Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Życzenia z okazji Święta 15 GBZ

Z okazji Święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im Zawiszy Czarnego, składamy Panu generałowi Jarosławowi Gromadzińskiemu i żołnierzom najserdeczniejsze pozdrowienia, gratulacje oraz wyrazy uznania dla trudnej i odpowiedzialnej służby.

Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Gminy Orzysz

Polecamy nowe wydanie Biuletynu a w nim m.in. "ORZYSZ NA STAŁE WPISAŁ SIĘ W TURYSTYCZNĄ MAPĘ POLSKI"

Święto Rybaka – niezapomniany sposób na mazurską rybkę

Dzięki inicjatywie Orzyskiego Stowarzyszenia Terapeutów i Animatorów Kultury oraz funduszom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, tegoroczne Święto Rybaka obfitowało w wiele atrakcji dla dzieci, dorosłych oraz kulinarne akcenty.

Święto Rybaka – mocny akcent na finał projektu

30 czerwca wielką imprezą plenerową zakończono realizację projektu „Od Bałtyku do Mazurskiego Morza –Święto Rybaka w Orzyszu”. Realizowana przez Dom Kultury w Orzyszu operacja dofinansowana z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” rozpoczęła się działaniami edukacyjnymi w których uczestniczyła grupa uczniów oraz opiekunów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Orzyszu.

DNI ORZYSZA 2018

Orzysz na stałe wpisał się w turystyczną mapę Polski
Sezon wakacyjny już rozpoczęty. Jak corocznie Dni Orzysza wprowadzają naszą gminę w turystyczny ruch na Warmii i Mazurach. W tym roku święto naszego miasta obchodziliśmy pod hasłem „Od Bałtyku do Mazurskiego Morza – Święto Rybaka w Orzyszu” oraz wspólnego smażenia fishburgerów, które zostało dofinansowane w 80 % z funduszy unijnych.


Wygrał faworyt, ale emocje trwały do ostatniej kolejki

Dobiegła końca kolejna edycja rozgrywek w ramach Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej. W zmaganiach toczonych na Boisku Orlik najlepszy okazał się Promil, zdobywając tym samym swoje pierwsze mistrzowskie trofeum.

Wiadomości z Gminy Orzysz - czerwiec 2018

Wiadomości z Gminy Orzysz - Wojskowej Stolicy Polski: 1. Dzień Dziecka, 2. XX Orzyski Bieg Uliczny, 3. 70-lecie OSP Góra, 4. III Senioriada, 5. Premiera "Księgi Puszczy Piskiej", 6. Primus Inter Pares oraz II Przegląd Piosenki Żeglarskiej Okartowo 2018, 7. Zakończenie Roku Szkolnego ZSP w Orzyszu, 8. Noc Świętojańska, 9. Spinningowe Grand Prix Polski Teamów, 10 Sesja Rady Miejskiej, 11. Dni Orzysza (zawody strzeleckie, zawody wędkarskie, otwarcie promenady, koncerty oraz inne ujęcia i wydarzenia).

Małe granty sołeckie

W dniu 9 lipca Burmistrz Orzysza wspólnie z Panią skarbnik Anną Kamińską i sołtysem wsi Grzegorze Wojciechem Mieczkowskim podpisali umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko - Mazurskiego na dofinansowanie zadania w ramach konkursu Małe Granty Sołeckie.

Konkurs - ogród naturą malowany

Informujemy o przedłużeniu terminu składania zgłoszeń do konkursu "Ogród Naturą Malowany". Zgłoszenia można składać do dnia 30 lipca 2018 roku.

Już od 23 lipca kontynuujemy zdrowe, sportowe, transgraniczne działania

Przygotowania do kolejnego, młodzieżowego, polsko – litewskiego obozu sportowego już na finiszu, brakuje nam jedynie orzyskiej młodzieży, która chciałaby ciekawie, aktywnie i sportowo spędzić pięć dni, wspólnie z litewskimi uczestnikami.

Znamy wyniki XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki

Jury XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki obradujące w składzie: Przewodniczący: Dariusz Kulesza oraz członkowie: Jarosław Jakubowski i Artur Nowaczewski, po zapoznaniu się z pracami konkursowymi postanowiło przyznać:

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24