Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Harmonogram zajęć na Boisku Orlik

Przedstawiamy harmonogram korzystania z boiska piłkarskiego na Boisku Orlik 2012, obowiązujący w okresie od 1 do 30 kwietnia br. Kolorem zielonym zaznaczone zostały terminy, na które nadal można składać wnioski.

Harmonogram zajęć w Sali widowiskowo-sportowej

Przedstawiamy harmonogram korzystania z areny głównej w Sali widowiskowo-sportowej, obowiązujący w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca br. Kolorem zielonym zaznaczone zostały terminy, na które nadal można składać wnioski.

Międzynarodowa konferencja prasowa z dziennikarzami NATO

Wraz z kontyngentem żołnierzy NATO przyjechała w marcu do Orzysza międzynarodowa grupa dziennikarzy, dla których dnia 31 marca samorząd lokalny zorganizował konferencję prasową.

"FIO WARMIA MAZURY LOKALNIE 2"

Zapraszamy do składania wniosków w ramach konkursu „FIO WARMIA MAZURY LOKALNIE 2” Celem realizacji projektu pn. WARMIA MAZURY LOKALNIE 2 jest aktywne i trwałe zaangażowanie mieszkańców województwa warmińsko – mazurskiego, działających w grupach nieformalnych, samopomocowych i młodych organizacjach pozarządowych, w życie publiczne i działania samopomocowe poprawiające warunki życia, poprzez wsparcie inicjatyw oddolnych służących działaniom na rzecz dobra wspólnego.

Uczniowie klas wojskowych na zajęciach w jednostce

Dnia 23 marca uczniowie doskonalili umiejętności wojskowe w 1 batalionie zmechanizowanym w Orzyszu. Uczniowie ćwiczyli umiejętność celowania na TCW – 97 CYKLOP i zasady wykonywania strzelania. Poznali uzbrojenie i wyposażenie drużyny zmechanizowanej, ćwiczyli podstawowe działania taktyczne, łączność i terenoznawstwo. Przejażdżka BWP-1, pozwoliła poznać smak prawdziwych działań taktycznych żołnierzy.

fot. www.nidzica.pl

Samorządowcy rywalizowali w Nidzicy

W sobotę (26 marca) w Nidzicy odbyły się Wojewódzkie Samorządowe Igrzyska Mieszkańców. Zawody na starcie zgromadziły ponad 400 uczestników z 15 gmin, w tym blisko 20-osobową reprezentację Gminy Orzysz.

Lidia Graczyk - głosem regionu na przesłuchaniach wojewódzkich w konkursie ogólnopolskim

62 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, odbywającego się w kilku kategoriach, okazała się szczęśliwa dla Lidii Graczyk, która doszła bezkonkurencyjnie do etapu wojewódzkiego reprezentując i promując nie tylko swój talent, ale także nasz ORZYSZ!


Naszyjniki, pompony, kwiaty...Rękodzieło na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu.

23 marca na orzyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyły się zajęcia rękodzielnicze. Pod czujnym okiem Pani Iwony Żabińskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych, projektantki i grafika, w rękach naszych słuchaczy powstawały pompony, naszyjniki, kwiaty. 90-minutowe zajęcia minęły w ekspresowym tempie, w super atmosferze. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dołączeniem do naszego grona do Biblioteki Miejskiej w Orzyszu, po szczegółowe informacje.

Orzyscy krwiodawcy w akcji

W sobotę 18 marca 2017r. orzyscy krwiodawcy stawili się do oddania honorowo krwi. Pobór przeprowadziła ekipa z Giżycka. Do oddania najcenniejszego leku zgłosiło się prawie 30 dawców. Pobrano ponad 10 litrów krwi. Ten najcenniejszy dar trafił do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, by następnie trafić do potrzebujących. Nasi krwiodawcy jak zwykle stanęli na wysokości zadania.

Wiadomości Z Gminy Orzysz 01-15/03/2017

1. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Wystawa w Muzeum, II Nocny Bieg, 2. Finał VI Międzyszkolnego Konkursu Poezji Angielskiej, 3. Spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Amerykańskich Żołnierzy, 4. Turniej Siatkówki Kobiet, 5. Cykl spotkań Burmistrza z mieszkańcami, 6. Konkurs Wiedzy o Orzyszu i Ziemi Orzyskiej, 7. Dzień Kobiet w Orzyszu, 8. UKS Jedynka w Finale Mistrzostw Polski w Unihokeju.

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turniej wiedzy pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 22 marca 2017 r. młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów popisała się szeroką wiedzą pożarniczą w ramach eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Po eliminacjach przeprowadzonych w szkołach podstawowych i gimnazjach do udziału w konkursie gminnym zakwalifikowało się 10 uczniów z Orzysza, Dąbrówki i Okartowa.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24