Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Ogłoszenie

w sprawie przyznania dotacji dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na realizację zadania publicznego Gminy Orzysz.

Prezydent Andrzej Duda w czasie uroczystego powitania żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO

"Wolność po latach oczekiwania nadeszła i ta wolność jest mocna"

Przybycie wojsk NATO to historyczny moment, na który czekały pokolenia Polaków od końca II wojny światowej - powiedział w czwartek Prezydent RP Andrzej Duda podczas oficjalnego powitania żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Orzyszu (Warmińsko-mazurskie).

Niespodzianka w trakcie zajęć języka angielskiego

W trakcie zajęć nauki języka angielskiego, prowadzonych przez Dom Kultury w Orzyszu, niezapowiedzianą wizytę złożyli żołnierze amerykańscy. Niespodziewani goście wzięli czynny udział w zajęciach starając zintegrować się orzyskim społeczeństwem.

Warsztaty makijażu

Zapraszamy na warsztaty makijażu prowadzone przez konsultantki AVON. Warsztaty odbędą się 19 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 w Pawilonie Artystycznym przy ul. Wojska Polskiego 9B. Ilość miejsc ograniczona.

Wiadomości z Gminy Orzysz 16-31/03/2017

1. Dzień Wiosny w Gimnazjum, 2. Orlik, 3. Galeria Żywych Obrazów w LO, 4. Centrum Weterana, 5. Orzyska Akcja Poboru Krwi, 6. KS Śniardwy Orzysz, 7. Turniej Szachowy, 8. Sesja Rady Miejskie, 9. Konferencja prasowa z dziennikarzami krajów NATO, 10. Laureatki Konkursu Piosenki Angielskie.

Niepraktykujący obywatel? - seminarium o edukacji obywatelskiej

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu Społeczeństwo obywatelskie w województwie warmińsko-mazurskim. Tym razem będziemy debatowali o stanie edukacji obywatelskiej w naszym województwie. Z badań wynika, że często wiemy, jak powinniśmy się zachować, jako obywatele, ale… nie robimy tego. Wiemy na przykład, że wybory to nasz obywatelski obowiązek, ale nie zawsze na nie idziemy, o czym świadczy niska frekwencja wyborcza. Narzekamy na bierność mieszkańców, niską aktywność członków naszych organizacji, słaby wolontariat... Strategiczna Mapa Drogowa Rozwoju Sektora Obywatelskiego w Polsce stwierdza: Dla budowy silnego społeczeństwa obywatelskiego potrzebna jest znacząca zmiana postaw i zachowań mieszkańców. Niezbędna jest skuteczna edukacja obywatelska, prowadzona zarówno przez organizacje pozarządowe, jak i publiczny system oświaty.

Zajęcia w jednostce klasy wojskowej

Dnia 6 kwietnia uczniowie doskonalili umiejętności wojskowe w 1 batalionie zmechanizowanym w Orzyszu. Uczniowie strzelali z ASG Beryl. Poznali wyposażenie służące do łączności drużyny zmechanizowanej, ćwiczyli podstawowe działania medyczne, łączność i terenoznawstwo. Zajęcia poszerzyły umiejętności praktyczne uczniów.

Jarmark Wielkanocny i XII Gminny Konkurs Palm i Pisanek- relacja

Jarmark Wielkanocny oraz uroczyste ogłoszenie wyników XII Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną odbyły się w przeddzień Niedzieli Palmowej, 8 kwietnia 2017 r.

Zapraszamy na spotkania informacyjno-szkoleniowe

W związku z rozpoczęciem naboru wniosków w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „Warmia Mazury Lokalnie 2” serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania informacyjno-szkoleniowe.

"Woda-eliksir życia".

O tym, jak powstała Ziemia i jaką rolę odegrała w tym procesie woda, w barwny i ekspresyjny sposób, na wykładzie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Orzyszu opowiedział dr Jan Olejnik. Wykład odbył się 6 kwietnia w sali konferencyjnej MOSiR.

PTASIA GRYPA

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Konkurs ofert

Burmistrz Orzysza ogłasza konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu w Gminie Orzysz w 2017 roku.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24