Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Goście w Muzeum w drugim tygodniu ferii

W trakcie drugiego tygodnia ferii (1 lutego br.) z Bemowa Piskiego przyjechały do nas dzieci biorące udział w akcji wypoczynku „Spędzamy ferie zdrowo i kolorowo” zorganizowanej przez Klub Garnizonowy Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz.

SLEEVEFACE w Domu Kultury czyli jak ubrać się w książkę?

W ramach MEGA FERII z pasjonatami w Bibliotece Miejskiej odbyły się zajęcia nową i atrakcyjną metodą twórczego upowszechniania czytelnictwa zwaną "sleeveface". Celem zajęć była promocja czytelnictwa i książki w niekonwencjonalny sposób, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci a także upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki. W zajęciach wzięły udział przedszkolaki i ich wychowawczynie.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2017 r.

Stosownie do postanowień Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 września 2016 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2017 r. (Dz.U. z 2016 r., poz. 1657), kwalifikacja wojskowa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzona w dniach od 30 stycznia do 28 kwietnia 2017 r. Na terenie Gminy Orzysz odbędzie się w okresie od 13 marca do 15 marca.

Ostatni dzień "Ferii w Muzeum"

Piątek 27 stycznia 2017r. był ostatnim dniem „Ferii w Muzeum”. Odbywający się bal zamknął tygodniowy cykl zajęć, w których uczestniczyli nasi Mali Odkrywcy. Gry, zabawy i taniec pozwoliły nam rozstać się wśród dźwięków śmiechu i muzyki. Na zakończenie ferii zimowych w Muzeum każde dziecko otrzymało Certyfikat Młodego Muzealnika.

Konkurs ofert

Burmistrz Orzysza ogłasza konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu w Gminie Orzysz w 2017 roku.

Niezwykli goście podczas "Ferii w Muzeum"- fotogaleria

Dzisiaj w muzeum gościliśmy zespół śpiewaczy „Orzyszanki”. Panie zapoznały dzieci z tradycjami związanymi z karnawałem, a także wykonały kilka utworów ludowych. Mali Odkrywcy wykonywali też własnoręcznie zabawki oraz elementy przebrania na jutrzejszy Bal w Muzeum. Zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć z czwartego dnia „Ferii w Muzeum”.

Ferie spędzają na sportowo

Od początku ferii Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu realizuje szóstą edycję Orzyskiej Akademii Sportów Zimowych. W zajęciach uczestniczy ponad 20-osobowa grupa dzieci i młodzieży, która zimową przerwę w nauce postanowiła spędzić na sportowo.

"Klub Młodego Modelarza" w Muzeum

Trzeci dzień „Ferii w Muzeum” upłynął nam na konstruowaniu modeli sprzętu wojskowego. Pod bacznym okiem pana Mariusza Wawierni uczestnicy zajęć wykonali swoje własne miniatury samolotów, helikopterów i czołgów. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii.

Krwiodawcy rozpoczęli akcję w nowym roku

W dniu 21 stycznia 2017r. na Hali Widowiskowo – Sportowej odbyła się pierwsza z zaplanowanych na ten rok, akcja poboru krwi, przeprowadzona przez ekipę z Giżycka. Pomimo złej pogody oraz przeziębień nękających nawet krwiodawców, krew oddało 20 dawców. Cieszy fakt, że większość stanowią ludzie młodzi rozpoczynający swoją przygodę z krwiodawstwem. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Orzysza również biorą udział w akcjach.

Babciu i Dziadku - pamiętamy o Was!

Dom Kultury wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Orzyszu uczcili święto Babci i Dziadka we współpracy z proboszczami orzyskich parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa dając koncerty w trakcie mszy oraz rozdając niespodzianki.

ORZYSZANKI na piskich Herodach i na przeglądzie w Budrach

Nowy Rok rozpoczął się aktywnie pod względem artystycznym. Panie Orzyszanki kultywują tradycję i obrzędowość dzieląc się kolędą także poza granicami Orzysza. W styczniu 2017 wzięły udział w piskich HERODACH oraz w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Budrach, gdzie otrzymały wyróżnienie specjalne.

Drugi dzień Ferii w Muzeum- fotogaleria

24 stycznia 2017r. nasi Mali Odkrywcy pojechali do Bemowa Piskiego, gdzie odwiedzili Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Tam zobaczyli, jak wygląda symulacja ćwiczeń poligonowych z wykorzystaniem trenażera Śnieżnik, zwiedzili Salę Tradycji a także zapoznali się ze sprzętem i charakterem pracy Wojskowej Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wycieczki.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24