Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Podróże z książką

W bibliotece Liceum Ogólnokształcącego powstała nowa rzeźba z książki (podarowaliśmy zniszczonej książce drugie życie). Tym razem zainspirowała nas Calineczka.

III Noc Muzeuów w Orzyszu

Było międzypokoleniowo i międzynarodowo! Za nami interesująca i niezapomniana III Noc Muzeów w Orzyszu. Tego dnia do muzeum zawitało ok. 300 osób. W grze terenowej „Śladami orzyskiej historii” udział wzięło 10 grup. Punkty kontrolne znajdowały się na terenie Orzysza, a było ich aż dziewięć. Na uczestników czekały do wykonania bardzo urozmaicone zadania. Celem była przede wszystkim dobra zabawa , ale również pogłębienie wiedzy historycznej o Orzyszu. Największą ilość punktów oraz najlepszy czas przejścia uzyskały drużyny: I miejsce Dąbrówka, II miejsce Śledziki Okartowo, III miejsce Varena 2.Zwycięzcami byli Wszyscy, bowiem każda drużyna za pomocą otrzymanej mapy dotarła do punktu kontrolnego, rozwiązała zadania i ukończyła grę, meldując się na mecie. BRAWO WY!!!

Liga na Orliku nabiera rozpędu

Dwie kolejki mają za sobą zespoły uczestniczące w XV Orzyskiej Lidze Piłki Nożnej. Stawce dziesięciu drużyn, które rywalizują na Boisku Orlik przewodzi Bomir, a tuż za jego plecami plasują się 15 Batalion Saperów i Promil.

Spektakl teatralny w wykonaniu grupy Druga Odsłona.

Orzyski Tydzień Bibliotek 2018 - podsumowanie

W dniach 8-15 maja 2018 r. Biblioteka Miejska w Orzyszu dla swoich użytkowników przygotowała zróżnicowaną ofertę. W ostatnich latach biblioteki mocno zmieniły swój wizerunek. Z wypożyczalni książek stały się miejscami spotkań, dialogu i integracji różnych środowisk. Biblioteki mają za zadanie inspirować, animować i edukować. Takie też zadanie do zrealizowania postawiła przed sobą kadra Biblioteki w Orzyszu. Stąd pomysł na nietypową ofertę z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Spotkanie z Poetką czyli Krystyna Bandera naszym gościem!

Poezja źdźbeł trawy, najzwyklejszej codzienności, ujmująca pozytywnym usposobieniem wobec świata i ludzi, z dystansem do siebie a nawet autoironią. Inspirujące spotkanie z Krystyną Banderą było uwieńczeniem obchodów Orzyskiego Tygodnia Bibliotek. Dziękujemy wspaniałej publiczności i naturalnie zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI!

Orzyski przedsiębiorco – i Ty przyłącz się do Programu SENIOR 60 PLUS W POWIECIE PISKIM

Seniorzy z Powiatu Piskiego już mogą stać się posiadaczami Karty Seniora, która uprawnia do ulg, zniżek i bonusów w różnych instytucjach, sklepach, restauracjach, kinach, muzeach itd. Pierwsze karty już trafiają do uprawnionych mieszkańców.

Autor: Kamil Kierzkowski

ZAWODY SPORTOWO- POŻARNICZE 2018 r.

W niedzielę 20 maja na Stadionie Miejskim w Orzyszu odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze. Główne uroczystości poprzedziła Msza Święta w Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu, w której udziały wzięły poczty sztandarowe, Burmistrz Orzysza, zaproszeni goście, radni, strażacy i mieszkańcy gminy Orzysz.

LGD zaprasza do składania wniosków

Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” w dniach od 14 do 28 maja zaprasza do składania wniosków o powierzenie grantu. Granty mogą dotyczyć zachowania dziedzictwa lokalnego, promocji obszaru objętego LSR, w tym produktów i usług lokalnych, a także wzmocnienia kapitału społecznego, w tym poprzez podnoszenie wiedzy społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Szczegółowe informacje o grantach można znaleźć na stronie internetowej LGD „Mazurskie Morze: http://www.lgd.mazurskiemorze.pl/index.php?start=6 lub też pod numerem telefonu: 874238520, a także w siedzibie LGD: ulica Leśna 22, 12-250 Orzysz.

OGŁOSZENIE

przetarg ustny nieograniczony - dz. Nr 24/93, Orzysz, ul. Osiedle Robotnicze 5a (budynek biurowo-handlowy)

Piknik z KSIĄŻKĄ sposobem na świętowanie Orzyskiego Tygodnia Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzimy w Orzyszu tłumnie i radośnie, czego przykładem jest Piknik z Książką, który odbył się na POLANIE KULTURY w sobotnie popołudnie 12 kwietnia. Był doskonałą okazją by spotkać się w rodzinnej, serdecznej i słonecznej atmosferze w otoczeniu książek i postaci bajkowych.

"Kandydatki na żonę" - spektakl teatralny w ramach Orzyskiego Tygodnia Bibliotek

DRUGA ODSŁONA to amatorska grupa teatralna, działająca przy Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury w Starych Juchach, która zaprezentowała się orzyskiej publiczności 11 kwietnia w lekkim i pełnym humoru spektaklu pt. "Kandydatki na żonę".

PRACE NA PLACU MUZEALNYM NABRAŁY TEMPA!!!

Trwa realizacja projektu" Budowa terenu rekreacyjnego oraz utworzenie ścieżki dydaktycznej przy Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu wraz z infrastrukturą towarzyszącą-elementem aktywności szlaku turystycznego po Wojskowej Stolicy Polski" dofinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.Realizatorem działania jest Gmina Orzysz. W ramach zagospodarowania terenu powstanie m.in.historyczna ścieżka dydaktyczna z tablicami informacyjnymi, mini poligon -plac zabaw dla dzieci- obiekt sprawności fizycznej wzorowany na urządzeniach wojskowych,plac apelowy, wykonane zostaną transzeje z okresu I wojny światowej. Zabezpieczenie terenu m.in. poprzez ogrodzenie, oświetlenie otworzy nam drogę do pozyskiwania sprzętów historycznych do naszego "Parku Militarnego". W odtworzenie transzei wojennych zaangażowało się Stowarzyszenie Piska Pozycja Ryglowa, któremu dziękujemy za bezcenne konsultacje!

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24