Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Świąteczne życzenia dla orzyszan od zespołu OKTAWIAN

Niestandardowo i artystycznie pozdrawia nas OKTAWIAN, czyli oktet męski dyrygowany przez P. Barbarę Hijewską, który pamiętacie Państwo z Dnia Kobiet 2017. Społeczność orzyska dziękuje i pozdrawia OKTAWIAN równie serdecznie, życząc pięknych świąt!

Grudzień 81- pamiętamy

W 36 rocznicę ogłoszenia w Polsce stanu wojennego spotkaliśmy się w siedzibie muzeum, aby wysłuchać wspomnień mieszkańców naszego miasta z tamtego okresu, a także obejrzeć program przygotowany przez młodzież orzyskiego gimnazjum. Cieszymy się niezmiernie, że nasi młodsi koledzy wzięli udział w tej niezwykłej lekcji historii, podczas której uczestnicy wydarzeń grudnia 1981roku podzielili się swoimi historiami, anegdotami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wczorajszy wieczór, a tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu zapraszamy do odwiedzania muzeum i udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach.

"Otuleni kolędą" - relacja z Orzyskiego Spotkania Opłatkowego 2017

Nastrojowy, grudniowy wieczór 16 grudnia zgromadził tłumy życzliwych sobie mieszkańców gminy Orzysz, którzy czuli potrzebę przełamać się opłatkiem i serdecznością. W takiej właśnie magicznej atmosferze odbyła sie 4-godzinna uroczystość, na której nie zabrakło wyśmienitych gości, opłatków, bogato wystawionych stoisk kół gospodyń wiejskich i przedsiębiorców, ciepłych wigilijnych potraw, "Szlachetnych Aniołów", świątecznych dekoracji, obrzędów ani wrażeń artystycznych.

Nabór wniosków na korzystanie z Sali widowiskowo-sportowej

Informujemy, że rozpoczął się nowy nabór wniosków na korzystanie z areny głównej Sali widowiskowo-sportowej na okres styczeń-marzec.

III Charytatywna Gala Mody w Ełku z udziałem orzyskich modelek

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu na miarę Fashion Week, uroda to za mało. Potrzebne jest jeszcze szlachetne serce, wrażliwość i gotowość niesienia pomocy. Są to atuty naszych urodziwych modelek: Małgorzaty Kalinowskiej, Izy Bańkowskiej i Patrycji Wiśniewskiej.

Uroczysta Gala „Orzysz – Zadziałaj Lokalnie”

12 grudnia w sali widowiskowo – sportowej MOSIR w Orzyszu, odbyła się uroczysta gala „Orzysz - Zadziałaj Lokalnie”. Realizatorzy 17 projektów dofinansowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem Nidzie oraz Burmistrza Orzysza, przedstawili swoje prezentacje ze zrealizowanych działań w ramach programu „Działaj Lokalnie” oraz „Wspólne Podwórko 2017”.

Burmistrz podsumowuje działania inwestycyjne

Nie zmarnowaliśmy szansy. Pieniądze unijne zaczynają zmieniać naszą Gminę

ORZYSZ - GUSIEW (POLSKA - ROSJA - INTERREG)

Kolejny etap uzgodnień z samorządowcami z Gusiewa naszego partnera projektowego w ramach unijnego programu INTERREG POLSKA - ROSJA. Sfinalizowaliśmy skonkretyzowaliśmy uzgodnienia co do rodzaju wspólnych inwestycji. Zwiedziliśmy muzeum, prezes ZUK zapoznał się z systemem wod - kan Gusiewa. Po naszej stronie zaproponowaliśmy następujące inwestycje:

Kampania "Biała Wstążka"

W ramach tegorocznej kampanii 08 grudnia o godz. 12.00 odbył się happening uliczny, który zapoczątkował przemarsz od pomnika upamiętniającego żołnierzy polskich internowanych 1920, skierował się chodnikiem w stronę ulicy Rynek, mostem na ulicę Ogrodową i zakończył się w punkcie wyjścia.

Zadziało się u nas...

12.12.2017r. w hali MOSiR odbyła się uroczysta Gala podsumowująca "Orzysz - zadziałaj lokalnie" podczas której dokonano prezentacji zrealizowanych w Orzyszu projektów "Działaj lokalnie" oraz "Wspólne podwórko 2017".

Orzysz nowa segregacja odpadów

ILE ZAPŁACIMY ZA ODPADY W 2018 ROKU? Od 1 stycznia Orzysz i okoliczne miejscowości będą realizowały tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów ((WSSO) – jednolite dla całego kraju zasady segregacji ustanowione przez Ministerstwo Środowiska.

NASZE ODPADY – WAŻNE INFORMACJE

Od stycznia 2018 r. segregujemy dokładniej. Odpady suche rozdzielimy na trzy frakcje: pierwsza- plastik i metale, druga- szkło, trzecia-papier. Tak jak dotychczas zbierać jeszcze będziemy odpady biodegradowalne oraz zamieszane.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24