Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Młodzież walczyła o medale w lekkiej atletyce

W czwartek (25 maja) do Orzysza zawitała królowa sportu. Po blisko dziesięciu latach przerwy udało się reaktywować cieszące się niegdyś dużą popularnością zawody lekkoatletyczne.

Akcja Posesja 2017

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 27/5/2017 Burmistrza Orzysza z dnia 23.05.2017 w sprawie sprawdzenia realizacji przez właścicieli nieruchomości obowiązków wynikających z regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Orzysz w ramach działania „Akcja Posesja 2017”, upoważnione osoby przeprowadzą lustrację nieruchomości na terenie poszczególnych sołectw i na terenie miasta Orzysza. W załączeniu harmonogram.

Nasze sprawy: 22.5.17

BURMISTRZ ORZYSZA - Nasze sprawy: 22.5.17
TVP OLSZTYN: http://olsztyn.tvp.pl/30945607/22517

Nagrody w VII edycji konkursu literackiego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BAŚNIOMISTRZEM!" rozdane!!!

24 maja o godz. 17.00. odbyła się uroczystość rozdania nagród w VII edycji konkursu literackiego "I Ty możesz zostać Baśniomistrzem!". Były dyplomy, były książki, czekoladki... Było wesoło, miło i słodko :) Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej uroczystości serdecznie dziękujemy za przybycie :) Zapraszamy za rok!

fot. A.Zaremba

Tak świętowali orzyscy seniorzy

W minioną niedzielę, 21 maja w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu doszło do niezwykle zaciętej rywalizacji pomiędzy doświadczeniem, a młodzieńczym entuzjazmem. Tego dnia w Orzyszu odbywały się bowiem: II Gminny Dzień Seniora oraz „Senioriada” ph. „Zdrowy, aktywny, szczęśliwy…SENIOR”. Tuż po mszy świętej w intencji seniorów z Gminy Orzysz, przez ulice miasta przeszedł korowód kierując się do miejsca zmagań, czyli Ogródka Jordanowskiego.

II KONFERENCJA OŚWIATY

19 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Okartowie odbyła się II Konferencja Oświaty pod hasłem ,,Specjalne potrzeby edukacyjne ucznia”.

Orzyscy krwiodawcy uczestniczyli w obchodach Dnia Seniora

W dniu 21 maja br. orzyscy krwiodawcy uczestniczyli akcji poboru krwi. Był to jeden z elementów obchodów II Gminnego Dnia Seniora oraz Senioriady. Dzięki współpracy z OSP Orzysz akcja została przeprowadzona w pomieszczeniach remizy, by zintegrować możliwie blisko siebie wszystkie odbywające się wydarzenia. Druhowie: Paweł Dubliński i Michał Dubliński oraz Grzegorz Pilarczyk z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji.

Zużytą komórkę zamień na Nagrodę Burmistrza

Zachęcamy do połączenia przyjemnego z pożytecznym tj. wzięcia udziału w Mazurskim Festynie Ekologicznym „Eko-Logika”, podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Do osoby, która dostarczy najwięcej zużytych „komórek”, trafi Nagroda Burmistrza Miasta Giżycka w postaci bonu o wartości 1000 zł do realizacji w jednym ze sklepów RTV-AGD.

Wizyta na Litwie "zaprojektowana" perspektywicznie

Zakończył się drugi nabór wniosków do Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska, w którym gmina Orzysz aplikowała o 3 projekty, dwa z litewskim miastem Varena i jeden z miastem Alytus. Obecnie rozpoczęły sie przygotowania do pozyskania dotacji w tzw. projektach twardych czyli inwestycyjnych z rejonem Wilno.

II Konferencja Oświaty Gminy Orzysz - Specjalne potrzeby edukacyjne ucznia

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Okartowie realizowana jest II Konferencja Oświatowa Gminy Orzysz. Na konferencji zaszczycił nas swoją obecnością Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, Wicestarosta Powiatu Piskiego Marek Wysocki, Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Elżbieta Włodkowska, nauczyciele, rodzice.

Spotkanie z „Ludźmi z pasją”.

18 maja, na zaproszenie Pani Dyrektor Gimnazjum Agnieszki Chaberskiej, grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Orzyszu zaprezentowała uczniom swoje pasje i zainteresowania.

"Najmniejsi -najważniejsi!"

Orzyskie Stowarzyszenie "Szansa na..." serdecznie zaprasza do udziału w głosowaniu na naszą inicjatywę pn. "Najmniejsi -najważniejsi!". Projekt skierowany jest do najmniejszych dzieci z naszej gminy i ich rodziców.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24