 16 lutego 2019 r. Zapraszamy na szaleństwo Karnawałowej Nocy z DJ Rawa & Violino, który wprowadzi nas w ten nastrój począwszy od muzyki klasycznej aż po najnowsze hity. Podczas imprezy gwarantujemy super zabawę!

Orzyskie Ferie Zimowe

Od 21 stycznia rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z bogatej, przygotowanej specjalnie dla nich oferty spędzenia wolnego czasu.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24