Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Orzyskie zespoły awansowały do półfinałów

Pierwszy etap rywalizacji w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Halowej Piłce Nożnej mają za sobą zespoły reprezentujące gminę Orzysz. Zapewniony awans do półfinałów mają już Bomir Orzysz i ZSP Orzysz.

Aktywizacja zawodowa osób powyżej 30 roku życia

Powiatowy Urząd Pracy w Piszu informuje, iż podpisał umowę na realizację projektu pn.: „Aktywizacja zawodowa osób powyżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie piskim (IV)", który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

KOMUNIKAT

Komunikat dotyczący opłat z tytułu zmniejszenia retencji

Samorządowy Dzień Sołtysa w Ostródzie

9 marca 2018 r. w Centrum Targowo - Konferencyjnym Exspo Mazury w Ostródzie na zaproszenie marszałka województwa warm. – maz. Gustawa Marka Brzezina odbyły się uroczystości z okazji Samorządowego Dnia Sołtysa. Zaproszenie przyjęło ponad 1300 sołtysów.

Więcej niż koncert na Dzień Kobiet - A. Osiecka w słowie, muzyce, obrazie i na fotografii.

8 marca wszystkie kobiety z naszej gminy zostały zaproszone przez Burmistrza Orzysza, Wicestarostę Powiatu Piskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej na recital o dość przewrotnym tytule: "Byle nie o miłości".

Wiadomości z Gminy Orzysz - Luty 2018

Informacja z Wojskowej Stolicy Polski: 1. Zakończenie ferii zimowych, 2. Obrady Rady Seniorów, 3. ASF w Gminie Orzysz, 4. Zakończenie Halowej Ligi Piłki Nożnej, 5. "Orzyski Pałac Kultury", 6. Walentynki w Oasis, 7. Zbiórka Harcerzy, 8. Sukcesy w Unihokeju, 9. Strażacy - "Ludzie z Pasją", 10. Fragmenty Sesji Rady Miejskiej.

fot. Jakub Bieniek

Z pochodniami w dłoniach, ku czci Żołnierzy Wyklętych

Organizowany w Orzyszu Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych z roku na rok rośnie w siłę. Tegoroczna edycja patriotycznego wydarzenia na starcie zgromadziła już blisko 200 osób, chcących w sportowy sposób oddać hołd Żołnierzom Niezłomnym.

Patriotyczny wykład

W ramach obchodów w gminie Orzysz Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości, w dniu 1 marca br. w sali MOSiR-u, zorganizowano projekcję filmu „Z dala od orkiestry”, w którym uczestniczyli nie tylko słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale także zainteresowani mieszkańcy Orzysza.

Prelekcja w muzeum

Na zaproszenie Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu, w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2018r, prelekcję pt. „Czy rzeczywiście Żołnierze Wyklęci?- żołnierze podziemia antykomunistycznego w północno-wschodniej Polsce” wygłosił Paweł Kalisz z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za udział w prelekcji.

Orzysz pamięta- Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2018 roku obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe, dedykowane pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia zostało ustanowione 3 lutego 2011 r. Orzyszanie także pamiętają o Żołnierzach Niezłomnych.

Konkurs "Pamiątka regionu Warmii i Mazur"

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w konkursie "Pamiątka regionu Warmii i Mazur" Celem konkursu jest pozyskanie pamiątki turystycznej służącej promocji regionu.

Uczniowie już zaczęli, mężczyźni szykują się do gry

Wystartowały Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZS w halowej piłce nożnej. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli uczniowie szkół z gminy Orzysz, którzy 21 lutego w Sali widowiskowo-sportowej rozegrali etap gminny.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24