Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE!

W niedzielę 4 czerwca na Stadionie Miejskim w Orzyszu odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze. Główne uroczystości poprzedziła Msza Święta w Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu, w której udziały wzięły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, Burmistrz Orzysza, zaproszeni goście, radni, strażacy i mieszkańcy gminy Orzysz.

Mazurskie Tropy 10 czerwca 2017 - przygoda z mapą i kompasem!

Znudziły Wam się tradycyjne wycieczki rowerowe „tam i z powrotem”? Chcecie zejść z utartych szlaków i odwiedzić miejsca, w które sami nigdy byście się nie zapuścili? Lubicie przygody, wyzwania, dreszcz emocji? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, to już teraz wpiszcie w kalendarz rajd pieszo – rowerowy na orientację „Mazurskie Tropy”.

"Pielęgnujemy więzi" - Dzień Działacza Kultury 2017

Dzień Działacza Kultury to święto co roku obchodzone z końcem maja przez osoby zawodowo związane z rozmaitymi obszarami kultury. W tym roku odwróciliśmy obiektyw i przełożyliśmy punkt ciężkości, by podkreślić bezcenną rolę osób, które z potrzeby wewnętrznej, z nadmiaru energii twórczej angażują się w działania Domu Kultury w Orzyszu. Kultura ich dotyczy a przede wszystkim dotyka. To właśnie ONI są naturalnymi, charyzmatycznymi działaczami kultury. Żywymi nośnikami jej wartości.

1 czerwca spędziliśmy pełen atrakcji dzień na targach proobronnych Pro Defense 2017.

Na początku zwiedziliśmy Ścieżkę Historyczno-Edukacyjną, której celem było umożliwienie aktywnego poznania historii Polski (ze szczególnym uwzględnieniem polskiej wojskowości). Uczniowie naszego liceum wzięli udział w konkursie na najsprawniejsze przebycie ścieżki wraz z torem sprawnościowym. Następnie zwiedziliśmy stoiska targowe prezentujące najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. Wielki rozmach inscenizacji historyczno-woskowych zawierających oryginalne eksponaty historyczne, czołgi, samoloty, broń, umundurowanie, dostarczył dużą dawkę ciekawie podanej wiedzy. Część targowa dała szansę „dotknięcia” najnowszej techniki wojskowej, a możliwość skorzystania z różnego rodzaju symulatorów wzbogaciła pobyt w doskonałą zabawę.

Nieodpłatna pomoc prawna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Orzyszu informuje, że istnieje możliwość uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej w punkcie prowadzonym przez Fundację „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” mieszczącym się w budynku Zespołu Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej przy ul. Polnej 2 w Rucianem Nidzie.

Spotkanie dla osób zainteresowanych pracą w charakterze opiekuna/opiekunki

NIE PRACUJESZ, NIE MASZ POMYSŁU JAK ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE? MAMY DLA CIEBIE PROPOZYCJĘ

Szkolenie

SZKOLENIE – Folwark Łękuk (koło Wydmin): „Co zrobić, żeby zarobić – kreowanie pomysłów na biznes społeczny i jego finansowanie”

OSTRZEŻENIE!!! BĄDŹMY CZUJNI

Ostrzeżenie o kradzieżach w Orzyszu.

KONKURS

Ogród Naturą Malowany

Co zrobić, żeby zarobić - kreowanie pomysłów na biznes społeczny i jego finansowanie"

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie ADELFI ma do zaproponowania kolejne bezpłatne szkolenie otwarte. Temat: "Co zrobić, żeby zarobić - kreowanie pomysłów na biznes społeczny i jego finansowanie" Trenerki: Urszula Podurgiel i Małgorzata Zając-Karczmarczyk Termin: 23-24.06 Miejsce: Folwark Łękuk

Żurek po amerykańsku

Sielskie Mazury z wystrzałami armat w tle, czyli o tym jak jeden batalion NATO zmienił krajobraz i życie ludzi w Orzyszu. To miasto nazwane kiedyś wojskową stolicą Polski, może stać się nią znowu, bo właśnie wprowadza się tam na stałe kilkuset amerykańskich żołnierzy. To dopiero początki i dla tej stałej bazy wojskowej trzeba stworzyć też solidną bazę do życia - a to wyzwanie zarówno dla armii, jaki i dla mieszkańców. Jak wygląda to sąsiedztwo? O tym Piotr Świerczek, który spędził w Orzyszu kilka dni. (http://www.tvn24.pl)

Zapraszamy na XIII Orzyskie Spotkania Folklorystyczne

Dom Kultury w Orzyszu serdecznie zaprasza zespoły śpiewacze, zespoły śpiewaczo - taneczne, kapele i solistów oraz twórców ludowych do wzięcia udziału w "XIII Orzyskich Spotkaniach Folklorystycznych", które odbędą się 2 lipca 2017r. w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24