Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Radni Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego z wizytą w orzyskim muzeum

W dniu 23 sierpnia 2018 r. w Muzeum odbyły się obrady Komisji Kultury i Edukacji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, których tematem przewodnim był udział jednostek samorządu terytorialnego i podległych im placówek w działaniach na rzecz kultury wpisanych w założenia "Programu wsparcia rozwoju kultury województwa warmińsko-mazurskiego"- realizacja projektów ze środków samorządu województwa na przykładzie Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu. Radni Sejmiku Warmińsko -Mazurskiego bardzo wysoko ocenili działalność merytoryczną, edukacyjną i promocyjną naszego Muzeum.

Zapraszamy do głosowania na kronikę SKO ZS-P w Orzyszu

W Regionalnym Etapie Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności prezentacja konkursowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu znalazła się w gronie 11 szkół z całej Polski i otrzymała nagrodę I stopnia 3 000 zł. Tym samym bierze udział w krajowym etapie tego konkursu, reprezentując region białostocki. W kolejnym etapie konkursu Komisja Banku PKO BP przyzna 3 miejsca i nagrody o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł lub 10 tys. zł. Dodatkowo szkoła stara się o nagrodę Internautów 10 000 zł.

Termin obrad LV Sesji Rady Miejskiej w Orzyszu. Projekty uchwał.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na LV Sesję Rady Miejskiej w Orzyszu, która odbędzie się 29 sierpnia (środa) 2018 roku o godzinie 13.00 w sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu. Projekty uchwał Rady Miejskiej w Orzyszu rozpatrywanych i podejmowanych na posiedzeniu sesji znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej http://www.bip.orzysz.pl/index.php?wiad=8106

Razem możemy wiele

Projekt realizowany z minigrantów przez Wspólnotę Mieszkaniową przy ul. Wojska Polskiego 34 przy współpracy z Radną Rady Miejskiej Anną Pilarczyk. Grupa nieformalna: Grzegorz Olszewski-koordynator, Barbara Suchta-członek, Jan Zieliński-członek. Osobowości prawnej udzieliło LGD Mazurskie Morze. Dziękujemy Prezesowi Stowarzyszenia Dariuszowi Kizlingowi.

Dożynki w nowym terminie

Dożynki to święto wsi. Od kilku lat sołtysi i rolnicy z naszej gminy, sugerowali potrzebę zmiany dnia uroczystości dożynkowych.

Społecznicy z ulicy

Informacja o realizowanym przez grupę nieformalną „Społecznicy z ulicy” projektu pt. „Zdrowo bo sportowo” I Integracyjny Orzyski Turniej BOCCE. Zapraszamy do udziału.

Bieg Tygrysa, czyli przezwyciężyć swoje słabości...

Ponad 300 osób wystartowało w ósmej edycji Biegu Tygrysa, uchodzącego za jeden z najtrudniejszych w Polsce. Na czterech dystansach, zróżnicowanych pod względem długości i skali trudności, oprócz krajowej obsady rywalizowali także żołnierze z USA i Rumunii.

Tytanowe Tygrysy 2018 rozdane! Relacja z finału III Przeglądu Pios. Żołnierskiej i Patriotycznej

Po raz trzeci do wojskowej Stolicy Polski przyjechali utalentowani wokaliści, aby zawalczyć o statuetkę Tytanowego Tygrysa. W tym roku Jury w składzie: kpt. Marcin Grzywacz, Małgorzata Kalinowska oraz Kamil Szejda po przesłuchaniu 34 wykonawców zadecydowało o podziale nagród w następujący sposób:

Śpi bezpiecznie, kto ma dobrego sąsiada

Projekt realizowany przez mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Wojska Polskiego 32 w Orzyszu.

Święto Wojska Polskiego

Z okazji Święta Wojska Polskiego składamy słowa uznania żołnierzom zawodowym, kombatantom, weteranom oraz pracownikom cywilnym wojska.

ORZYSKIE DNI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

Serdecznie zapraszamy 19 sierpnia b.r. !!!

Wystawa „Paderewski – Ikona Niepodległości" w Orzyszu

Dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podczas tegorocznego Święta Wojska Polskiego w Orzyszu zaprezentowana zostanie wystawa planszowa poświęcona Ignacemu Janowi Paderewskiemu, wybitnemu polskiemu pianiście i kompozytorowi, filantropowi, dyplomacie, mężowi stanu i politykowi. Ignacy Jan Paderewski to ikona polskiej kultury narodowej, a także jeden z ojców polskiej niepodległości.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24