Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Budujemy dla wspólnego dobra

Wspólnota mieszkaniowa przy ul. Wojska Polskiego 72 przy wsparciu Radnej Rady Miejskiej Anny Pilarczyk, która po raz kolejny mobilizuje do działania sięgnęła po minigranty, na które środki przeznaczyła gmina Orzysz.

Nowy Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im Zawiszy Czarnego

W dniu 9 sierpnia powitaliśmy nowego dowódcę 15 Brygady Zmechanizowanej płk Norberta lwanowskiego. Pan pułkownik podkreślił, że jednym z jego celów jest dobra współpraca z lokalnymi samorządami i kontynuacja dotychczasowych działań oraz otwartość na nowe wyzwania. W imieniu mieszkańców Orzysza życzę nowemu dowódcy 15 GBZ wiele żołnierskiego szczęścia, szybkiego awansu i samych trafnych decyzji. Burmistrz Orzysza – Zbigniew Włodkowski

Miejsca do kąpieli w Orzyszu

W odpowiedzi na pismo z wnioskiem o przywrócenie strzeżonego ogólnodostępnego kąpieliska przy plaży miejskiej w Orzyszu uprzejmie wyjaśniam, że z dniem 1 stycznia 2018 roku zmieniły się przepisy regulujące funkcjonowanie tego typu miejsc. Od 27.07.2018 roku bezpiecznym, ogólnodostępnym miejscem do kąpieli jest „plaża wojskowa” na terenie ośrodka „Irys”.

Konkurs na „Najładniejsze stoisko dożynkowe Kół Gospodyń Wiejskich 2018”

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w konkursie na „Najładniejsze stoisko dożynkowe Kół Gospodyń Wiejskich 2018” podczas Warmińsko-Mazurskich Dożynek Wojewódzkich. Wydarzenie odbędzie się 16 września 2018 roku w olsztyneckim skansenie.

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

W środę 1 sierpnia 2018 roku w Orzyszu odbyły się uroczystości z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem asysty honorowej 15 GBZ im. Zawiszy Czarnego.Mieszkańcy Orzysza, turyści wraz z władzami samorządowymi zgromadzili się przy Pomniku 1920, aby uczcić pamięć wszystkich tych, którzy zginęli w imię wolności. Po ceremonii wciągnięcia flagi na maszt i odegrania hymnu narodowego, głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Orzyszu Adam Myka. Po czym nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych na czele z Wicestarostą Powiatu Piskiego Markiem Wysockim oraz służb mundurowych, które reprezentował mjr Radosław Bąk Dowódca 15 Mazurskiego Batalionu Saperów.W imieniu Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego wystąpiła Sekretarz Gminy Monika Łępicka-Gij.

Zapraszamy do udziału w Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej TYTANOWY TYGRYS 2018

Utalentowane muzycznie dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do uczestnictwa w III Przeglądzie Piosenki Żołnierksiej i Patriotycznej o statuetkę TYTANOWEGO TYGRYSA, który odbędzie się 19 sierpnia 2018 na scenie plenerowej za Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej i rozpocznie się o godz. 13:00. Przesłuchania solistów, na których czekają atrakcyjne nagrody, odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: do 13 r. ż, od 14 - 17 r. ż oraz 18 lat i powyżej. Na zespoły czekają nagrody pieniężne: I nagroda 700 zł, II nagroda - 500 zł, III nagroda - 300 zł. Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół SAN QUENTIN z Węgorzewa, który w roku 2017 zdobył I miejsce.

Orzysz-Varena. Obóz sportowy orzyskiej młodzieży w Orzyszu w dniach 23.07-27.07.2018 r.

Jest to trzeci etap realizowanego od stycznia projektu LT-PL-2S-125 pn. AKTYWNE I ZDROWE SPOŁECZEŃSTWO TRANSGRANICZNE w ramach programu Interreg Litva -Polska.

Splyw kajakowy KLUSY-ORZYSZ

18.07.2018 Uczestniczyliśmy w promocyjnym spływie kajakowym szlakiem rzeki Orzysz na trasie KLUSY- ORZYSZ(18 km). Organizatorem spływu było: Orzyskie Stowarzyszenie Terapeutów i Animatorów Kultury. Warto dodać, że byliśmy pierwszą zorganizowaną grupą, która przepłynęła wyżej wymienioną trasę. DZIĘKUJEMY BARDZO !!! wychowawcy: Barbara Kaźmierczak, Małgorzata Osiecka,Wojciech Górecki

Program dla seniorów opracowany w ramach projektu "Nie zapomnij o mnie"

Oto PROGRAM DLA SENIORÓW, który jest jednym z efektów projektu "Nie zapomnij o mnie" realizowanego w ramach programu Interreg Polska - Litwa przez gminę Orzysz oraz litewskie miasto Alytus. Program zawiera porady jak zadbać o zdrowie fizyczne, psychiczne oraz relacje rodzinne będąc seniorem a także pomaga zrozumieć zachowania i postawy seniorów. Zapraszamy do lektury!

"POŁĄCZYŁ NAS TEATR"-SPEKTAKL POLSKO-UKRAIŃSKIEJ GRUPY MŁODZIEŻY NA POLANIE KULTURY W ORZYSZU

28 lipca gościliśmy na Scenie Pasjonatów polsko-ukraińską grupę uczestników projektu pn. "Połączył nas teatr", realizowanego z inicjatywy Fundacji RenesArt w Nowych Gutach. Młodzież wystawiła spektakl T. Kantora "Umarła klasa", w reżyserii Andrieja Jurkievicza z Teatru Alter w Drohobyczu. Odważna, mocna, wyrazista sztuka znalazła nie tylko zrozumienie orzyskiej publiczności, ale też zmieniła spojrzenie na teatr wielu z nas.

Relacja ze spotkania z art terapią w programie "Nie zapomij mnie"

Piąte z kolei zrealizowane spotkanie z ośmiu zaplanowanych w ramach realizcji projektu "Nie zapomnij o mnie" Interreg Polska-Litwa współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Spotkania przeznaczone są dla seniorów orzyskich oraz z litewskiego miasta Alytus i odbywają się raz w miesiącu od marca do pażdziernika 2018 r. Lipiec w Orzyszu związany był z art terapią oraz z charyzmatyczną postacią Piotra Chorąży. W efekcie zajęć, powstały piekne prace w pastelach kruchych, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Z wizytą w muzeum

Młodzież z partnerskiego miasta Varena na Litwie poznaje historię naszego miasta

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24