Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów II kadencji

W dniu 11 lutego 2019 r. rozpoczęła się II kadencja Rady Seniorów Gminy Orzysz. W I posiedzeniu Rady wzięli udział: Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Wiceburmistrz Beata Jażdżewska oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Pilarczyk, którzy wręczyli Akty powołania członkom Rady. Następnie odbyło się głosowanie tajne, w którym wyłoniono przewodniczącą Rady - Panią Barbarę Szkolarz i zastępcę przewodniczącej - Pana Ryszarda Grygorowicz. Dodać należy, że decyzje zapadły jednomyślnie. Omówiono plan pracy Rady na 2019 r. oraz sprawy bieżące. Z ramienia Burmistrza bezpośrednio z Radą Seniorów współpracować będzie Pani Jadwiga Gryncewicz. Dziękujemy Pani Jadwidze Gryncewicz i Pani Agacie Borchet za przygotowanie i organizację posiedzenia.

_


Orzyszanie spotkali się przy szachownicy

Kilkanaście osób postanowiło zawalczyć o medale w I Szachowych Mistrzostwach Orzysza. Turniej mający przede wszystkim na celu promocję królewskiej gry i integrację orzyskiego środowiska szachowego odbył się 9 lutego w Sali widowiskowo-sportowej.

Spotkanie z naturoterapią i chiropraktyką.

7 lutego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu słuchacze mieli wyjątkową okazję poznać tajniki naturoterapii i chiropraktyki, w które wprowadzili ich Pani Sylwia Górska i Pan Jerzy Filipek.

Mamy nową Radę Seniorów

Mamy już skład Rady Seniorów Gminy Orzysz II kadencji, która będzie funkcjonować od 1 lutego 2019r. do 31 stycznia 2024r., w następującym składzie:

Oświadczenie

Przekazujemy Państwu do wiadomości Oświadczenie Rady Miejskiej w Orzyszu z dnia 30 stycznia 2019 r. zawierające stanowisko w sprawie realizacji planowanej inwestycji pn. "Budowa sześciu budynków inwentarskich - kurników o łącznej maksymalnej obsadzie 1320 DJP wraz z infrastrukturą towarzyszącą na działce o numerze ewidencyjnym nr 200/1 w miejscowości Sumki gmina Orzysz.

Pociąg na peronie w Orzyszu już 8 lutego

W ramach projektu „Kolej w krajobrazie Mazur” pilotowanego przez pana Patryka Skopca właściciela firmy turystycznej TURKOL, po 11 latach na stacji kolejowej w Orzyszu zawita pociąg. Działania te mają na celu promocję zapomnianych ale bardzo atrakcyjnie turystycznie tras kolejowych. Trasa nr 223: Ełk – Orzysz – Mikołajki – Czerwonka uznana została za jedną z najpiękniejszych tras kolejowych po ziemi mazurskiej.

NIE JESTEM STATYSTYCZNYM POLAKIEM LUBIĘ CZYTAĆ KSIĄŻKI

Zima, śnieg za oknem- idealna aura do czytania, więc wykonujemy kolejne zdjęcie sleeveface i zachęcamy do lektury. Tym razem proponujemy "Miłość w spadku" Agnieszki Rusin. ( pod okiem p.Krystyny Ziólkowskiej pracowała Wiktoria Swęder)

Kosmetyki naturalne, bogactwo z łąk i pól...

to temat naszych warsztatów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu, w ramach projektu "Jesień życia bezśmieciowa". W tajniki produkcji naturalnych kosmetyków wprowadziła nas Pani Anna Baranowska z Mazurskiego Międzygminnego Związku Gospodarka Odpadami.

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie piskim

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie piskim.

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie piskim

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie piskim.

"O królestwie i złocie". Ferie w Bibliotece!

To tytuł baśni, która powstała z obrazków na warsztatach teatralnych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Wyobraźnia dzieci nie ma granic, dlatego też w baśni było wszystko co możliwe.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24