Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Żółta Niedziela

14 kwietnia, w Niedzielę Palmową, na ulicach naszego miasta odbędzie się kwesta organizowana przez Fundację Pomóż Im wspierającą Domowe Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. Jest to wydarzenie w ramach międzynarodowej akcji pod nazwą „Pola Nadziei” . Jej zadaniem jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz potrzebujących dzieci w hospicjach, ale przede wszystkim propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei niesienia bezinteresownej pomocy, to edukacja i rozwój wolontariatu. Młodzi wolontariusze z naszej szkoły jesienią sadzą cebulki żonkili dając w ten sposób wyraz jedności z chorymi dziećmi. Żonkilowe Pola Nadziei już zakwitły więc mamy nadzieję, że znajdzie się wiele ludzi dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć dzieci potrzebujące hospicyjnej opieki.

Gminna Spółka Wodna - Walne Zebranie Członków

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Walne Zgromadzenie Członków i osób chcących przystąpić do spółki, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2019 r (niedziela) o godz.12.00 w Sali Widowiskowo Sportowej w Orzyszu, ul. Oś. Robotnicze 11A. Będziemy rozmawiać o planowaniu prac na rok 2019 i lata następne.

ORZYSZ – WAŻNA INFORMACJA

JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE GMINY ORGANIZUJĄ OPIEKĘ NAD DZIEĆMI PODCZAS STRAJKU NAUCZYCIELI W związku z ogłoszonym strajkiem nauczycieli informujemy, że dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach animacyjnych organizowanych przez: Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Dom Kultury oraz Bibliotekę. Dzieci mogą przebywać w tych placówkach od godz. 8.00 do godz. 16.00. Opiekę dla dzieci w wieku przedszkolnym organizują dyrektorzy szkół.

Recykling to ostatni temat poruszony na warsztatach pn. "Jesień życia bezśmieciowa"

prowadzonych przez Annę Baranowską z Mazurskiego Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Orzyszu.

Orzyski Jarmark Wielkanocny

Już 13 kwietnia zapraszamy, jak co roku na Targowicę Miejską, gdzie swoje talenty zaprezentują Koła Gospodyń Wiejskich, Środowiskowy Dom Samopomocy w Orzyszu oraz Świetlica Kajak. Podczas jarmarku będzie można zakupić palmy, stroiki wielkanocne, świąteczne wypieki oraz inne ozdoby. O godz. 10.00 w Pawilonie Artystycznym nastąpi ogłoszenie wyników w XIV Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną. DO ZOBACZENIA 13 KWIETNIA W WIOSENNYCH, WIELKANOCNYCH NASTROJACH!

Apel do mieszkańców Orzysza

Drodzy mieszkańcy Orzysza, krew jest bezcennym lekiem, którego w aptece nabyć nie można. To tylko ludzie wielkiego serca są dawcami tego bezcennego leku. Niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego, niektórzy mieszkańcy naszego miasta bezpardonowo zrywają plakaty informujące o kolejnym poborze krwi. Każdy z nas może być odbiorcą tego szlachetnego leku. Zastanówmy się co robimy! Tadeusz Bałazy Prezesa Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Ziemi Orzyskiej „Kropla Życia" Drodzy Krwiodawcy! Zapraszamy na akcję poboru krwi w dniu 13.04.2019 roku (SOBOTA) do Sali Widowiskowo Sportowej (MOSIR) w Orzyszu. Startujemy od godziny 08:30 Serdecznie zapraszamy!

Protest mieszkańców gminy Orzysz

W dniu 2 kwietnia 2019 roku o godz. 16ºº w sali widowiskowo- sportowej w Orzyszu odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami gminy Orzysz dotyczące „Budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo – Orzysz – Ełk.” Spotkanie zostało zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie oraz dwa biura projektowe Europrojekt Gdańsk S.A. i Drosystem Sp.z o.o. Przedmiotem konsultacji była prezentacja rozwiązań projektowych dotyczących przebiegu drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo – Orzysz – Ełk w granicach gminy Orzysz. Podczas spotkania mieszkańcy wyrazili swoje negatywne stanowisko dotyczące przebiegu drogi ekspresowej w zaproponowanym wariancie.

Dyżur pracownika Urzędu Skarbowego

Informujemy, że w celu ułatwienia mieszkańcom Gminy Orzysz złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu za 2018 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Orzyszu na Sali posiedzeń w dniu: 10 kwietnia 2019 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 odbędzie się dyżur pracownika Urzędu Skarbowego w Piszu.Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach

Na zaproszenie Marszałka województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, które odbyło się w dniu 29 marca w Ostródzie przyjechało 1500 sołtysek i sołtysów z naszego regionu. Gminę Orzysz reprezentowali Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu Anna Pilarczyk oraz sołtysi reprezentujący naszą gminę. W gronie stu wyróżnionych sołtysów znalazł się Wojciech Mieczkowski sołtys wsi Grzegorze, który z rąk Marszałka otrzymał wyróżnienie. Spotkanie zakończyło się koncertem artysty Zenka Martyniuka i wspólnym obiadem. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła wspaniała atmosfera i niezapomniane wrażenia.

Złoty medal dla rodziców czwórki żołnierzy

W dniu 27 marca w Urzędzie Miejskim w Orzyszu odbyła się uroczystość wręczenia medalu rodzicom, których trzech i więcej synów pełniło lub pełni zawodową służbę wojskową. Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Ełku ppłk Mirosław Morawski wręczyli Państwu Grażynie i Andrzejowi Gajownik Złoty Medal Za Zasługi dla Obronności Kraju przyznany przez Ministra obrony narodowej. W imieniu władz samorządowych oraz lokalnej społeczności Burmistrz Orzysza złożył serdeczne gratulacje, wyrazy uznania oraz przekazał słowa podziękowania za wychowanie Synów i oddanie ich zaszczytnej służbie w Wojsku Polskim.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24